لیپوماتیک سینه یکی از جراحی های رایج و مدرن برای زیبایی سینه های بانوان می باشد و همچنین به علت مزایا و فواید زیادی که دارد در بین خانم ها پرطرفدار می باشد. این عمل در واقع به حذف چربی های اضافه سینه می پردازد و چربی های سینه را به حداقل می رساند و همچنین به کاهش سایز آن ها می پردازد.بسیاری از افراد بخاطر داشتن سینه های بزرگ از گرفتگی گردن و کمر درد و همچنین مشکلات در تنفس رنج می برند و این مشکل آن ها را اذیت می کند. لیپوماتیک سینه می تواند به این افراد کمک کند و در کاهش سایز سینه های آن ها و حذف چربی های اضافه اثر بگذارد.

ساختار سینه از دو بخش بافت چربی و غدد تشکیل می شود. که وظیفه لیپوماتیک حذف بافت چربی های اضافه در سینه می باشد.این عمل مانند سایر عمل های زیبایی سینه دارای خونریزی زیاد و درد نمی باشد و به همین دلیل است که خانم های زیادی از این روش استقبال می کنند و در بین آن ها محبوب می باشد.

همچنین در این روش جای زخم بر روی سینه باقی نمی ماند و در صورتی که زخمی ایجاد شود به زودی از بین می رود و خوب می شود. اما در بسیاری از  روش های زیبایی جراحی سینه جای زخم باقی می ماند و به راحتی از بین نمی رود و ممکن است فردی مجبور شود با روش هایی مثل لیزر آن ها را از بین ببرد.

مراقبت های بعد از عمل در لیپوماتیک سینه مهم می باشد و اگر فردی آن ها را جدی نگیرد ممکن است عوارض زیادی را در پیش داشته باشد اما با رعایت بعضی از نکات که باید بعد از عمل انجام شود فرد دچار هیچ گونه مشکل و یا عوارضی نمی شود.

عمل لیپوماتیک سینه مناسب چه افرادی می باشد؟

عمل لیپوماتیک سینه مناسب چه افرادی می باشد؟

  • این عمل برای افرادی که دارای سلامت عمومی می باشند و همچنین رشد آن ها ثابت شده باشد مناسب می باشد.
  • افرادی که به علت افزایش سن، بارداری و شیردهی دچار نا متقارن شدن سینه هایشان شده باشند نیز می توانند این عمل را انجام دهند تا تقارن سینه های آن ها مجدد برقرار شود.
  • این عمل مناسب افرادی است که به یک وزن ثابت رسیده باشند و قصد بارداری را به مدت یکسال بعد از لیپوماتیک نداشته باشند زیرا  ممکن است هنگام شیردهی مشکلاتی برای آن ها ایجاد شود.

قبل از انجام لیپوماتیک سینه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از انجام لیپوماتیک سینه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

فردی که قرار است لیپوماتیک را انجام دهد باید تمامی آزمایشات لازم را قبل از عمل انجام دهد. و علاوه بر آن مامو گرافی انجام دهند که اگر غده ای در سینه ی آن فرد وجود داشت از انجام لیپوماتیک صرف نظر کند زیرا ممکن است لیپوماتیک موجب تحریک غده شود. فردی که قرار است جراحی انجام دهد بهتر است به مدت یک هفته قبل از عمل از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کند. و علاوه بر آن از دوران شیردهی فرد حدود 5 الی 8 هفته گذشته باشد تا مشکلی برای فرد به وجود نیاید.

عمل لیپوماتیک سینه چگونه انجام میشود؟

ابتدا از طریق ماده بی حسی سینه های فرد را کاملا بی حس می کنند و بعد از آن چند شکاف خیلی کوچک در نزدیک بافت چربی سینه ایجاد می کنند و بعد از آن از طریق دستگاه کانولا به داخل شکاف ها نفوذ پیدا می کند و بافت چربی را از بین می برد. این عمل حدود 2 الی 4 ساعت طول می کشد. و برای اینکه فرد با درد مواجه نشود به آن بی حسی تزریق می کنند و در بعضی از موارد ممکن است فرد را کاملا بیهوش کنند. بعد از عمل فرد را به مدت یک شب بستری می کنند و بعد از آن مرخص می شود.بعضی از افراد ممکن است سال ها بعد به ترمیم و عمل مجدد برای زیبا شدن سینه های خود اقدام کنند.

 

مزایای لیپوماتیک سینه چیست؟

  • این روش بدون درد و خونریزی می باشد و کبودی و تورم در این روش خیلی کمتر از سایر روش هاست.
  • هزینه این عمل نسبت به سایر جراحی های زیبایی کمتر می باشد.
  • در این روش پوست فرد منقبض و سفت باقی می ماند و شل نمی شود و زیبایی سینه ها نیز افزایش می یابد.
  • زخم های این عمل خیلی کم می باشد و به زودی از بین می روند و جای آن ها باقی نمی ماند.