لیپودیسالو یا همان مزوتراپی لاغری جدیدترین روش لاغری موضعی است که در سال‌های اخیر طرفداران قابل توجی پیدا کرده است. می‌توان گفت مزوتراپی آخرین روشی است که برای لاغری موضعی ارئه شده است. مزوتراپی لاغری بیشتر برای کاهش چربی شکم، بازوها، ران‌ها، دور کمر و نیز برای از بین بردن سلولیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
باید بدانیم که همانند سایر روش‌های لاغری موضعی و پیکرتراشی؛ مزوتراپی نیز یکی از تخصص‌های پزشکی زیبایی است و روشی است که با حداقل تهاجم و به صورت تزریقی انجام می‌شود. مزوتراپی شامل تزریق میکروسکوپی از انواع عوامل مختلف دارویی، عوامل هومیوپاتی، ویتامین‌ها و عصاره گیاهان دارویی به پوست است.
اگر شما هم جز افرادی هستید که از چاقی و سلولیت پوستتان رنج می‌برید و تا کنون راه‌حلی برای آن نیافته‌‍اید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مطرح نمودن سوالات خود در خصوص درمان به روش مزوتراپی یا رزرو وقت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا  می توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای مزوتراپی

همانند سایر روش‌های غیرتهاجمی لاغری موضعی (لاغری با دستگاه rf، لاغری با کویتیشن، لاغری با لیزر لیپولیز ( مزوتراپی نیز بیشتر برای از بین بردن چربی نواحی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند. از مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌های اضافی بازوها، ران‌ها، شکم و دور کمر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین روشی مناسب برای درمان سلولیت می‌باشد. پوست اطراف محل تزریق‌های مزوتراپی سفت می‌شود و ظاهری جوان‌تر وشاداب‌تر ایجاد می‌کند که موجب جوان‌سازی پوست نیز می‌شود بدون اینکه نیاز به لیفت یا جراحی زیبایی، یا لیپوساکشن داشته باشد .

مزوتراپی بازو

یکی از مناطق بدن که در برخی از افراد با رژیم‌های سنگین لاغری نیز چربی خود را از دست نمی‌دهند بازوها هستند. لذا این افراد به راحتی می‌توانند با استفاده از درمان مزوتراپی لاغری تمامی چربی‌های اضافی بازوهای خود را از بین ببرد. بدون اینکه نیاز به عمل جراحی زیبایی داشته باشند.

مزوتراپی غبغب

داشتن بدنی با فرم عالی و بدون چربی هم با وجود غبغب ظاهر شما را چاق نشان خواهد داد. باید بگیم که یکی از ناحیه‌های بدن که چربی آن در مقابل هر نوع رژیم غذایی و ورزش مقاومت سختی می‌کند، چربی‌های زیر چانه (غبغب) است. مزوتراپی که به صورت تزریق انجام می‌شود می‌تواند روشی مناسب و بدون خطر و درد؛ چربی‌های این ناحیه را از بین ببرد و این ناحیه از صورت شما را خوش‌فرم و خوش‌تراش‌تر جلوه دهد. [ ویدیو چگونه از شر غبغب خلاص شویم؟ را تماشا کنید ]

مزوتراپی شکم

نمی‌توان انکار کرد که با گرفتن رژیم لاغری و نیز ورزش می‌توان از شر چربی‌های ناحیه شکم خلاص شد ولی در برخی از افراد این امکان وجود ندارد و یا توانایی گرفتن رژیم غذایی و یا ورزش کردن را ندارند و دوست دارند هرچه سریع‌تر از شر این چربی‌ها خلاص شوند که در این صورت بهترین روش استفاده از روش‌های غیرتهاجمی لاغری موضعی است که یکی از آن‌ها و جدیدترینش مزوتراپی لاغری می‌باشد.

