مطمئنا شما به دنبال بهترین گزینه برای جوان‌سازی پوست‌تان هستید.  بهتر است قبل از شروع درمان در مورد نتایج  روش‌های مختلف با پزشک مشورت کنید تا مناسب‌ترین روش را با توجه به شرایط شما پیشنهاد دهد. پزشکان کلینیک پوست و مو رخ آرا مشاورانی مطمئن برای عمل زیبایی صورت شما خواهند بود.

چه زمانی از بوتاکس به جای لیفت صورت استفاده کنیم؟

روند درمان بوتاکس با لیفت صورت کاملا متفاوت است به‌همین دلیل با اسفتاده از بوتاکس نمی‌توان صورت را لیفت کرد. با توجه به نتایجی که شما از عمل زیبایی انتظار دارید و میزان نواقص پوست صورت‌تان، بهترین روش برای شما در نظر گرفته می‌شود.

چه زمانی از لیفت صورت استفاده کنیم؟

در واقع لیفت صورت، ماهیچه‌های صورت و بافت‌های آن را لیفت کرده، افتادگی پوست را برطرف می‌کند؛ هیچ‌‌کدام از این کارها توسط بوتاکس انجام نمی‌شود. اگر پوست‌تان افتادگی داشته باشد، شما بهترین گزینه برای لیفت صورت هستید. همچنین اگر چربی‌های اطراف فک و چانه از بین رفته باشد، بافت‌های اطراف گونه، بینی و دهان افتادگی داشته باشد، لیفت صورت بهترین گزینه برای درمان پوست صورت شما است.

لیفت یا بوتاکس

چه کارهایی با استفاده از لیفت صورت امکان‌پذیر است؟

  • افزایش حجم گونه
  • زاویه‌سازی فک و از بین‌بردن غبغب
  • برطرف کردن چربی‌های اضافه گردن و افتادگی ماهیچه‌های
  • رفع نقص کلی صورت

لیفت صورت از تزریق بوتاکس بسیار گران‌تر و تهاجمی‌تر است. همچنین مدت زمان این عمل، طولانیتر است و بیمار باید دوره نقاهت بیشتری را نسبت به عمل بوتاکس سپری کند.

چه زمانی به بوتاکس نیاز خواهید داشت؟

در طول زندگی، ماهیچه‌های صورت می‌تواند به تعداد بیشمار حرکت کرده و خطوط زیادی را در اطراف چشم و  پیشانی ایجاد کند. بوتاکس می‌تواند چین و چروک‌های ناشی از این اتفاق را به‌خوبی از بین ببرد.

لیفت یا بوتاکس

چه مناطقی از صورت با استفاده از بوتاکس درمان می‌شود؟

  • خطوط روی پلک بالایی صورت
  • خطوط افقی نزدیک چشم
  • خطوط روی پیشانی
  • خط خنده

بوتاکس از لیفت صورت ارزان‌تر بوده و مدت زمان عمل و دوره نقاهت کوتاهتری دارد. البته در این روش نتایج درمان کوتاه است و برای حفظ نتایج درمان، بیمار باید چندین بار از بوتاکس استفاده کند.

ماندگاری بوتاکس کوتاه و داوطلب برای نتایج بهتر باید چندین بار از آن استفاده کند.

اگر به دنبال نتایج درمان با ماندگاری بالا هستید، لیفت صورت گزینه‎ای بهتر است. از طرف بوتاکس را نمی‌توان رفع افتادگی شدید پوست استفاده کرد. اگر از بوتاکس بیش از حد استفاده شود، داوطلب به چهره‌ای به اصطلاح «بی‌روح» دست میابد و درنتیجه اهداف درمانی را براورده نخواهد کرد. در مورد اهداف درمانی با دکتر مشورت کرده تا بهترین گزینه برای رسیدن به چهره‌ای طبیعی را به شما پیشنهاد دهد.

بوتاکس برای شما بهتر است یا لیفتینگ؟

هرچند که برای بسیاری از بیماران، یک بوتاکس ساده می‌تواند در کم‌ترین زمان و بدون دوره نقاهت، چین و چروک‌های پوست را از بین ببرد، در برخی موارد تنها لیفت صورت می‌تواند بهترین نتایج را برای شما به‌وجود آورد. البته در مورد ماندگاری هر بار تزریق بوتاکس هم باید با دکتر مشورت کافی داشته باشید تا به نتایجی اثر بخش برای درماندست یابید.

اگرچه جراحان پلاستیک در مورد ماهیچه‌ها و مناطق مناسب برای تزریق بوتاکس دانش کافی دارند، اما برای این کار می‌توانید از متخصصین پوست نیز کمک بگیرید. همچنین جراحان پلاستیک در صورت امکان می‌توانند گزینه‌های بهتری را به داوطلب پیشنهاد دهند.