هر آنچه از عمل زیبایی لیفت بدن باید بدانید.


این روش لیفت که لیپکتومی شکم هم نامیده می‌شود یکی از متداول‌ترین روش‌های لیفت بدن است. اکثر افراد اذعان دارند بیشتر کاهش وزن در قسمت باسن، کفل و ران‌ها اتفاق می‌افتد. کاهش وزن شدید باعث می‌شود تا پوست‌های اضافه و چین‌خورده زیادی باقی بمانند که موجب ساییدگی و ناراحتی شخص می‌گردند.

لیپکتومی شکم

با لیفت پایین تنه نه تنها می‌توان پوست اضافه را برداشت بلکه می‌توان باسن را لیفت کرده و خطوط بدن را بهبود بخشید. این روش نسبت به لیفت کامل بدن روشی کمتر تهاجمی است و می‌تواند به افرادی کمک کند که کاهش وزن زیادی داشته‌اند یا پوست ناحیه پایین تنه‌شان به علت بالا رفتن سن یا زایمان افتادگی پیدا کرده است.

روش لیفت پایین تنه

روش لیفت پایین تنه

دکتر در این عمل، برشی را بر روی خط کمربند، دور کمر، ناحیه زیرشکم و داخل ران‌ها ایجاد می‌کند. الگوی خاص برش‌ها به انتظارات شما از عمل و تخصص جراح بستگی دارد. جراح برش‌ها را طوری ایجاد می‌کند که اِسکارهای ناشی از آن در زیر لباس پنهان شوند. دکتر با استفاده از این برش‌ها چربی و بافت اضافه را برداشته، پوست را کشیده و پوست‌های اضافه را نیز از بدن جدا می‌کند. سپس برش‌ها بخیه زده شده و پانسمان می‌شوند. پس از عمل باید گن مخصوص لیفت پایین تنه را بپوشید.

از آنجایی که کشیدن پوست قسمت پایین بدن منجربه کشیدن پوست شکم هم می‌شود، برخی افراد ترجیح می‌دهند که عمل لیفت پایین تنه را همراه با ابدومینوپلاستی یا لیفت قسمت میانی بدن انجام دهند. اکثر افراد می‌توانند پس از دو الی سه هفته به سر کار خود باز گردند.