یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیا پوشیدن یک شلوار تنگ، به پشت ایستادن مقابل یک آینه‌ی قَدی و زُل زدن به آن یک تکه‌ی برجسته‌ی میان بدن است. بله، درست حدس زدید؛ در مورد یک باسن خوش‌فرم صحبت می‌کنم؛ که همین باسن اگر کوچک باشد شلوار به تن‌مان زار می‌زند و اگر بزرگ باشد نمی‌دانیم چه‌طور جمع‌اش کنیم. هرچند که جراحی لیپوماتیک باسن راه‌حلی برای زیبا کردن باسن کوچک ندارد اما اگر از داشتن باسنی با سایز بزرگ رنج می‌برید، لیپوماتیک حرفه‌ای باسن که در کلینیک زیبایی رخ آرا بهترین راه‌حل است.

لیپوماتیک حرفه‌ای باسن به شما کمک خواهد کرد تا اندامی تراشیده و متناسب با آنچه که دوست دارید داشته باشید. آنچه که در این مسیر بسیار اهمیت دارد، مراقبت‌های قبل از عمل لیپوماتیک و بعد از آن است؛ این دو پروسه زمانی هرچه بهتر پیش رود نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.

در لیپوماتیک باسن با استفاده از ابزاری ظریف، باسنی سایز بزرگ به اندامی خوش‌فرم تبدیل می‌شود.

شاید به‌ذهنتان برسد که این جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟ در ارتباط با این جراحی یک نکته را باید به آن اشاره کنیم و آن هم اندازه‌ی ابزاری است که برای لیپوماتیک باسن استفاده می‌شود. این ابزار میکروکانولا نام دارد. با استفاده از میکروکانولا می‌توان سایز و شکل باسن را بهبود بخشید. ضخامت میکروکانولا کمتر از ۳ میلیمتر یا کمتر از ۱٫۸ اینچ است. در مقابل انجام لیپوساکشن باسن با استفاده از کانولاهای بزرگ ممکن است منجر به عدم تقارن باسن و به وجود آمدن ناهمواری‌هایی شود. امروزه استفاده از کانولاهای بزرگ تقریباً روشی قدیمی محسوب می‌شود و دلیل اینکه برخی از جراحان از آن‌ها استفاده می‌کنند این است که می‌توانند عمل را با حداکثر سرعت انجام دهند اما دقت و ظرافت این عمل کم می‌شود.

فرم‌دهی باسن در عمل لیپوماتیک باسن چگونه انجام می‌شود؟

فرم‌دهی باسن در عمل لیپوماتیک باسن چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا داروی بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. در این روش چند سوراخ کوچک چند میلیمتری در ناحیه باسن ایجاد می‌شود بنابراین نگرانی برای به جای ماندن اثر زخم وجود ندارد. پس از اینکه این حفره‌های کوچک در نواحی مورد نظر ایجاد شدند چربی اضافه توسط یک لوله باریک به‌نام کانولا مکش شده و از بدن تخلیه می‌شود. انجام عمل لیپوماتیک باسن یکی از بهترین راه‌ها برای خلاص شدن از چربی‌های اضافه است و ظرف ۱ الی ۲ ماه می‌توانید شاهد نتایج نهایی آن باشید.

عمل لیپوماتیک باسن یکی از بهترین راه‌ها برای خلاص شدن از چربی‌های اضافه در کمترین زمان ممکن است.

حواستان باشد در صورتی که تناسب و تقارن باسن در عمل به‌خوبی انجام شود، لباس‌ها در بدن بهتر فیت می‌شوند، اما اگر فرم‌دهی و تناسب باسن به‌خوبی صورت نگیرد منشاء نارضایتی، ناراحتی، خجالت و تمسخر خواهد شد. به‌هنگام مراجعه به پزشک حتما این مورد را در نظر بگیرید. البته این را باید بگوییم که برای کسانی‌که سن‌شان بالا رفته، انتخاب راه‌های کاهش وزن به‌جای عمل لیپوماتیک می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد، اما آخرین راهکار هم نیست.

