ماندگاری لیفت بینی چقدر است؟ آیا شما نیز قصد انجام لیفت بینی را دارید و نگران عوارض و ماندگاری آن هستید؟  ماندگاری لیفت بینی یکی از مهمترین سوالاتی است که افراد در حین و قبل از به کار گیری این روش می پرسند، در این بخش در نظر داریم به طور کلی اطلاعات مفیدی  در مورد لیفت بینی و ماندگاری آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، با ما همراه باشید.

قبل از بررسی ماندگاری لیفت بینی لازم است توضیحی مختصر در مورد لیفت بینی ارائه دهیم. لیفت بینی از جمله روش های نوین برای جراحی بینی می باشد که با توجه به کارایی مطلوبی که دارد توانسته است توجه بسیاری را به سوی خود جلب کند. امروزه در سراسر دنیا از این روش به منظور برطرف ساختن مشکلات و نواقص بینی به طور عمده مورد استفاده قرار می گیرد. لیفت بینی نیز مانند هر یک از روش های دیگر دارای مزایای  و عوارض منحصر به فرد خود می باشد.

در صورتی می توانید از نتایج حاصل از آن اطمینان کافی داشته باشید که مراکز معتبر را در اولویت قرار داده و دستورالعمل های مطلوب را دنبال کنید. ماندگاری لیفت بینی به پارامترهای مختلفی وابسته است، هر یک از عوامل موجود می تواند به مقدار قابل ملاحظه ای در ماندگاری لیفت بینی اثر بخش باشد. پزشک ماهر و به کار گیری اصول درست می تواند تا حدود زیاد ماندگاری این فرایند را افزایش دهد.

ماندگاری لیفت بینی

ماندگاری لیفت بینی

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد ، ماندگاری لیفت بینی به عوامل متعددی وابسته است. نتایج حاصل از لیفت بینی در صورتی که با در نظر گرفتن اصول مطلوب دنبال شود می تواند یک تا دو سال اثر بخش باشد. از جمله پارامترهای موثر در ماندگاری لیفت بینی می توان موارد زیر را نام برد:

 • تخصص پزشک مربوط
 • نوع مشکلات موجود
 • اصول و روش به کار رفته
 • مراقبت قبل و بعد از لیفت بینی

ماندگاری لیفت بینی با نخ

ماندگاری لیفت بینی با نخ

هر یک از این عوامل می تواند مدت زمان و ماندگاری لیفت بینی را تغییر دهد. نخ هایی که برای لیفت بینی مورد استفاده کاملا ایمن می باشد. لیفت بینی در واقع یک مکانیسم دو جانبه است که در آن می توان با استفاده از نخ، بافت بینی را بالا کشید. وجود این نخ ها در پوست سبب می شود که میزان کلاژن موجود در پوست افزایش یابد و  این امر سبب می شود بعد از برداشته شدن نخ ها، اثر آن برای مدت مشخصی ماندگار باشد.

بررسی ماندگاری لیفت بینی

بررسی ماندگاری لیفت بینی

به منظور افزایش ماندگاری لیفت بینی می تواند روش و اصول مختلفی را در اولویت قرار داد. پزشک مربوط در جلسه ی مشاوره ی قبل از فرایند اطلاعات کاملی در مورد شما در اختیار شما قرار خواهد داد. از جمله مهمترین  راهکارها برای افزایش ماندگاری لیفت بینی می توان موارد زیر را نام برد:

 • مصرف کردن داروها مطابق تجویز
 • پرهیز از نوشیدن الکل
 • جلوگیری از روش هایی افزایش دهنده ی میزان تورم

قابل ذکر است که آرایش کردن بعد از رایند لیفت بینی هیچ گونه مشکلی ندارد فقط توجه داشته باشید که برای مدت دو تا سه روز باید مراقب نوک بینی باشید. با این فرایند شما قادر خواهید بود همه ی فعالیت های روزانه ی خود را بدون هیچ گونه مشکلی  انجام دهید. در صورتی که برای لیفت بینی دچار هر گونه استرس هستید، سعی کنید در جلسه ی مشاوره با پزشک تان این موضوع را با او در میان بگذارید.

کارایی لیفت بینی

کارایی لیفت بینی

لیفت بینی در مقابل جراحی بینی به منظور از بین بردن بسیاری از مشکلات بینی می تواند گزینه ی مناسبی باشد. پیشنهاد ما این است قبل از به کارگیری این روش، حتما با پزشک خود در تماس بوده و مشاوره ی لازم را به دست آورید زیرا لیفت بینی با همه ی مزایای و کارایی که دارد عاری از عیب نیست و در برخی از مواقع ممکن است کارساز نباشد. مراقبت های اولیه بعد از این فرایند را نیز جدی بگیرید زیرا در غیر این صورت ممکن است گرفتار عوارض آن باشید.

اگر شما قصد عمل بینی دارید و در تردید هستید که آیا تغییر بینی برای شما مناسب خواهد بود یا نه؟ در این صورت می توانید گزینه ی لیفت بینی را در اولویت قرار دهید و تغییرات مربوط را مشاهده کنید. به دلیل اینکه در طول فرایند از موضعی های بی حس کننده استفاده می شود، هیچ گونه دردی احساس نخواهید کرد. به منظور لیفت نخ از نخ های مختلفی استفاده می شود که شامل موارد زیر است:

 •  Mono filament
 • PDO-COG
 • Polyglycolide
 • Hurricane