لیفت چشم پلکسر، همان عمل بلفاروپلاستی اما غیرتهاجمی است که برای رفع افتادگی پلک انجام می‌شود. در طی این عمل، دکتر با استفاده از دستگاه پلکسر، پوست طراف چشم را لیفت کرده تا ظاهر آن جوان‌تر شود. این فرایند، روشی سریع، راحت و بدون زخم است. در لیفت چشم با پلکسر در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا پوست اضافی دور چشم برداشته می‌شود. همچنین می‌توان آثار زخم، خال و زگیل را از روی پوست حذف کرده و افتادگی آن را برطرف کرد.

لیفت چشم با پلکسر عملی بسیار سریع، بدون بی‌هوشی عمومی و با دوره نقاهت کوتاه است.

برخلاف دیگر عمل‌های جراحی در لیفت چشم با پلکسر، از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌شود و دوره‌ی نقاهت بسیار کوتاه است. در این عمل، از ماده‌ای به نام پلاسما که حالت چهارم ماده را دارد استفاده می‌شود. این ماده نه مایع، نه گاز و نه جامد است بلکه یک گاز یونیزه شده است.

لیفت چشم با پلکسر

فرایند درمان لیفت با پلکسر

دستگاه پلکسر با استفاده از گازِ یونیزه شده یک قوس الکتریکی بین پوست و سری سوزن ۰.۵ میلی‌متریِ دستگاه ایجاد می‌کند. این تکنولوژی بسیار دقیق است. به این صورت که مناطق خاصی از صورت، همانند پلک، بدون اینکه لمس شود یا آسیب ببیند، درمان خواهد شد.

وقتی سری دستگاه پلکسر به پوست نزدیک می‌شود، سلول‌های پوست را تصعید کرده و یک لایه کربن باقی می‌گذارد. کربن باقی مانده روی پوست، آن را لیفت کرده و موجب تولید کلاژن می‌شود. لیفت پلکسر کاربردهای بسیار وسیعی دارد اما از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به لیفت چشم، از بین بردن خال گوشتی، آکنه، جای زخم، تَتو، لک پوست و مینی لیفت صورت و گردن اشاره کرد. همچنین از روش تصعید سلول‌های پوست برای رفع افتادگی پوست پس از زایمان نیز می‌توان استفاده کرد.

نحوه عمل لیفت با پلکسر

در ابتدا مقداری کرم بی‌حس کننده یا بی‌حسی موضعی در مناطق مورد نظر استفاده می‌شود. این مناطق از پوست پس از ۱۵ دقیقه بی‌حس خواهند شد. برای انجام این عمل، بیهوشی عمومی  مورد نیاز نخواهد بود. برای از بین بردن زخم کلوئید و خال گوشتی با استفاده از لیفت پلکسر باید از کرم بی‌حس کننده استفاده کرد. با توجه به میزان درمان موردنیاز، عمل می‌تواند ۱۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد. در اکثر موارد داوطلبان پس از عمل دردی احساس نخواهند کرد اما اگر اطراف چشم تحت درمان قرار گیرد، زبری پوست و احساس ناراحتی کاملا طبیعی است.

مزایای لیفت پلکسر

لیفت چشم با پلکسر، افتادگی پلک را از بین برده و پوست اطراف چشم را کشیده و لیفت می‌کند. از آنجایی‌که در لیفت پلکسر، پوست اضافه برداشته نخواهد شد، بنابراین این روش، عملی بدون بخیه و با دوره نقاهت کوتاه خواهد بود. همچنین بعد از لیفت چشم با پلکسر، آثار زخم باقی نمانده، ظاهری طبیعی برای داوطلب به وجود می‌آید و نتایج دائمی خواهند بود.

لیفت چشم با پلکسر

دوره‌ی نقاهت

ممکن است تا چند ساعت بعد از لیفت پلکسر احساس سوزش داشته باشید. در غیر این‌صورت می‌توانید به‌راحتی فعالیت‌های روزمره را از سر بگیرید. اگر لیفت چشم با پلکسر انجام داده باشید، باید صبر کنید تا ورم روی پلک از بین رفته و بعد از آن، فعالیت کاری خود را شروع کنید.

احساس سوزش و ورم بعد از لیفت با پلکسر کاملا طبیعی است ولی چند ساعت بعد از عمل از بین خواهد رفت.

با توصیه‌ی دکتر، کِرِمی متناسب با شرایط پوست شما تجویز خواهدشد که تا یک هفته باید مصرف شود. این کرم از پوست صورت در برابر نور شدید، محافظت خواهد کرد. همچنین تا بهبود کامل پوست، باید از شستشو و تمیز کردن آن تا یک هفته خودداری کنید.

عوارض جانبی

لیفت پلکسر روشی غیرتهاجمی، بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بخیه است. همچنین این عمل در مقایسه با روش‎‎های  جراحی ریسک کمتری دارد. داوطلبان ممکن است بعد از عمل، در مناطق تحت درمان احساس سوزش داشته باشند. پوسته پوسته شدن و تغییر رنگ پوست نیز بسیار طبیعی است. به همین دلیل برای جلوگیری از عفونت، باید پوست تمیز و خشک نگه داشته شود.

در نظر داشته باشید که اگر لیفت چشم با پلکسر انجام دهید، به دلیل اینکه پوست اطراف چشم حساس است، وجود ورم تا یک هفته طبیعی است.

هزینه لیفت با پلکسر

هزینه‌ی این عمل برای از بین بردن لک‌های صورت بسیار پایین و برای لیفت چشم بسیار زیاد است. البته این را هم به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، باید ۳ جلسه‌ی درمانی را در نظر بگیرید.

آیا لیفت با پلکسر نتایجی تاثیرگذار دارد؟

رفع افتادگی پوست و لیفت چشم با پلکسر تا ۵ سال ماندگار است. لیفت پلکسر در مقایسه با دیگر عمل‌های زیبایی نه تنها ارزان‌تر و  نسبتا بدون درد است بلکه نتایجی مشابه دارد. البته باید توجه داشته باشید که این روش برای تمام داوطلبان مناسب نیست؛ به عنوان مثال افرادی که میزان پوست اضافه‌ی صورت‌شان زیاد است، بهتر است که از عمل جراحی استفاده کنند.