تکنیک تامیسنت در لیپوماتیک باسن چیست؟

تکنیک تامیسنت در لیپوماتیک باسن چیست؟

این تکنیک در لیپوماتیک باسن استفاده می‌شود تا سطح باسن بعد از عمل، هموار و یکنواخت شود. جراح باید سعی کند در طی این لیپوماتیک حرفه‌ای تقارن لازم را برقرار کرده و از برداشتن بیش از حد چربی خودداری نماید. چون سطح باسن گرد است دستیابی به نتیجه دلخواه با استفاده از کانولاهای بزرگ سخت است. بهترین نتایج این لیپوماتیک حرفه‌ای با استفاده از میکرو کانولاها (که ضخامت آن‌ها کمتر از ۳ میلیمتر است) و ایجاد برش‌های متعدد کوچک به دست می‌آید.

از لیپوماتیک باسن بیش از حد از استفاده نکنید

از لیپوماتیک باسن بیش از حد از استفاده نکنید

استفاده بیش از حد از لیپوماتیک باسن موجب به‌وجود آمدن ظاهری سست و اختلالات و ناهمواری‌های پوستی می‌شود. هدف از لیپوماتیک باسن برداشتن حداکثر چربی نیست بلکه دستیابی به هموارترین، طبیعی‌ترین و متناسب‌ترین نتایج است. به‌عنوان یک قانون کلی نباید بیش از ۴۰ درصد چربی باسن را تخلیه کرد.

در لیپوماتیک باسن  نباید بیش از ۴۰ درصد چربی را تخلیه کرد تا اختلالات و ناهمواری‌های پوستی ایجاد نشود.

بعد از عمل جراحی لیپوماتیک نباید انتظار داشت که بتوان با لیپوماتیک باسن هر چقدر بخواهیم باسن را لیفت کنیم. یک جراح ماهر می‌تواند چربی را به‌صورت یکنواخت از سر تا سر باسن برداشته و سایز و وزن آن را تا حد معقولی کاهش دهد. با کم شدن وزن باسن حالت ارتجاعی پوست به‌طور طبیعی بهتر شده و باسن کمی لیفت می‌شود. در افراد مسن‌تر که قابلیت ارتجاعی پوست کمی ضعیف شده این لیفت شدن کمتر اتفاق می‌افتد.

دوره نقاهت و روند درمان پس از لیپوماتیک باسن

دوره نقاهت و روند درمان پس از لیپوماتیک باسن

دوره نقاهت و روند درمان لیپوماتیک باسن درست مانند لیپوماتیک دیگر نواحی بدن است. در روزهای اولیه بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن باید با دقت و به آرامی بنشینیم و بلند شویم. معمولاً پس از انجام عمل لیپوماتیک با بی‌حسی موضعی بلافاصله نیازی به استفاده از داروی مسکن نیست چون اثر بی‌حسی موضعی تامیسنت تا ۱۸ ساعت می‌ماند. ۳۶ الی ۷۲ ساعت پس از انجام لیپوماتیک باسن فرد بیشترین حد درد و کوفتگی را احساس خواهد کرد، اما به‌ندرت به مصرف استامینوفن نیاز پیدا می‌کند. دوره نقاهت لیپوماتیک باسن کم است. پس از انجام عمل باید تا دو هفته هر روز به صورت ۲۴ ساعته گن مخصوصی را بپوشید.

۳۶ الی ۷۲ ساعت پس از انجام لیپوماتیک باسن، بیشترین حد درد و کوفتگی را احساس خواهید کرد، اما به‌ندرت به مصرف استامینوفن نیاز پیدا می‌کنید.

درد ناشی از لیپوماتیک باسن بسیار کم است و پس از انجام آن کمی ورم و کبودی خفیف را تجربه خواهید کرد. در لیپوساکشن‌هایی که از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود اغلب پس از عمل، بیمار درد بیشتری را تجربه خواهد کرد چون جراحی که بیهوشی عمومی را به‌کار می‌برد معمولاً از بی حسی موضعی تامیسنت کمتر استفاده کرده، نواحی زیادی از بدن را در یک جلسه لیپوساکشن می‌کند.

همچنین پزشک از کانولاهای بزرگتر (لوله‌هایی که چربی از طریق آن‌ها مکش می‌شود) استفاده می‌کند و معمولاً برش‌ها و زخم‌ها را بخیه می‌کند. استفاده از کانولاهای کوچکتر (میکرو کانولا) باعث می‌شود که عمل مدت زمان بیشتری طول بکشد اما فرد پس از عمل درد کمتری خواهد داشت و نتایج به دست آمده دقیق‌تر خواهند بود.