اگر کشیدگی پاها و کمر زیباست، کشیدگی دست‌ها به‌خصوص وقتی لباسی آستین‌حلقه یا حتی دکلته می‌پوشیم بسیار چشم‌نواز است. ولی چه‌می‌شه کرد که وجود چربی‌های ناخواسته، قد و قواره‌ی این تناسب دوست‌داشتنی را به‌هم می‌ریزد. خوشبختانه برای رفع این دلخستگی، راه‌حلی سریع و راحت وجود دارد. عمل لیپوماتیک بازو یکی از بهترین راه‌ها جهت برداشتن چربی این ناحیه است.

برداشت چربی فقط به بازوها محدود نمی‌شود و نواحی اطراف بازو مانند زیربغل، شانه و ساعد هم مشمول لیپوماتیک بازو می‌شوند.

در این عمل از ””رویکرد ۳۶۰ درجه” نیز استفاده می‌شود، یعنی برداشت چربی فقط به بازوها محدود نمی‌شود و نواحی اطراف بازو مانند زیربغل، شانه و ساعد هم مشمول لیپوماتیک بازو می‌شوند تا بتوان به بهترین فرم و تناسب مورد نظر دست پیدا کرد. البته این نکته را باید اشاره کنیم هر چند که زیبا ماندن یک هنر است اما زیبا کردن یک اندام، هنری است که کمتر کسی دارد. لیپوماتیک بازو کلینیک زیبایی رخ آرا این خدمات را به‌خوبی انجام می‌دهد. شاید این موضوع برایتان پررنگ نباشد، اما مراقبت‌های قبل و بعد از عمل لیپوماتیک بازو که چندین مرحله را شامل می‌‌شود، بسیار مهم است.

مراحل انجام لیپوماتیک بازو

مراحل انجام لیپوماتیک بازو

قدم اول: آیا لیپوماتیک برای بازوی شما مناسب است؟

ابتدا باید با دکتر مشاوره داشته باشید تا ببینید که آیا لیپوماتیک بازو برای‌تان مناسب است یا خیر. اگر جواب مثبت باشد دکتر نواحی‌ای که باید لیپوماتیک شوند را به بیمار پیشنهاد می‌دهد. جراحی لیپوماتیک لاغری  بازو عملی نیمه تهاجمی اما تاثیر گذار است. چربی‌هایی که رژیم غذایی و ورزش کردن بر روی آن‌ها تاثیری ندارد را می‌توان با این عمل برداشت. بهترین زمان انجام این عمل بین ۲۰ الی ۳۰ سالگی است زیرا پوست در این سنین دارای قابلیت ارتجاعی خوبی است.

بهترین سن برای انجام لیپوماتیک بازو بین ۲۰ الی ۳۰ سالگی است، زیرا پوست بالاترین قابلیت ارتجاع را دارد.

البته بیمارانی هم  که در این محدوده سنی قرار ندارند، می‌توانند با توجه به توصیه دکتر این عمل را انجام دهند.علاوه بر گرفتن تست‌های مرسوم و بررسی سوابق پزشکی، آزمایش‌هایی نظیر اشعه ایکس و ECG هم به عمل انجام می‌شود. همچنین وضعیت قلب، کبد و ریه‌ها هم بررسی می‌شود چون این عمل نیازمند بیهوشی است. همچنین دکتر شرایط روانی شما را قبل از عمل زیبایی لیپوماتیک بررسی می‌کند تا ببیند که آیا آمادگی لازم جهت انجام این عمل را دارید یا نه.

قدم دوم: برای عمل لیپوماتیک بازو آمادگی کسب کنید

زمانی که دکتر مطمئن شود که جهت انجام لیپوماتیک بازو از همه لحاظ آماده هستید، عمل را برنامه‌ریزی می‌کند. باید تا ۶ ساعت قبل از انجام عمل هیچ گونه غذا یا نوشیدنی را نخورید. زمانی که در کلینیک هستید پیش از انجام عمل، عکس‌هایی برای مستندسازی از شما گرفته می‌شود و نواحی از بازو که چربی آن باید تخلیه شود علامت‌گذاری می‌شود تا راهنمای دکتر در هنگام عمل باشد.

