یک سوال همیشگی داوطلبان، در مورد ماندگاری لیفت صورت است. یک جواب ساده این است که بگوییم ماندگاری‌اش همیشگی است. از آنجایی‌که افتادگی ماهیچه‌های صورت بعد از عمل لیفت، نسبت به قبل بسیار کم‌تر خواهد شد، این جواب صحیح نخواهد بود. چون عوامل متعدد و پیچیده‌ای بر ماندگاری لیفت صورت تاثیر دارد، بهترین جواب این است که بگوییم ماندگاری آن به متغیرهای مختلفی وابسته است. اگر به دنبال عمل زیبایی با ماندگاری بالا هستید، مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بهترین گزینه برای انتخاب شما می‌تواند باشد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

این جواب، سوال دیگری را به ذهن می‌رساند؛ «ماندگاری لیفت صورت به چه عواملی وابسته است؟». تکنیک‌های مختلف لیفت صورت و شیوه‌های مراقبتی می‌تواند بر میزان ماندگاری لیفت اثر گذار باشد.

ماندگاری لیفت صورت

میزان ماندگاری پیشرفته‌ترین روشهای لیفت صورت

به‌طور متوسط، لیفت صورت می‌تواند از ۲ تا ۱۰ سال ماندگاری داشته باشد. به همان اندازه که مهارت جراح در این عمل اهمیت دارد، تکنیک استفاده شده در لیفت صورت نیز تاثیرگذار است. برخی از عمل‌های لیفت، دوره نقاهتی کوتاه‌تر دارند، نتایج این عمل‌های لیفت معمولاً ماندگاری کمتری خواهند داشت. از آنجایی‌که این نوع از عمل‌های لیفت، ماندگاری کمتری دارند، باید چند بار تکرار شوند.

  • لیفت آندوسکوپیک بخش میانی صورت: این روش که به «لیفت ضد جاذبه» معروف است، نشانه‌های پیری بخش میانی صورت (بخش زیر پلک تا بالای دهان) را از بین می‌برد. ماندگاری این عمل لیفت حدود ۱۰ سال است. چون با استفاده از لیفت آندوسکوپیک، نمی‌توان نشانه‌‌های پیری در بخش پیشانی، غبعب، گردن و غیره را از بین برد، چین و چروک‌های این مناطق می‌تواند بخش‌های لیفت شده‌ی میانی صورت را تحت الشعاع قرار دهند.
  • S لیفت:S لیفت که با نام مینی لیفت نیز شناخته شده است، تنها دو سوم بخش پایینی صورت و گردن را لیفت می‌کند. این روش روی گونه‌ها و پوست بینی اثری نداشته و جوان‌سازی بخش میانی صورت را نیز نمی‌تواند انجام دهد.
  • لیفت عمیق صورت: این روش دارای یک استاندار طلایی با ماندگاری بالا است. در این روش لیفت صورت، به جای دستکاری لایه‌های روی پوست، بافت‌های صورت حرکت داده می‌شوند تا تمام صورت لیفت شود. نتایج این عمل ۱۰ تا ۱۲ سال ماندگاری خواهند داشت.

مراقبت بعد از لیفت صورت

مراقبت‌های بعد از عمل برای ماندگاری لیفت صورت

مطمئنا شما نمی‌توانید گذر زمان را متوقف کنید، اما با استفاده از چند تکنیک می‌توانید ماندگاری لیفت صورت را افزایش دهید:

البته باید یادآور شویم که تعدا زیادی روش‌های غیرجراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد که شما را از لیفت صورت بی‌نیاز خواهد کرد.