همان‌طور که در مقالات قبلی مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا قبلا هم اشاره کردیم، جراحی لیپوماتیک؛ لیپوساکشنی راحت‌تر با دوره نقاهت کمتر است. افرادی که به دنبال داشتن اندامی لاغر و متناسب هستند می‌توانند عملی سریع و با عوارض جانبی کمی را انجام دهند که لیپوماتیک نام دارد. عمل لیپوماتیک مزایای بسیاری دارد و به همین دلیل هم محبوبیت زیادی در میان افرادی که می‌خواهند بدن خود را به شکل دلخواه خود فرم دهند پیدا کرده است. در اکثر موارد زمانی که افراد چاق بعد از انجام تمرینات سنگین و رعایت رژیم‌های غذایی شدید، به نتیجه مطلوب خود نرسیده‌اند، به دنبال روش‌های جراحی و پیکر تراشی مانند لیپوماتیک می‌روند.
لیپوماتیک تکنولوژی نوین برداشت چربی های زیر جلدی است و برای استخراج چربی های موضعی کاربرد دارد. تکنولوژی به کار رفته در این ابزار با دقت بسیار بالا آن را از روش لیپوساکشن قدیمی کاملا متمایز می‌کند. در نسل چهارم لیپوماتیک با کانولای هوشمند آسیب به بافت به کمترین سطح کاهش یافته و بیشترین میزان برداشت چربی صورت می‌گیرد و به همین سبب به پیکرتراشی یا رسیدن به اندام با فرم ساعت شنی شهرت یافته است. چربی حاصل از لیپوماتیک به علت دقت در برداشت خلوص بسیار بالایی دارد و ۸۰درصد از سلول‌های چربی برداشته شده با این روش سلامت هستند و مناسب برای انتقال به سایر نقاط بدن از جمله باسن، سینه، ساق پا و صورت می‌باشد.

لیپوماتیک سریع‌تر و با عوارض جانبی کم‌تری نسبت به لیپوساکشن است.

اصول اولیه جراحی زیبایی لیپوماتیک درست مانند دیگر روش‌های لیپوساکشن است. با انجام عمل لیپوماتیک در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا چربی‌هایی را از بدن تخلیه می‌کنید که رژیم غذایی و ورزش بر روی آن‌ها تاثیر ندارد. به عبارت دیگر اگر پس از گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم قسمت‌هایی از بدن هنوز هم کمی چربی دارند، می‌توانید به وسیله عمل لیپوماتیک آن چربی‌ها را هم بردارید.

عمل لیپوماتیک موثر و کارآمد

عمل لیپوماتیک موثر و کارآمد

بر خلاف لیپوساکشن سنتی در جراحی لیپوماتیک از کانولا که لوله‌ای باریک است و سر آن حرکت چرخشی و ویبره مانند دارد، برای استخراج چربی از بدن استفاده می‌شود و سبب ایجاد سه نوع حرکت گردشی می‌گردد(Flexible) که گردش سه‌بعدی گفته می‌شود.
در محل مورد نظر برای شروع پروسه لیپوماتیک، سوراخی به اندازه ۲ الی ۵ میلی‌متر ایجاد شده و کانولای دستگاه از طریق سوراخ‌های ایجاد شده وارد بافت چربی می‌شود و با استفاده از میدانی از امواج مادون صوت بافت چربی محل مورد نظر را تخریب کرده و هم‌زمان محلول استاندارد را جهت بی‌حسی موضعی و از بین بردن احتمال خون‌ریزی به میان بافت چربی می‌فرستد. ویبراسیون کانولا موجب می‌شود که لایه‌های متراکم و سخت چربی به تکه‌های کوچک‌تر تبدیل شده و تخلیه آن‌ها نیز راحت‌تر شود. مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج می‌گردد؛ ولی آسیبی به عروق خونی، لنفی، عضلات و اعصاب نمی‌رساند در نتیجه آسیب کمتر به بافت‌های زیر پوستی وارد می‌شود و درد، تورم و کبودی بسیار کمتر از سایر روش‌های مشابه می‌باشد و سپس چربی امولسیفیه شده توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می‌شود. شاید با خواندن همین مطالب تا اینجا این موضوع به‌ذهنتان برسد که آب کردن چربی‌ها بدون عمل لیپوماتیک راحت‌تر است. اما ما به شما می‌گوییم  که این‌طور نیست. این عمل چربی‌هایی را جدا می‌کند که به‌سختی با رژیم و ورزش آب می‌شوند.