مزوتراپی پا

سلولیت: تجمع ناهموار چربی در زیر پوست است که متعددترین ناحیه از بدن داخل و خارج ران‌ها می‌باشد. از بین بردن چربی‌های اضافی ناحیه پاها و ران همانند شکم و اطراف کمر نیست که با هر نوع رژیم و ورزشی از بین بروند. خلاصی از چربی‌های اضافی این نواحی به شدت سخت است ولی مزوتراپی لاغری که با استفاده از تزریق انجام می‌شود درمانی مناسب برای از بین بردن چربی‌های اضافی و تراش دادن ران‌ها می‌باشد. با تزریق مزوتراپی در زیر پوست محلول به صورت کامل موجب شکستن سلول‌های چربی در ناحیه تزریق می‌شود و به صورت طبیعی چربی‌های و ضایعات اضافی را از بدن خارج می‌کند.

درمان سلولیت با مزوتراپی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم سلولیت حاصل تجمع چربی‌های اضافی در زیر پوست است که موجب ایجاد ناهمواری شدیدی بر روی پوست می‌شود که شبیه به پوست پرتقال می‌شود. مهم‌ترین نواحی که سلولیت در آنها بیشتر به چشم می‌خورد ناحیه باسن و پاها می‌باشد. با تزریق مزوتراپی در ناحیه تحت درمان پوست آن ناحیه سفت شده و کشیده می شود و به طور کاملا محسوس، ظاهر سلولیت بهبود می‌یابد.

مزوتراپی چیست و چگونه انجام می شود.

مزوتراپی لاغری که روشی با حداقل تهاجم برای لاغری می‌باشد، برای از بین بردن و حذف چربی‌های اضافی از طریق تزریق مواد شیمیای به زیر پوست و ناحیه درمان انجام می‌شود. مزوتراپی متشکل از آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و ماده‌ای مشتق شده از سویا (گیاه) به نام فسفاتیدیل کولین که اصلی‌ترین ماده شیمیای موجود در روغن است، می‌باشد.
ماده شیمیای موجود در محلول مزوتراپی(فسفاتیدیل کولین) کاملا ماده‌ای بی‌خطر است که اکثر پزشکان در دوز بالای این ماده در درمان کلسترول بالا استفاده می‌کنند. سوزن برای تزریق مزوتراپی خیلی نازک می‌باشد در اندازه سوزن‌هایی که در طب سوزی استفاده می‌شود می‌باشد. قبل از تزریق مزوتراپی محل درمان را بی‌حس می‌کنند. موقع تزریق نیز سوزش خفیفی ایجاد می‌شود که قابل تحمل است .
بعد از انجام تزریق در محل چربی‌های اضافی پیوند مولکولی چربی‌ها در هم می‌شکنند و چربی تجزیه می‌شود و از حالت جامد به مایع تبدیل می‌شود. مدت انجام عمل مزوتراپی در حد معمول حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه می‌باشد. بدن بعد از گذشت چند هفته از تزریق ضایعات چربی را از طریق سیستم‌های تصفیه مانند کبد و روده‌ها خارج می‌کند. در چهار هفته اکثر بیماران نتایج بهبود را مشاهده می‌کنند .

تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی برای لاغری موضعی

برای بهبودی کامل در لاغری موضعی با مزوتراپی و مشاهد نتایج بهتر و نیز حفظ تاثیرات تعداد جلسات با فواصلی که پزشک متخصص تعیین می‌کند متغیر می‌باشد. که فواصل بین ۶ تا ۸ هفته می‌باشد.

قیمت و هزینه مزوتراپی

ابتدا باید بدانیم که روش‌های غیرتهاجمی برای لاغری موضعی خیلی کم‌هزینه‌تر از روش‌های جراحی مانند: لیپوساکشن، جراحی زیبایی شکم، و جراحی لیفت می‌باشد. در بین روش‌های غیرتهاجمی برای لاغری موضعی نیز مزوتراپی یکی از کم‌هزینه‌ترین‌هاست. با مزوتراپی می‌توانید به صورت ایده‌آل پیکرتراشی کنید تا اندامی خوش‌فرم و جذاب داشته باشید.