بیهوشی

مرحله ۱ – بیهوشی

در ابتدای عمل داروهایی جهت راحتی و آسایش داوطلب به او تزریق می‌شود. تزریق آرامبخش‌ها و بیهوشی عمومی بخشی از فرآیند اولیه عمل است. دکتر بهترین گزینه‌ها را در این زمینه به شما پیشنهاد خواهد کرد. استفاده از عمل‌های زیبایی دیگر در کنار لیفتینگ صورت می‌تواند موجب کسب نتایج بهتری شود.

تزریق آرامبخش‌ها و بیهوشی عمومی بخشی از فرآیند اولیه عمل است.

  • پروتز صورت یا تزریق چربی جهت بهبود خطوط چهره
  • استفاده از تکنیک‌های لایه‌برداری پوست جهت بهبود رنگ و بافت پوست صورت
  • کاهش چین و چروک‌های صورت با استفاده از تزریق ژل یا تزریق چربی

ایجاد برش‌ها

مرحله ۲ – ایجاد برش‌ها

بسته به میزان تغییری که می‌خواهید در صورت خود ایجاد کنید می‌توانید انواع مختلف لیفت پوست صورت مانند لیفت کامل صورت، لیفت صورت با برش محدود یا لیفت گردن را در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا انجام دهید. برش‌هایی که در لیفت کامل صورت ایجاد می‌شوند از خط رویش مو در شقیقه‌ها شروع شده و تا اطراف گوش‌ها و انتهای جمجمه پایین امتداد می‌یابند. ممکن است قسمتی از چربی‌ها برداشته شده و یا در مناطق دیگر صورت، غبغب و گردن توزیع شوند، همچنین بافت‌های زیرین صورت تغییر موقعیت داده شده و ماهیچه‌های صورت لیفت می‌شوند. در لیفت حرفه‌ای صورت، پوست صورت کشیده شده، خطوط چهره بازآرایی شده و پوست اضافه صورت برداشته می‌شود.

ممکن است برای بهبود وضعیت پیری پوست زیر گردن نیاز به ایجاد برش دیگری در زیر چانه باشد.

مینی لیفت صورت

مینی لیفت صورت

می‌توان لیفت کامل صورت را با ایجاد برش‌های کوچکتری در شقیقه و اطراف گوش‌ها نیز انجام داد که به آن مینی لیفت صورت می‌گویند. این عمل زیبایی معمولاً برای افرادی انجام می‌شود که قابلیت ارتجاعی پوستشان کمتر است. تاثیر مینی لیفت صورت در جوان‌سازی پوست  کمتر از تاثیر لیفت کامل صورت است.

لیفت صورت و گردن (لیفت قسمت پایین صورت)

لیفت صورت و گردن (لیفت قسمت پایین صورت)

لیفت صورت و گردن جهت درمان افتادگی غبغب، افتادگی پوست گردن و برداشتن چربی‌های جمع شده در زیر چانه است. برش‌ها در این عمل از مقابل نرمه گوش آغاز شده، تا پشت گوش‌ها ادامه پیدا کرده و در زیر خط رویش موها در پشت گوشت پایان می‌پذیرد.

بستن برش‌ها

مرحله ۳ – بستن برش‌ها

دکتر در این مرحله برش‌های ایجاد شده را با بخیه جذبی یا معمولی می‌بندد. برخی جراحان از چسب جراحی برای بستن زخم‌ها استفاده می‌کنند. پس از بهبودی کامل زخم‌ها خطوط به جای مانده از آن‌ها نیز در زیر موها و خطوط طبیعی صورت و گوش محو و پنهان می‌شود.

مرحله ۴ – نتایج

می‌توانید نتایج نهایی جراحی لیفت طبیعی صورت را پس از فروکش کردن ورم‌ها و بهبود کبودی صورت مشاهده نمایید. عمل زیبایی لیفت صورت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا نه تنها ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به شما می‌دهد بلکه اعتماد به نفس‌تان را نیز بالا می‌برد.