زمانی که نوبت لیزر موهای زائد بدن می‌رسد گزینه‌های زیادی را پیش رو دارید و باید پیش از انجام لیزر همه آن‌ها را مد نظر قرار دهید. می‌توانید موهای زائد خود را شِیو کنید اما دوباره پس از چند روز رشد می‌کنند. کرم‌های موبَر و واجبی در چند دقیقه موهای زائد را از بین می‌بَرند اما بوی نامطلوبی دارند. اگر به دنبال روشی کارآمدتر و کامل‌تر هستید ممکن است وَکس و موم را امتحان کنید که موها را از ریشه می‌کَند. با این روش موها تا چند هفته رشد نمی‌کنند اما وکس کردن فرآیندی دردناک است و هنگام رویش مجدد موها احساس خارش بسیار شدیدی را تجربه خواهید کرد.

گزینه‌هایی با ماندگاری بالاتر هم وجود دارند مثل الکترولیز. در الکترولیز یک سوزن بسیار ظریف وارد هر کدام از فولیکول‌های مو شده و جریانی الکتریکی را به آن منتقل می‌کند و این امر باعث از بین رفتن فولیکول‌ها می‌شود. اما همانطور که به نظر می‌رسد این روش دردناک است و می‌تواند زمان‌بر باشد.

زمانی که ملانین موجود در موها مورد هدف قرار گرفت، لیزر همه فولیکول مو و ریشه آن را می‌سوزاند.

خب در نهایت به لیزر موهای زائد میرسیم. لیزر به فولیکول مو آسیب می‌زند و رشد آن را به حداقل می‌رساند. لیزر می‌تواند با تمرکز بر روی سلول‌های رنگدانه مو که در فولیکول مو وجود دارند، موها را پیدا کند. زمانی که ملانین موجود در موها مورد هدف قرار گرفت، لیزر همه فولیکول مو و ریشه آن را می‌سوزاند. پس از چند جلسه می‌توانید تیغ را کنار بگذارید و جلسات وَکسینگ خود را کنسل نمایید. اما پیش از اینکه اولین جلسه لیزر درمانی خود را انجام دهید، بهتر است راجع به مزایا و معایب این روش بیشتر بدانید.

مزایای لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

با این روش موهای زائد شما برای همیشه از بین نخواهند رفت. لیزر به شدت رشد موها را کاهش می‌دهد و این تا اندازه‌ای است که می‌توانید شِیو کردن را متوقف کنید. می‌توانید لیزر موهای زائد را برای هر ناحیه‌ای از بدن انجام دهید. دستگاه لیزر می‌تواند نواحی وسیعی از بدن را در مدت زمان کمی پوشش دهد. پاها، کمر، زیر بازوها، ناحیه بیکینی، شکم، صورت و …، هیچ محدودیتی برای لیزر نواحی مختلف بدن نیست.

میزان درد لیزر موهای زائد چیزی بین شِیو کردن و وَکس کردن است. تکنسین‌ها پیش و پس از لیزر درمانی از یخ برای بی‌حس کردن ناحیه تحت درمان استفاده می‌کنند. هر چه فرآیند درمان تکمیل‌تر می‌شود، درد لیزر هم کمتر شده و موهای زائد نازکتر می‌شوند.

معایب لیزر موهای زائد

معایب لیزر موهای زائد

این درمان فرآیندی طولانی مدت است. یک جلسه لیزر موهای زائد زیر بغل کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد اما جهت دستیابی به نتایج مطلوب به چندین جلسه لیزر درمانی نیاز خواهید داشت (چیزی بین 3 الی 8 جلسه که به وسعت ناحیه تحت درمان بستگی دارد)، که باید بین جلسات درمانی 6 هفته فاصله باشد.

برخی لیزرهای مانند اندیاگ (Nd:YAG) در تمایز قائل شدن بین پوست و مو بهتر عمل می‌کنند.

از آنجایی که تضاد بین رنگ پوست و رنگدانه‌های فولیکول مو باعث می‌شود که لیزر به راحتی بتواند موهای زائد را مورد هدف قرار دهد، بنابراین بهترین عملکرد را بر روی پوست‌های روشن با موهای تیره دارد و بر روی پوست‌های تیره تاثیر کمتری می‌گذارد. اگر پوست تیره باشد باعث می‌‍شود که بخشی از اشعه لیزر جذب پوست شود و کمتر به فولیکول‌های مو برسد. این بدان معنی نیست که نمی‌توان لیزر موهای زائد را برای پوست‌های تیره انجام داد اما حتماً باید این درمان را در کلینیکی مجهز و تحت نظر دکتر متخصص پوست و زیبایی انجام دهید. برخی لیزرها مانند اندیاگ (Nd:YAG) در تمایز قائل شدن بین پوست و مو بهتر عمل می‌کنند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیزر هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

اگر لیزر موهای زائد توسط فردی غیر متخصص انجام گیرد می‌تواند باعث سوختگی پوست و ایجاد اِسکار گردد. پس حتماً در انتخاب کلینیک و دکتر دقت کنید و از داشتن مجوزهای لازم اطمینان حاصل نمایید. حتی دکترهایی که می‌خواهند لیزر موهای زائد را انجام دهند هم باید آموزش‌های لازم در این زمینه را دیده باشند زیرا این درمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی آموزش داده نمی‌شود.