افراد بسیاری در سراسر جهان و کشور ایران وجود دارند که مزوتراپی اسکار صورت را به سایر روشهای زیبایی ترجیح میدهند زیرا این روش از نظر میزان بازده و ماندگاری در سطح ایدهالی قرار دارد و عوارض جانبی آن ناچیز است. در ادامه قصد داریم تا شما را با مزیّتها و روش انجام مزوتراپی آشنا سازیم و اطّلاعات مفیدی را در رابطه با این فرایند زیبایی ارائه دهیم.

مزوتراپی اسکار صورت چیست؟

مزوتراپی اسکار صورت به معنای تزریق برخی از مواد مغذّی، هورمونها، پروتئینها و ویتامینها به داخل پوست برای از بین بردن اسکارهای ناشی از جوشهای پوستی و یا سایر انواع اسکار میباشد و بازده مناسب این روش یکی از اصلیترین دلایل تمایل زیباجویان به استفاده از آن است. مزوتراپی برای اوّلین بار در دههی 50 میلادی توسّط یک پزشک فرانسوی ابداع شده است و در ابتدا برای کاهش درد استفاده میشد ولی با پیشرفت علم پزشکی کاربردهای دیگری نیز برای این تکنیک کشف شدند و امروزه مزوتراپی اسکار صورت جزو یکی از رایجترین و پرکاربردترین روشهای زیبایی محسوب میشود و سالانه هزاران نفر از زیباجویان به منظور انجام مزوتراپی به کلینیکهای زیبایی مراجعه میکنند.

در مزوتراپی اسکار صورت چه ترکیباتی به داخل پوست تزریق می‌شوند؟

در مزوتراپی اسکار صورت چه ترکیباتی به داخل پوست تزریق میشوند؟

در مزوتراپی اسکار صورت ترکیبی از پروتئینهای تقویت کنندهی سلولهای پوستی، ویتامینهای A، E، D، B و C، برخی از هورمونها و تعدادی از مواد ریز مغذّی به پوست تزریق میشوند و هدف اصلی این فرایند تقویت تولید سلولهای پوستی و افزایش شادابی و طراوت پوست است. اگرچه مزوتراپی از قدمت بیشتری نسبت به سایر فرایندهای زیبایی برخوردار است ولی بازده این روش در طول سالهای گذشته و به واسطهی استفاده از ترکیبات جدیدتر برای تقویت پوست افزایش چشمگیری را تجربه کرده است و این تکنیک زیبایی را به راهکاری مناسب برای تقویت پوست و مقابله با پیری زودرس پوست تبدیل نموده است.

این مسئله نقش بسیار پرنگی را در میزان محبوبیّت این روش در میان بانوان ایفا کرده است. با این حال، بهتر است به این نکته توجّه داشته باشید که از بین بردن اسکارهای پوستی تنها کاربرد این روش نیست و امروزه از مزوتراپی برای اهداف دیگری همچون جلوگیری از ریزش مو نیز استفاده میشود. بطور کلّی، هدف اصلی مزوتراپی اسکار صورت استفاده از ترکیبات طبیعی برای از بین بردن اسکارهای پوستی و تقویت پوست است و بازده مناسب این فرایند زیبایی آن را به انتخابی مناسب برای زیباجویان تبدیل کرده است.

مزایای اصلی مزوتراپی اسکار صورت کدامند؟

مزایای اصلی مزوتراپی اسکار صورت کدامند؟

پیاده سازی آسان و ساده

مزوتراپی اسکار صورت روشی ساده و در عین حال هوشمندانه برای مقابله با اسکارهای پوستی و پیری زودرس پوست است و پیادهسازی صحیح آن به پیچیدگی سایر فرایندهای زیبایی نیست و میتوان در کمتر از 30 دقیقه تزریق مواد مغذّی به پوست را انجام داد. البتّه لازم است به این نکته توجّه داشته باشید که ساده بودن این روش به معنای عدم نیاز شما به متخصصان زیبایی برای تزریق مواد مغذّی به پوست نیست و این روش همچون سایر تکنیکهای زیبایی باید توسّط متخصصان خبره و کارکشته انجام شود و دریافت چنین خدماتی از مراکز غیر معتبر به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

