تصور کنید می‌خواهید برای یک مهمانی آماده شوید، پیراهن زیبایی که تا چند وقت پیش به‌زیبایی روی تن‌تان می‌نشست، دیگر اندازه‌ی شما نیست. از همه بدتر حتی شلواری که بعد از جستجوی فراوان بین مغازه‌ها پیدا کرده‌اید، دور کمرش برای شما تَنگ است و به‌سختی بسته می‌شود. همه‌چیز به چربی‌های اضافیِ دور کمرِتان مربوط می‌شود. اما چاره چیست؟ لیپوماتیک پهلو و کمرِ کلینیک رخ آرا همان روشی است که می‌تواند کار را برایتان آسان کند. دیگر نه نیازی به ورزش روزانه دارید و نه به رژیمی که هرچند وقت یکبار مجبور به رها کردنش می‌شدید.

لیپوماتیک پهلو همان روش بدون رژیم است که لباس‌های تنگ‌شده را سایزتان می‌کند.

چند دلیل مرسوم برای چربی اضافه، بالا رفتن سن، ژنتیک و حاملگی می‌باشند. تغییرات هورمونی هم می‌توانند عامل بزرگ دیگری باشند. البته فراموش نکنید که مراقبت‌های بعد از درمان و اطلاع از نحوه‌ی عمل لیپوماتیک لاغری پهلو و کمر بسیار مهم است. در ادامه به نحوه‌ی انجام عمل لیپوماتیک پهلو می‌پردازیم.

نحوه انجام لیپوماتیک پهلو و کمر

نحوه انجام لیپوماتیک پهلو و کمر

در ابتدا دکتر شما بسیار محتاطانه مقداری از بی‌حسی موضعی را به ناحیه‌ی پهلو و شکم شما وارد می‌کند. پس از آنکه ناحیه‌ی مورد نظر بی‌حس شد، عمل لیپوماتیک پهلو و کمر شروع می‌شود. سپس دکتر برش‌های کوچکی را در ناحیه‌ی مورد نظر ایجاد کرده و کانولا (لوله‌ای باریک که چربی از طریق آن مکش می‌شود) را وارد بافت چربی می‌کند. حرکت ویبره مانند و چرخشی کانولا بافت‌های چربی متراکم‌شده را می‌شکند و موجب می‌شود تا چربی‌ها راحت‌تر تخلیه شوند. فراموش نکنید که شما به‌دنبال تناسب اندام هستید. بنابراین قبل از عمل جراحی لیپوماتیک کمر و پهلو این نکته را به پزشک خود یادآوری کنید.

دوره نقاهت لیپوماتیک شکم، پهلو و پشت

خوشبختانه نیازی نیست که مدت زمان زیادی را در بستر برای استراحت سپری کنید. بعد از 48 ساعت استراحت، اوضاع روبه‌راه است. حواستان باشد. پس از ۴۸ ساعت و در صورت توانایی می‌توانید ورزش‌های سبک را نیز انجام دهید. تا دو هفته بعد از عمل جراحی جداکردن چربی اضافه بدن باید از ورزش‌های سنگین (دویدن و پرش) خودداری نمایید. تا دو هفته پس از انجام لیپوماتیک پهلو و کمر باید گنِ مخصوصی را بپوشید که به فرم‌دهی بدن و کسب نتایج بهتر کمک کرده و موجب کاهش ورم پس از جراحی پلاستیک می‌شود .همچنین خوب است بدانید که درد ناشی از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو  شبیه به میزان درد و کوفتگی است که پس از انجام یک تمرین ورزشی سخت دارید، در نتیجه مانع ادامه فعالیت‌های روزمره شما نخواهد شد. همان‌طور که می‌دانید پیشگیری بهتر از درمان است؛ به این معنی که لاغر ماندن به جای جبران آن با عمل لیپوماتیک راهی پیشگیرانه است. اما اگر چاق شده‌اید و لاغر شدن برایتان سخت شده، لاغر شدن راه جایگزین خوبی است.

نیازی نیست که مدت زمان زیادی را در بستر سپری کنید. بعد از 48 ساعت استراحت، اوضاع روبه‌راه است.

کدام افراد بهترین کاندید برای لیپوماتیک پهلو و کمر هستند؟

وقتی دیگر زمانی برای ورزش کردن و رژیم گرفتن ندارید و تنها دلخوشی شما خیره‌شدن به لباس‌هایی است که نمی‌توانید بپوشید، لیپوماتیک پهلو و کمر کمک زیادی می‌تواند به شما بکند. باشد قبل از عمل جراحی پهلو و کمر، از سلامت عمومی‌تان مطمئن شوید. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که خاصیت ارتجاعی پوستتان برای این عمل بسیار مهم است.

چند نکته در مورد لیپوماتیک پهلو و کمر و شکم

چند نکته در مورد لیپوماتیک پهلو و کمر و شکم

  • انتظار نداشته باشید که فقط با انجام این عمل لیپوماتیک پهلو، کمر، شکم و پشت به اندامی بی‌نقص دست یابید.
  • این عمل جراحی به‌تنهایی نمی‌تواند پوست اضافه را از بین ببرد. اگر همچنان از پوست اضافه رنج می‌برید، عمل جراحی بدومینوپلاستی را انجام دهید.
  • این عمل جراحی شکم و پهلو و کمر موجب افزایش وزن نمی‌شود. در این عمل سلول‌های چربی به صورت دائمی حذف می‌شوند اما افزایش وزن پس از انجام لیپوماتیک پهلو و کمر موجب می‌شود که سلول‌های چربی در دیگر نواحی بدن بزرگ ‌شوند.
  • انجام لیپوماتیک پهلو و کمر به افرادی که دارای شرایط پزشکی خاص مانند بیماری‌های قلبی و مشکلات گردش خون هستند و یا اخیراً در ناحیه نزدیک به پهلو عمل ابدومینوپلاستی را انجام داده‌اند، توصیه نمی‌شود.