شاید یکی از خسته‌کننده‌ترین کارها برای کوچک کردن شکم، تصمیم صدباره برای پیاده‌روی و رها کردن آن پس از یک هفته است. بدتر از آن ایستادن مقابل آینه و نگاه‌کردن به آن حجمِ چربیِ پُر و پیمانی است که وسط بدن جا خوش کرده است. چاره چیست؟ اگر از ما می‌پرسید، راحت‌ترین و سریع‌ترین راه، لیپوماتیک شکم می‌تواند باشد. کلینیک زیبایی رخ آرا به‌راحتی می‌تواند این کار را برای شما که به زیبایی‌تان اهمیت می‌دهید، انجام دهد.

عمل جراحی لیپوماتیک شکم

عمل جراحی لیپوماتیک شکم یک تکنیک جراحی زیبایی است که چربی‌های جمع شده در ناحیه شکم را مورد هدف قرار می‌دهد. لیپوماتیک زیرشکم و لیپوماتیک بالای شکم دو بخش جداگانه است که با توجه به نیازتان می‌توانید استفاده کنید. مورد دیگری که می‌توان از عمل لیپوماتیک لاغری بهره برد زمانی است که فرد از تراشیدگی بدن خود راضی است اما نواحی مشخصی از بدن مانند شکم با بقیه اندام تناسب ندارند. جراحی لیپوماتیک به شما کمک خواهد کرد تا اندامی تراشیده و متناسب با آنچه دوست دارید داشته باشید.

در لیپوماتیک شکم، با برداشتن چربی زیرشکم و بالای شکم،  اندامی تراشیده و متناسب خواهید داشت.

چند عامل بر روی موفقیت لیپوماتیک شکم تاثیر دارند از این قرارند: مقدار چربی و ناحیه‌ای از شکم که چربی در آنجا جمع شده است، سابقه افزایش و کاهش وزن، سابقه حاملگی، سن و جنسیت فرد. باید توجه داشت که لیپوماتیک چربی شکم راهی برای کاهش وزن نیست بلکه برای کسانی طراحی شده که می‌خواهند بخشی از چربی‌های اضافه را از بدن خود بردارند. لیپوماتیک زیر شکم یا بالای شکم کانتور و خطوط هموار و مشخصی به ناحیه شکم می‌دهد. اگر هنوز تصمیمی‌تان برای قطعی نشده می‌توانید در مورد راه‌های از بین بردن چربی شکم بدون نیاز به جراحی لپوماتیک تحقیق کنید. اما اگر وقت و حوصله‌اش ر ا ندارید این عمل بهترین راه کاهش وزن برای شما است. اگر انگیزه‌ای کافی برای لیپوماتیک چربی شکم‌تان پیدا کرده‌اید، به شیوه‌ی انجام این عمل جراحی بپردازیم.

لیپوماتیک شکم چگونه انجام می‌شود؟

لیپوماتیک شکم چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا داروی بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. در این روش چند سوراخ کوچک چند میلیمتری در ناحیه شکم ایجاد می‌شود بنابراین نگرانی برای به‌جای ماندن اسکار (اثر زخم) وجود ندارد. حتی در صورت به‌جای ماندن اثر آن‌ها، آنقدر کوچک هستند که به‌مرور زمان محو می‌شوند. پس از اینکه این حفره‌های کوچک در نواحی مورد نظر ایجاد شدند، چربی اضافه توسط یک لوله باریک به نام کانولا مکش شده و از بدن تخلیه می‌شود. انجام عمل لیپوماتیک شکم یکی از بهترین راه‌ها برای خلاص شدن از چربی‌های اضافه است و پس از ۱ الی ۲ ماه می‌توانید نتایج آن را مشاهد کنید.

روند درمان پس از لیپوماتیک شکم

روند درمان پس از لیپوماتیک شکم

در جراحی لیپوماتیک شکم‌های بزرگ یا کوچک از بی‌حسی با روش تامیسنت استفاده می‌شود که اثر آن تا 18 ساعت باقی می‌ماند. حواستان باشد ۳۶ الی ۷۲ ساعت بعد از انجام جراحی لیپوماتیک شکم فرد بیشترین حد درد و کوفتگی را احساس خواهد کرد، اما میزان آن به‌حدی نیست که به مُسکِن نیاز پیدا کنید.

در لیپوساکشن‌هایی که از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود اغلب پس از عمل، بیمار درد بیشتری را تجربه خواهد کرد چون جراحی که بیهوشی عمومی را به کار می‌برد، نواحی زیادی از بدن را در یک جلسه لیپوساکشن می‌کند، از کانولاهای بزرگتر (لوله‌هایی که چربی از طریق آن‌ها مکش می‌شود) استفاده می‌کند و معمولاً برش‌ها و زخم‌ها را بخیه می‌کند.

در لیپوساکشنی که از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود، بعد از عمل، درد بیشتری را تجربه خواهید کرد.

توجه داشته باشید استفاده از کانولاهای کوچکتر (میکرو کانولا) باعث می‌شود که عمل مدت زمان بیشتری طول بکشد اما فرد پس از عمل، درد کمتری خواهد داشت و نتایج به دست آمده دقیق‌تر خواهند بود. در این صورت چون برش‌ها نیز کوچکتر هستند پس دیگر نیازی به بخیه نخواهد بود و این باعث می‌شود که ترشحات بیشتری از زخم‌های باز تخلیه شود. اگر زخم‌ها را بخیه کنیم ترشحات در زیر پوست جمع شده و موجب ورم می‌شوند، در نتیجه بیمار درد بیشتری را تحمل می‌کند.

دوره نقاهت لیپوماتیک شکم چه‌قدر طول می‌کشد؟

دوره نقاهت لیپوماتیک شکم بسیار کم است. بلافاصله پس از انجام این عمل می‌توانید راه بروید و بعد از آن هم می‌توانید فعالیت‌های سبک خود را از سر بگیرید. کمی ورم و کبودی خفیف پس از انجام لیپوماتیک شکم به وجود خواهد آمد. برای کاهش ورم بعد از جراحی لاغری ، باید تا دو هفته هر روز به صورت ۲۴ ساعته گن مخصوصی را بپوشید. نگران نباشید. درد ناشی از لیپوماتیک چربی شکم بسیار کم است و چیزی شبیه به کوفتگی پس از انجام یک تمرین ورزشی سخت است.