ماستوپکسی در واقع به بالا کشیدن سینه ها و فرم دهی بهتر آن ها گفته می شود. که یک روش جدید و مدرن در بین مردم می باشد و طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی این کار را انجام داده اند و از آن رضایت دارند. ماستوپکسی برای تقارن بین سینه ها ، شل شدن پوست آن ها و درمان افتادگی سینه ها بسیار تاثیر گذار می باشد.

خانم های زیادی به مرور زمان دچار افتادگی سینه می شوند و این اتفاق موجب ناراحتی آن ها می شود اما بعضی ها نیز بر این باورند که افتادگی و شل شدن سینه ها فقط در زمان شیردهی و بارداری اتفاق می افتد اما این یک باور غلط است و ما نمی توانیم به این باور اکتفا کنیم. زیرا افتادگی سینه بر اثر کاهش وزن، بیرون آوردن پروتز سینه،تحلیل رفتن بافت پستان در زمان پیری و کهنسالی ونیز از دلایل اصلی افتادگی سینه می باشند و با استفاده از روش ماستوپکسی می توان آن را درمان کرد.

جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود؟

در جراحی ماستوپکسی ابتدا فرد را کاملا بیهوش می کنند و بعد از آن پزشک نقطه هایی را در نظر می گیرد و بر اساس آنها برش هایی را روی سینه فرد انجام می دهد. پزشکان اکثرا برش ها را روی خط های طبیعی چین های سینه ی فرد انجام می دهند تا بعد از عمل جای زخم و جراحی زیاد مشخص نباشد.

از طریق این برش های ایجاد شده پزشکان چربی و پوست اضافه را از سینه های فرد خارج می کند. و بعد از انجام این کار پوست سینه را به یکدیگر نزدیک می کنند و بخیه می زنند  اما این کار باید با دقت و توجه بالایی انجام شود زیرا قرار است که در این مرحله به فرم دهی و تقارن سینه های شما بپردازند. و در آخر بخیه های شما را پانسمان می کنند و دوره ی نقاهت و همچنین بهبودی شما نیز آغاز خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل ماستوپکسی

مراقبت های بعد از عمل ماستوپکسی

بعد از ماستوپکسی فرد باید مراقبت های زیادی از خود بکند که مهم ترین مراقبت های بعد از ماستوپکسی عبارتند از:

  • مصرف سیگار و مشروبات الکلی باید به مدت یک ماه استفاده نشود.
  • در این مدت از مایعات و سبزیجات فراوان استفاده کنید تا دچار یبوست نشوید
  • استفاده از کمپرسور یخ به منظور کاهش درد سینه ها
  • مصرف داروهایی را که پزشک برای شما تجویز کرده است را باید حتما به موقع استفاده کنید
  • به مدت دو تا سه هفته بعد از عمل از سوتین استفاده نکنید و بعد از این مدت نیز از سوتین های مخصوص استفاده کنید تا اذیت نشوید.

مزایای عمل ماستوپکسی

این عمل موجب فرم دهی سینه های خانم ها می شود و علاوه بر آن به زیبایی سینه ها می افزاید و اعتماد به نفس را در اکثر خانم ها افزایش می دهد.

همچنین این عمل مانند سایر عمل ها درد و خونریزی زیادی ندارد و به زودی علائم به وجود آمده خوب می شود و همینطور در شیردهی نیز مشکلی ایجاد نمی کند.

چه کسانی مناسب انجام عمل ماستوپکسی می باشند؟

چه کسانی مناسب انجام عمل ماستوپکسی می باشند؟

افرادی که از شکل سینه های خود راضی نیستند ولی با اندازه ی آن مشکلی ندارند می توانند ماستوپکسی را انجام دهند زیرا این عمل موجب افزایش سایز سینه ها نمی شود و بیشتر در شکل دهی سینه ها تاثیر می گذارد.

افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند باید به یک وزن پایدار رسیده باشند و آن را به خوبی حفظ کنند زیرا افزایش و کاهش وزن می تواند نتیجه خوبی در ماستوپکسی نداشته باشد.

و همچنین افرادی که نوک سینه آن ها به سمت پایین است می توانند نسبت به انجام این عمل اقدام کنند.

عوارض عمل ماستوپکسی

 

عوارض عمل ماستوپکسی

این عمل علاوه بر مزایایی که دارد و در زیبایی سینه های خانم ها تاثیر می گذارد اما مانند سایر عمل ها عوارض خود را نیز دارد که در اینجا به آن هامی پردازیم:

  • بعد از ماستوپکسی ممکن است احساس درد داشته باشید که این درد موقتی است و با استفاده از مسکن هایی که پزشک به شما داده است می توانید درد خود را آرام کنید.
  • ایجاد تورم و کبودی که تا چند هفته اول طبیعی می باشد و به مرور از بین می رود.
  • بعضی از خانم ها بعد از عمل احساس بی حسی می کنند که این حس تا حدود یک ماه طبیعی می باشد و به مرور از بین می رود.

نکته مهمی که قبل از انجام این عمل باید به آن توجه کنید این است که راجع به پزشک متخصص خود تحقیق کنید و یک پزشک با تجربه و ماهر را انتخاب کنید تا عمل شما را به خوبی برایتان انجام دهد.