هر آنچه از عمل زیبایی لیفت بدن باید بدانید.


لیفت کامل بدن برای افرادی مناسب است که پوست نواحی مختلف بدن‌شان بخش زیادی از قابلیت ارتجاعی و اِلاستیسیته خود را از دست داده است. پوست اضافه باعث ساییدگی، عرق‌سوز شدن و ناراحتی فرد شده و مانع آن می‌شود که لباس‌های جذب پوشیده و یا به راحتی ورزش کنند. لیفت کامل بدن هر قسمت از بدن را که دارای چربی و پوست اضافه است تحت درمان قرار می‌دهد. با لیفت بازوها، سینه‌ها، ران‌ها، شکم، کفل، باسن و … می‌توان خطوط بدن را هموارتر کرده و ظاهری متناسب‌تر و خوشایندتر به آن داد. برخی جراحان لیفت کامل بدن را به لیفت بالاتنه و لیفت پایین‌تنه تقسیم‌بندی می‌کنند. در لیفت قسمت بالایی بدن، بازوها به وسیله لیفت بازو و سینه‌ها به وسیله لیفت سینه کشیده شده و تناسب بهتری پیدا می‌کنند. می‌توان این دو عمل جراحی را به طور جداگانه و یا هر دوی آن‌ها را به طور همزمان و طی لیفت میان‌تنه یا لیفت پایین‌تنه انجام داد.

عمل زیبایی لیفت کامل بدن

گرچه که کشیدن کامل پوست بدن جامع‌ترین و کامل‌ترین روش برای جوان‌سازی بدن پس از کاهش وزن زیاد است اما باید مدت زمان دوره نقاهت این عمل جراحی پیچیده را نیز مدنظر قرار دهید. پس از عمل لیفت کامل بدن باید آمادگی این را داشته باشید که برای ۶ هفته در خانه بمانید و از تمامی دستورالعمل‌هایی که دکتر در اختیارتان قرار داده پیروی کنید. اکثر افراد پس از اینکه ورم ناشی از عمل فروکش کرده و اِسکارها شروع به محو شدن کردند، از ظاهر جدید خود راضی هستند.

روش لیفت کامل بدن

لیفت کامل بدن عملی تهاجمی‌تر و کامل‌تر از لیفت بالاتنه، میان‌تنه و پایین‌تنه است. بسیاری از جراحان پلاستیک این عمل را در چند مرحله انجام می‌دهند چون انجام این عمل به طور کامل چیزی حدود ۴ الی ۷ ساعت طول می‌کند. دکتر معمولاً لیفت کامل بدن را با لیفت قسمت میانی بدن آغاز کرده و برش‌هایی را در ناحیه شکم، دور کمر و قسمت بالایی ران‌ها ایجاد می‌کند. زمانی که عضلات زیرین این ناحیه کشیده شده و سفت شد، چربی‌های اضافه برداشته شد و پوست اضافه از بدن جدا گردید، دکتر برش‌ها و زخم‌ها را بخیه زده و پانسمان می‌کند.

روش لیفت کامل بدن

سپس دکتر به سراغ لیفت قسمت بالایی بدن می‌رود، که ممکن است در همان روز و یا یک روز دیگر انجام شود. دکتر در این مرحله از عمل، افتادگی پوست و چربی‌ها و بافت‌های اضافه بازوها، کمر و سینه را طبق خواسته‌های شما تحت درمان قرار می‌دهد. دکتر برای لیفت بازو و کشیدن پوست آن برشی را در زیر بازوها ایجاد می‌کند. همچنین برای لیفت پوست کمر، برشی افقی در عرض آن و یا دو برش عمودی در دو طرف کمر ایجاد می‌شود.

لیفت کامل بدن برای خانم‌ها شامل لیفت سینه نیز می‌شود. دکتر در لیفت سینه با ایجاد برشی در دور هاله پستان که تا چین زیر سینه امتداد می‌یابد، افتادگی پوست را برطرف کرده، چربی‌های اضافه را برداشته و سینه را لیفت می‌کند. اگر بخواهید می‌توانید این عمل را همراه با عمل پروتز سینه انجام دهید که دکتر در آن پروتزهای سیلیکونی یا آب‌نمکی را از طریق این برش‌ها در سینه‌ها کار می‌گذارد. برخی از جراحان نیز می‌توانند سینه‌ها را با استفاده از تزریق چربی برجسته کنند. زمانی که سایز سینه‌ها اصلاح شد، جراح موقعیت نوک و هاله پستان را هم تغییر داده و تنظیم می‌کند تا سینه‌ها ظاهری طبیعی‌تر پیدا کنند.

لیفت کامل بدن آقایان

آقایانی که دارای بافت اضافه سینه هستند می‌توانند همزمان با عمل لیفت کامل بدن، عمل کوچک کردن سینه مردان یا ژینکوماستی را هم انجام دهند. اگر از وجود چربی‌های اضافه در این ناحیه رنج می‌برید می‌توانید با انجام لیپوساکشن یا لیپوماتیک این مشکل را حل کنید. لیپوماتیک تنها با ایجاد یک برش کوچک انجام می‌شود. در لیپوماتیک لوله‌ای باریک به نام کانولا از طریق برش ایجاد شده وارد بافت سینه می‌شود و چربی‌های اضافه را تخلیه می‌کند. اگر چربی‌ها و پوست اضافه زیاد باشند جراح مجبور است تا برشی را در هر دو طرف سینه‌ها ایجاد کند. در موارد حادتر دکتر موقعیت نوک و هاله پستان را نیز تغییر می‌دهد.