یک تی‌شرت چسبان زمانی تن‌خوری زیبا دارد که اندامی زیبا زیر آن جا خوش کرده باشد. بعد از داشتن پهلو و شکم متناسب، کمری کشیده و بدون چربیِ اضافه همان اندامی است که به دنبالش هستید. اما این واقعیت در عکس‌ها بیشتر از دنیای واقعی وجود دارد. اگر نه وقت ورزش کردن دارید و نه حوصله‌ای برای استفاده از رژیم غذایی، عمل لیپوماتیک کمرِ مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا، سریع‌ترین و آسان‌ترین روش برای خلاص شدن چربی‌های کمر است.

لیپوماتیک کمر، با کمر شما چه می‌کند؟

لیپوماتیک کمر، با کمر شما چه می‌کند؟

لیپوماتیک کمر چربی‌های جمع شده در ناحیه فوقانی و میانی کمر را مورد هدف قرار داده و با برداشتن آن‌ها موجب می‌شود که کمری تراشیده و بدون ناهمواری داشته باشید. برداشتن چربی‌های کمر با استفاده از جراحی، موجب تقویت و تناسب شانه‌ها و کمر می‌شود. هرچند که اکثر افرادی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند اضافه وزن دارند اما اگر شما از تناسب کمرتان با بقیه‌ی اندام‌ها راضی نیستید، همان اندام کشیده و خوش‌تراشی را که شما به دنبالش هستید را با استفاده از عمل لیپوماتیک کمر می‌توانید تجربه کنید. صبر کنید. می‌دانیم که برای انجام این عمل مشتاق هستید اما قبل از جراحی لیپوماتیک کمر به چند مورد مهم در ادامه ذکر می‌کنیم، سَر بزنید.

عمل  لیپوماتیک کمر چگونه انجام می‌شود؟

کمر شامل دو بخش می‌شود: قسمت فوقانی کمر و قسمت میانی کمر. قسمت تحتانی یا پایین کمر قسمت جداگانه‌ای است که دور کمر یا پهلو نامیده می‌شود. اغلب بیماران ترجیح می‌دهند که لیپوماتیک هر سه این نواحی را با یکدیگر انجام دهند. گاهی اوقات لیپوماتیک برای بازو هم به آن‌ها اضافه می‌شود. این کار موجب می‌شود که نیمه بالایی بدن تناسبی ایده‌آل داشته باشد.

لیپوماتیک کمر چربی‌های جمع شده در ناحیه فوقانی و میانی کمر را مورد هدف قرار داده و با برداشتن آن‌ها موجب می‌شود که کمری تراشیده و بدون ناهمواری داشته باشید.

برای انجام لیپوماتیک کمر بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. اصلا نگران نباشید چون دردی را احساس نخواهید کرد و به‌زودی تمام می‌شود. یک لوله باریک که کانولا نام دارد از طریق برش‌های کوچکی که در ناحیه تحت درمان ایجاد شده وارد بافت چربی می‌‍شود تا چربی اضافه را مکش کند. اما پیش از اینکه چربی مکش شود حرکت ویبره مانند کانولا بافت چربی را سست کرده و موجب در هم شکستن سلول‌های چربی می‌شود تا راحت‌تر بتوان آن را تخلیه کرد. خبر خوب اینکه فرآیند لیپوماتیک موجب تولید بیشتر کلاژن نیز می‌شود در نتیجه پوست سفت‌تر و جوان‌تر می‌شود.

دوره نقاهت عمل لیپوماتیک کمر چه قدر طول می‌کشد؟

دوره نقاهت عمل لیپوماتیک کمر چه قدر طول می‌کشد؟

تا دو هفته بعد از جراحی لیپوماتیک به‌صورت ۲۴ ساعته باید گِن مخصوصی را بپوشید تا بتوانید نتایج بهتر و پایدارتری را کسب کنید. از آنجایی که عمل جراحی لیپوماتیک کمر با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد می‌توانید بعد از ا الی ۲ روز استراحت به کار خود باز گردید. پس از دو هفته می‌توانید فعالیت‌های سنگین را نیز انجام دهید. نتایج درمان در افراد مختلف متفاوت است اما اکثر بیماران پس از گذشت ۱ ماه نتایجی عالی کسب می‌کنند. خوشبختانه از آنجا‌که این عمل، سلول‌های چربی را برمی‌دارد و سلول‌های چربی جدید دیگر در بزرگسالان به وجود نمی‌آیند، تا زمانی که رژیم غذایی خوبی داشته باشید و ورزش کنید نواحی تحت درمان همچنان لاغر مانده و تناسب خود را حفظ می‌کنند.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای انجام لیپوماتیک کمر هستند؟

کسی که می‌خواهد عمل لیپوماتیک کمر را انجام دهد باید سلامت عمومی و تناسب اندام خوبی داشته باشد و بهتر است که دخانیات مصرف نکند. نمی‌توان عمل لیپوماتیک کمر را به‌عنوان روشی برای کاهش وزن یا سفت کردن پوست شناخت. لیپوماتیک کمر عملی است که جهت فرم‌دهی بدن و ایجاد تناسب اندام بهتر انجام می‌شود. افرادی که در اثر کم کردن زیاد وزن دارای پوست اضافه هستند بهتر است که به‌جای انجام عمل لیپوماتیک کمر، عمل کشیدن پوست (سفت کردن پوست) را انجام دهند.

لیپواتیک کمر عوارض جانبی دارد؟

لیپواتیک کمر عوارض جانبی دارد؟

اگر بخواهیم بدترین حالت بروز عوارض جانبی را در نظر بگیریم، باید به خونریزی و بروز عفونت اشاره کنیم. از آنجایی که کشیدن سیگار و مصرف الکل خطر خونریزی را افزایش می‌دهد، از افراد خواسته می‌شود که ۲ الی ۳ هفته پیش از انجام عمل مصرف سیگار و الکل را قطع کرده و تا ۲ الی ۳ هفته بعد از انجام عمل جراحی لیپوماتیک نیز این روند را ادامه دهند. بیمار با مصرف آنتی بیوتیک‌هایی که برایش تجویز می‌شود و خشک و تمیز نگاه داشتن محل زخم‌ها می‌تواند از بروز عفونت جلوگیری کند. عوارض جانبی دیگر لیپوماتیک کمر، بروز کبودی و ورم در ناحیه تحت درمان است که با استفاده از کُمپرِس یخ و گیاه تنباکوی کوهی می‌توان آن‌ها را بهبود بخشید.