روش پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان در واقع به معنای کاهش وزن آن ها نمی باشد بلکه به فرم دهی بدن نیز کمک می کند. این روش برای قسمت هایی از بدن است که با هیچ ورزشی کم نمی شود و به اندازه و سایز دلخواه فرد نمی رسد. اندام هایی که به سختی و با ورزش لاغر نمی شوند و اکثر آقایان با آن ها مشکل دارند شکم،پشت و کمر می باشد.

قبل از انجام پیکر تراشی به روش لیپوماتیک باید حتما رادیو گرافی، تست خون و آزمایشات لازم را انجام دهید تا اگر مشکلی در بدن شما وجود داشت با رعایت به دستورات پزشک آن ها را برطرف کنید و بعد از آن به پیکر تراشی بپردازید. بهتر است حداقل تا ده روز قبل از لیپوماتیک از اهدای خون صرف نظر کنید تا هنگام پیکر تراشی با مشکل مواجه نشوید. و همچنین اگر دارو و یا ویتامین خاصی را مصرف می کنید آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

بسیاری از آقایان از داشتن شکم خود ناراضی هستند و از این موضوع رنج می برند. امروزه با پیشرفت علم پیکرتراشی با لیپوماتیک در مردان هم به دیگر روش ها اضافه شده است و آقایانی که از شکم بزرگ خود رنج می برند می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند. و همچنین روش پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان را نیز به دوستان خود اطلاع دهند تا اگر کسی از شکم و کمر خود ناراضی بود از این روش برای جمع کردن و کوچک کردن و همچنین فرم دهی به آن ها استفاده کند.

لیپوماتیک برای آقایان چه کاربردی دارد؟

لیپوماتیک برای آقایان چه کاربردی دارد؟

پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان زمانی انجام می شود که BMI آن ها کمتر از 30 باشد. در واقع لیپوماتیک در مردان برای درمان دائم چاقی نمی باشد بلکه این روش به منظور کاهش وزن و لاغر تر شدن قسمت های موضعی که نمی توان به راحتی آن ها را لاغر کرد استفاده می شود.

لیپوماتیک در واقع به حذف چربی های اضافه ی فرد می پردازد و همین امر باعث کاهش وزن می شود. و فرد را به سایز دلخواه خود می رساند.

مزایای پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان

مزایای پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان

 • این امر موجب یکنواخت شدن چربی های زیر پوست می شود و از تجمع آن ها در یک قسمت جلوگیری می کند.
 • لیپوماتیک به فرم دهی و جمع کردن پوست فرد کمک می کند.
 • یکی از مزایای لیپوماتیک این است که در آن از بی حسی موضعی استفاده می شود و امکان ایجاد ترشحات و تورم و همچنین عفونت بسیار پایین تر از سایر جراحی ها می باشد.
 • این جراحی نیازی به بستری شدن ندارد و فرد بلافاصله مرخص می شود.
 • آمبلی شدن چربی در این جراحی وجود ندارد.
 • لیپوماتیک نسبت به سایر جراحی ها راحت تر می باشد.

پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان چقدر زمان می برد ؟

در این روش سوراخ هایی را بر روی قسمتی که قرار است لیپوماتیک انجام شود ایجاد می کنند و بعد از آن میله های مخصوص را که درون آن ها ماده بی حسی ریخته اند را وارد سوراخ ها می کنند و چربی ها را بیرون می کشند مدت زمان این عمل حدودا 3 ساعت می باشد. و بعد از آن شما سریع مرخص می شوید و خونریزی در این جراحی وجود ندارد.

عوارض پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان

عوارض پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان

پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان علاوه بر مزایایی که دارد مانند سایر جراحی ها عوارض خود را نیز دارد که در اینجا به آن ها می پردازیم.

 • به وجود آمدن کبودی در قسمتی که لیپوماتیک شده است اما این کبودی موقتی است و از بین می رود.
 • ایجاد تورم و التهاب که ممکن است 3 الی 6 ماه وجود داشته باشد.
 • ترومبوفلبیت یا همان لخته شدن خون در رگ های فرد.
 • بی حس بودن قسمتی که لیپوماتیک شده است که بعد از مدتی این بی حسی از بین می رود.
 • احساس حالت تهوع و ایجاد عفونت که بسیار کم اتفاق می افتد.
 • سوراخ شدن اندام داخلی این مورد بسیار نادر می باشد و ممکن است خیلی کم برای افراد اتفاق بیفتد اما در صورت ایجاد این علائم بهتر است به پزشک متخصص خود مراجعه کنید تا به شما کمک کند.
 • پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان هم مانند بقیه جراحی ها به مراقبت های بعد از عمل نیازمند می باشد و مراقبت های بعد از عمل برای لیپوماتیک یک امر ضروری و مهم در بهبود فرد می باشد.