لیفت هالیوودی روشی برای از بین بردن نشانه‌های پیری در بخش پایینی صورت است. البته این لیفت با نام‌های دیگری از قبیل مینی لیفت، لیفت آخر هفته، S لیفت یا لیفت صورت با جراحات کم‌تر شناخته می‌شود. تمام این عمل‌های زیبایی که ذکر شد، تفاوتی جزئی با یکدیگر دارند اما همگی نوعی از مینی لیفت صورت به‌‌حساب می‌آیند. نام مینی لیفت از آن جهت برای آن‌ها انتخاب شده است که مدت زمان عمل و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. البته در عمل S لیفت برش‌ها در جلوی گوش ایجاد می‌شوند. لیفت هالیوودی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا به‌گونه‌ای انجام می‌شود که می‌تواند بهترین نتایج را برای افراد ایجاد کند.

لیفت هالیوودی روشی جراحی است که با نام‌های مینی لیفت، لیفت آخر هفته، S لیفت هم شناخته می‌شود.

سبک زندگی، نور آفتاب، ژنتیک و وراثت عواملی هستند که می‌توانند در بروز نشانه‌های پیری موثر باشند. وقتی پوست صورت‌تان پیر می‌شود حالت چهره خسته به‌نظر می‌آید حتی اگر احساس خستگی نداشته باشید. مینی لیفت یا لیفت هالیوودی می‌تواند افتادگی بخش پایینی صورت را برطرف کرده و ظاهری جوان برای فرد به‌وجود آورد.

کاندیدای لیفت هالیوودی

افرادی که ۴۰ تا ۵۵ سال دارند و افتادگی پوست‌شان متوسط است، بهترین کاندید لیفت هالیوودی هستند. البته باید اشاره کنیم کسانی که میزان افتادگی پوست‌شان زیاد شده بهتر است از جراحی لیفت مرسوم استفاده کنند.

لیفت هالیوودی

روند پیری پوست

ماهیچه‌های صورت به‎‌مرور زمان ضعیف شده و انعطاف‌پذیری‌شان را از دست می‌دهند. به همین دلیل همانند دوران جوانی به‌راحتی نمی‌توانند حرکت کنند. شکل و شمایل گرد و بی‌نقص صورت در نتیجه‌ی چربی‌های قرار گرفته در مناطق مختلف آن است که با بالارفتن سن، این چربی‌ها از جای خود حرکت کرده و بخش‌هایی از صورت خالی می‌شوند. چین و چروک‎‌ها و افتادگی بخش‌های مختلف صورت نیز در نتیجه‌ی همین اتفاق است. با استفاده از لیفت هالیوودی بافت‌های زیر پوست حرکت داده شده و به‌صورت محکم سر جای خود قرار می‌گیرند.

قبل از لیفت هالیوودی

قبل از عمل جراحی لیفت صورت می‌توان از بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی استفاده کرد اما ویژگی بی‌هوشی عمومی این است که در طول لیفت هالیوودی به‌خواب رفته و پروسه‌ی درمان را متوجه نخواهید شد. اگر نخواهید از بی‌هوشی عمومی استفاده کنید بخش‌های تحت درمان توسط پزشک بی‌حس می‌شوند.

برای شروع عمل جراحی ماده‌ای به‌نام تامیسنت به مناطقی در جلوی گوش تزریق خواهد شد. این ماده‌ی استریل نه‌تنها بافت‌های زیرین پوست را لیفت می‌کند بلکه مانع درد و خونریزی بعد از عمل می‌شود.

لیفت هالیوودی چگونه انجام می‌شود؟

در ابتدا پزشک مربوطه، از بالای گوش و محل رویش موها تا جلوی لاله‌ی گوش را برش می‌دهد. با این کار، بخش‌های اضافه‌ی پوست در این محل برش داده شده، پوست بالا کشیده می‌شود، چربی‌ها و ماهیچه‌ها به سمت گونه‌ها لیفت شده و افتادگی پوست چانه نیز از بین می‌رود. این فرآیند که در دو طرف پوست صوت انجام می‌شود، کمتر از ۲ ساعت طول می‌کشد.

مناطق مورد نظر برای لیفت هالیوودی

لیفت هالیوودی می‌تواند نشانه‌های پیری را از پوست صورت، گردن و دست‌ها از بین ببرد. با استفاده از لیفت هالیوودی علائم زیر از پوست رفع می‌شوند:

 • لکه‌های قهوه‌ای رنگ
 • چین و چروک
 • غبغب
 • تغییر رنگ مناطق مختلف پوست
 • افتادگی پوست گردن
 • آفتاب سوختگی

فواید لیفت هالیوودی

 • عملی غیر تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه
 • مدت زمان کوتاه عمل (در حدود ۳۰ دقیقه)
 • دارای نتایج سریع (۲ الی ۳ هفته بعد از عمل)
 • روند درمان زیر پوست انجام می‌شود و روی پوست آسیب نمی‌بیند
 • رفع افتادگی بافت‌ها و ایجاد پوستی روشن و جوان
 • مناسب برای تمام سنین و انواع پوست‌ها

لیفت هالیوودی

دوره نقاهت

بعد از عمل جراحی لیفت هالیوودی محل تحت درمان حداکثر تا ۳ روز پانسمان شده و بخیه‌ها یک هفته بعد کشیده می‌شوند. از عوارض جانبی و ریسک‌های این عمل لیفت می‌توان به کبودی و ورم بعد از آن اشاره کرد که پس از ۴ الی ۵ روز از بین رفته و فرد می‌تواند فعالیت‌های روزانه‌اش را مجدداً شروع کند.