قدم سوم: انجام لیپوماتیک بازو

انجام لیپوماتیک بازو معمولاً یک الی یک ساعت و نیم زمان می‌برد. ابتدا برش‌های کوچکی در قسمت‌های مختلف بازو، شانه و کمر ایجاد شده و محلول بی حسی موضعی از طریق آن‌ها به بازو تزریق می‌گردد. به این کار بی حسی «تامیسنت» می‌گویند. این کار جهت آماده‌سازی چربی برای تخلیه می‌باشد. سپس کانولا که یک لوله باریک است وارد بافت چربی شده و چربی‌های اضافه را از بدن تخلیه می‌کند. اگر پوست شما شُل است و می‌خواهید آن را بهبود بخشیده و سفت کنید می‌توانید از جراح خود بخواهید تا پس از انجام عمل لیپوماتیک، عمل “BodyTite”  را نیز انجام دهد. در این عمل از تکنولوژی فرکانس رادیویی جهت کشیدن و سفت کردن پوست‌های شُل استفاده می‌شود که شکل و قابلیت ارتجاعی بازوها را نیز بهبود می‌بخشد.

برای عمل لیپوماتیک بازو آمادگی کسب کنید

قدم چهارم: روند بهبودی بعد از لیپوماتیک بازو

بلافاصله پس از انجام لیپوماتیک بازو متوجه خواهید شد که بازوهایتان بسیار کوچکتر شده است. البته با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی صحیح و ورزش منظم حتی کوچکتر هم خواهد شد. دوره بهبودی درست پس از انجام عمل زیبایی آغاز می‌شود و دو هفته اول بعد از لیپوماتیک برای بازو بسیار مهم هستند. ولی در کل این روند به چند مرحله تقسیم می‌شود:

  • بلافاصله پس از انجام عمل لیپوماتیک بازو: پس از انجام عمل، ناحیه تحت درمان کاملاً پانسمان می‌نشود، اما برش‌های کوچکی که محلول بیهوشی از طریق آن‌ها تزریق شده ۲۴ الی ۴۸ ساعت ترشح و خونریزی خواهند داشت. پدهای بهداشتی بر روی برش‌ها قرار می‌گیرند تا ترشحات زخم‌ها را جذب کنند. البته باید این پدها را به‌طور منظم تعویض کرد. از بیمار خواسته می‌شود که ۳ الی ۷ روز پس از انجام عمل لیپوماتیک بازو جهت چک آپ به دکتر مراجعه کند.
  • یک هفته پس از انجام عمل لیپوماتیک بازو: باید تا ۷ روز و به صورت ۲۴ ساعته گِنی مخصوص را بپوشید. این گنِ مخصوص، به فرم‌دهی بازوهای شما کمک می‌کند. همچنین آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌هایی هم برایتان تجویز می‌شود که باید مصرف کنید.
  • دو هفته پس از انجام عمل لیپوماتیک بازو: پس از یک هفته عمل «اولتراساند» انجام می‌شود. این درمان به گردش خون کمک کرده و ورم ناشی از زخم‌ها را کاهش می‌دهد. افزایش ورم معمولاً از روز دوم تا پنجم آغاز می‌شود. در هفته دوم هم باید گن مخصوص را بپوشید اما فقط به مدت ۱۲ ساعت در روز.

روند بهبودی بعد از لیپوماتیک بازو

چه چیزهای دیگری ممکن است اتفاق بیفتد

ماندن اثر زخم‌ها و شُل شدن پوست از مواردی هستند که ممکن است اتفاق بیفتد اما نگران نباشید چون می‌توان آن‌ها را برطرف کرد. زخم‌های پیش از بهبودی کامل ابتدا تیره رنگ می‌شوند اما با مراقبت‌هایی که توصیه می‌کنیم انجام دهید این مشکل هم برطرف خواهد شد. اگر اثر زخم (اِسکار) ایجاد شود جای هیچ نگرانی نیست چون این روند طبیعی بهبودی می‌باشد.