عدم نیاز به مراقبت قبل از تزریق

مزوتراپی اسکار صورت برخلاف سایر فرایندهای زیبایی به مراقبتهای خاصی قبل از تزریق نیاز ندارد و تنها کافیست تا پوست صورت شما در هنگام تزریق این ترکیبات تمیز و بدون آلودگی باشد و این ویژگی باعث شده است تا مزوتراپی از محبوبیّت زیادی در کلینیکهای زیبایی برخوردار باشد.

کم بودن عوارض جانبی در روش مزوتراپی اسکار صورت

عوارض جانبی همواره یکی از مواردی بوده است که تاثیر زیادی را بر روی میزان تمایل زیباجویان برای استفاده و یا عدم استفاده از یک تکنیک زیبایی گذاشته است و مزوتراپی اسکار صورت از این نظر نیز نسبت به تعداد بسیار زیادی از روشهای زیبایی برتری دارد.

در این روش تنها از یک سرنگ باریک برای تزریق مواد مغذّی استفاده میشود و عملاً اسکار ایجاد نمی‌‌گردد که مزیّت بسیار مهمّی است و بیشترین عارضهی مشاهده شده پس از تزریق ایجاد شدن یک التهاب جزئی است که با گذشت چند روز از بین میرود و به مراقبت خاصی نیاز ندارد. همچنین، امروزه به دلیل در دسترس بودن ترکیبات باکیفیّت و استاندارد برای انجام مزوتراپی اسکار صورت احتمال وقوع واکنشهای آلرژیک پس از تزریق این مواد به شدّت کاهش یافته است و این موارد باعث شدهاند تا مزوتراپی به یکی از بهترین و کم عارضهترین تکیکهای زیبایی برای اهداف مختلف تبدیل شود.

ارزان بودن

مزوتراپی اسکار صورت یکی از ارزانترین تکنیکهایی زیبایی در جهان است و در مقایسه با سایر روشهای زیبایی هزینهی زیادی را به زیباجویان تحمیل نمیکند و این ویژگی باعث شده است تا افراد بیشتری به استفاده از این روش برای درمان اسکارهای پوستی متمایل شوند. بطور کلّی، میزان شهرت و اعتبار کلینیک زیبایی و کیفیّت آمپول تزریقی اصلیترین عوامل تاثیرگذار بر روی میزان هزینهی مزوتراپی اسکار صورت هستند و سایر عوامل تاثیر کمتری را نسبت به این دو مورد بر روی میزان هزینهی این تکنیک زیبایی میگذارند.

چرا باید مزوتراپی اسکار صورت توسّط متخصصان پوست انجام شود؟

چرا باید مزوتراپی اسکار صورت توسّط متخصصان پوست انجام شود؟

مزوتراپی اسکار صورت در عین ساده بودن روشی تخصصی برای رفع مشکلات پوستی است و تجربه تاثیر بسیار زیادی را بر روی نتایج بدست آمده خواهد گذاشت. در این روش مواد مغذّی باید به عمق مناسبی از پوست تزریق شوند و حجم ترکیبات تزریق شده باید به صورت دقیق باشد تا نتایج بدست آمده بتوانند رضایت شما را جلب کند. امروزه افراد غیر متخصص بسیاری در ایران وجود دارند که از مواد بیکیفیّت و غیر استاندارد برای مزوتراپی اسکار صورت استفاده میکنند و از تجربه و دانش کافی برای پیاده سازی این روش برخوردار نیستند و دریافت خدمات زیبایی از چنین افرادی نتیجهای به غیر از پشیمانی را برای شما به همراه نخواهد داشت.