هنگامی‌که زنان یا مردان به سن چهل سالگی می‌رسند، نشانه‌های پیری روی پوست‌شان نمایان می‌شود. نشانه‌های پیری ظاهر شده روی صورت ظاهر فرد را خسته و پیر می‌کند. از نشانه‌های پیری می‌توان به ایجاد چین و چروک، خطوط ریز، افتادگی پوست و غبغب اشاره کرد. مردان و زنانی که به دنبال احیا و جوان‌سازی پوست‌شان هستند؛ می‌توانند از مزایای لیفت صورت بهره ببرند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

اگر برای رفع ایرادات پوست هر بیمار تکنیک و روشی خاص در نظر گرفته شود، افراد می‌توانند به ظاهری طبیعی و جوان دست یابند و از معایب و عوارض جانبی عمل، دور بمانند. این یک حقیقت است که هر عمل جراحی ریسک‌های مربوط به خود را دارد. درک مزایا و معایب لیفت صورت برای هر داوطلب بسیار حیاتی است. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تمام مشکلات مربوط به این عمل زیبایی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

مزایای لیفت صورت

مزایای لیفت صورت

پذیرش این موضوع که پنهان کردن نشانه‌های پیری بسیار مشکل است برای اکثر افراد سخت می‌باشد. چین و چروک، افتادگی پوست و غبغب را نمی‌توان با لوازم آرایش پنهان کرد. اغلب اوقات داوطلبان اظهار دارند که که چهره‌شان نمی‌تواند احساس سرزندگی درون‌شان را منعکس کند. با استفاده از عمل جراحی لیفت صورت می‌توان افتادگی پوست، چین و چروک‌های سطحی و عمیق و غبغب را از بین برد و ظاهری جوان‌تر برای پوست به‌وجود آورد.

تاثیر این عمل به‌گونه‌ای است که وقتی مقابل آینه می‌ایستید گویا با چهره‌ای جدید مواجه شده‌اید. این روش می‌تواند از ۵ تا ۱۵ سال ماندگاری داشته باشد؛ به این معنی که در سال‌های آتی شما ۵ تا ۱۰ سال جوان‌تر خواهید ماند.

معایب لیفت صورت

معایب لیفت صورت

این روش درمانی مانند دیگر عمل‌های جراحی، مزایا و معایب مربوط به خود را دارد. با اینحال معایب لیفت صورت می‌تواند با انتخاب یک جراح باتجربه و واجد شرایط به حداقل برسد. خوشبختانه، ریسک‌ها و عوارض جانبی بعد از عمل لیفت صورت و در طول آن برای اکثر داوطلبان بسیار پایین است. در ادامه به برخی معایب مربوط به لیفت صورت اشاره خواهیم کرد:

  • عوارض بعد از عمل: از شایع‌ترین عوارض بعد از عمل، می‌توان به عفونت، حساسیت به ماده‌ی بیهوشی، ورم، خونریزی و هماتوم اشاره کرد.
  • ریزش مو: ممکن است موهای نزدیک به محل برش پوست، ریزش پیدا کنند.
  • فقدان پوست: این اتفاق بسیار نادر است و بیشتر در مورد افرادی صادق است که سیگاری هستند، زیرا سیگار کشیدن مفرط سرعت جریان خون را کاهش می‌دهد. بر روی این افراد هیچ‌گونه عمل جراحی صورت نمی‌گیرد مگر اینکه یک ماه قبل سیگار را ترک کرده باشند.
  • بی‌حسی و سوزش اطراف محل برش پوست: این تغییرات ممکن است از چند ماه تا ۲ سال ادامه یابد.

عفونت، ریزش مو، فقدان پوست، سوزش و تغییر رنگ پوست از عوارض شایع لیفت صورت است.

  • تغییر رنگ پوست
  • نتایج درمان نسبتا طولانی: اگر به‌دنبال نتایج سریع برای درمان هستید، لیفت صورت گزینه‌ای مناسب نیست زیرا نتایج آن ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل مشهود خواهد شد.
  • مدت زمان طولانی عمل: جراحی لیفت صورت حدود ۲ تا ۳ ساعت طول خواهد کشید.
  • جوان‌سازی بدون درمان کامل: در طی عمل لیفت صورت، پوست شما جوان‌تر می‌شود اما به‌طور کامل ترمیم نخواهد شد. اگربه دنبال جوانسازی پوست با عمل لیفت هستید، باید چند بار آن را انجام دهید.