عمل لیپوماتیک فرآیندی سریع‌تر و ملایم‌تر

از آنجایی که برداشتن چربی‌های متراکم با استفاده از کانولا راحت‌تر می‌شود، بنابراین مدت زمان انجام جراحی لیپوماتیک هم کمتر است. همچنین دوره نقاهت پس از عمل لیپوماتیک هم کوتاهتر است چون در این روش به بافت‌های مجاور چربی آسیب کمتری وارد شده و در نتیجه میزان خونریزی و کبودی هم کمتر خواهد بود. خونریزی و کبودی کمتر یعنی بهبودی سریع‌تر. البته اگر بخواهیم دقیق‌تر نگاه کنیم این عمل زیبایی یکی از جدیدترین روش‌های پیکرتراشی است.

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک دقت بیشتر

عمل لیپوماتیک جراح را قادر می‌سازد تا بتواند با دقت بیشتری چربی را از نواحی مورد نظر در بدن بردارد. دقتی که به‌واسطه کانولا در عمل لیپوماتیک وجود دارد، موجب می‌شود که نتایج بهتری از آن کسب شود. برای مثال کانولا می‌تواند خیلی راحت‌تر در نواحی سخت بدن حرکت کند. بنابراین این ابزار به جراح کمک می‌کند که بتواند عمل لیپوماتیک را تقریباً در همه نواحی بدن انجام دهد.

بعد از لیپوماتیک

آنچه که در این مسیر بسیار حائز اهمیت است مراقبت‌های قبل از جراحی لیپوماتیک و بعد از آن است؛ این دو پروسه زمانی در بهتر شدن نتیجه عمل لیپوماتیک، نقش موثری دارند. بعد از انجام عمل لیپوماتیک برای بهبودی به مدتی برای استراحت نیاز دارید. از آنجایی که برش‌های ایجاد شده در این عمل کوچک‌تر هستند در نتیجه زخم‌ها هم از لیپوساکشن سنتی کوچکتر هستند، بنابراین بدن راحت‌تر و سریع‌تر بهبودی خود را کسب می‌کند. همه عمل‌های جراحی تا حدی درد و ورم ایجاد می‌کنند اما استفاده از راه حل‌هایی نظیر باندهای فشرده یا گن‌های مخصوص به کمتر شدن ورم بعد از لیپوماتیک کمک می‌کنند.

در لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن، زخم‌ها کوچکتر و بدن راحت‌تر و سریع‌تر بهبود پیدا می‌کند.

ممکن است دکتر با توجه به روند درمان و بهبودی برایتان دارو هم تجویز کند. همچنین باید برای مدتی از فعالیت‌های سنگین مانند ورزش، بلند کردن بار و … خودداری کنید. البته چند روز پس از عمل جراحی می‌توانید به فعالیت‌های عادی و روزمره خود باز گردید. باید ترتیبی دهید که پس از انجام عمل لیپوماتیک فردی شما را تا خانه همراهی کرده و تا چند روز در کارها به شما کمک کند تا بهبودی خود را بدست آورید.
نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که لیپوماتیک فقط می‌تواند چربی‌هایی را از بدن تخلیه کند که رژیم غذایی و ورزش بر روی آنها هیچ تاثیری نگذاشته‌اند. لیپوماتیک یک عمل لاغری نیست و در صورتی که اضافه وزن زیادی داشته باشید نمی‌توانید این عمل را انجام دهید.

لیپوماتیک یک عمل لاغری نیست و اگر اضافه وزن دارید، نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

قبل از انجام عمل لیپوماتیک نیاز به یک جلسه مشاوره دارید تا جنبه‌های مختلف لیپوماتیک از قبیل فواید لیپوماتیک، ورم بعد از لیپوماتیک آمبولی در لیپوماتیک بررسی شده و وضعیت بدنی و پزشکی شما نیز مورد ارزیابی قرار گیرد. در نهایت باید بگوییم؛ هرچه را سوال دارید در ذهن نگه دارید، با کلینیک ما تماس بگیرید تا بتوانید به تصمیم‌گیری نهایی برسید.