لیفت هایفو یک درمان زیبایی نسبتاً جدید برای کشیدن و لیفت کردن پوست است. برخی بر این باورند که این روش یک جایگزین غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت می‌باشد. در لیفت هایفو از انرژی اولتراسوند (فراصوتی) برای تحریک تولید کلاژن در پوست استفاده می‌شود. این درمان موجب کشیده شدن و سفت شدن پوست می‌گردد.

در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار از هایفو به منظور اهداف زیبایی استفاده شد.

اکثر افراد هایفو را به عنوان روشی برای درمان تومورها می‌شناسند. در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار از هایفو به منظور اهداف زیبایی استفاده شد. لیفت ابرو با هایفو در سال ۲۰۰۹ مورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) قرار گرفت. همچنین FDA در سال ۲۰۱۴ اعلان کرد که می‌توان از هایفو برای درمان خطوط و چین و چروک‌های قفسه سینه و گردن نیز استفاده نمود.

هایفو برای لیفت صورت

متخصصان با انجام چندین آزمایش بالینی متوجه شدند که هایفو برای کشیدن پوست صورت و بهبود چین و چروک‌ها کاملاً ایمن و موثر است. نتایج نهایی این درمان پس از چند ماه قابل مشاهده خواهد بود و از همه مهمتر اینکه خطرات و عوارض عمل جراحی را ندارد.

از هایفو برای جوان‌سازی صورت، لیفتینگ، کانتورینگ و کشیدن پوست استفاده می‌شود. بدون شک لیفت هایفو جایگزین خوبی برای لیفت صورت است. مخصوصاً افراد جوان‌تری که پذیرای خطرات و دوره نقاهت جراحی‌های زیبایی نیستند می‌توانند از مزایای این درمان حداکثر بهره را ببرند. لیفت هایفو برای افرادی که دچار افتادگی شدید پوست هستند مناسب نیست.

لیفت صورت با هایفو

لیفت صورت با هایفو

در روش هایفو از انرژی اولتراسوند (فراصوتی) برای هدف قرار دادن لایه‌های زیرین پوست استفاده می‌شود. انرژی اولتراسوند باعث می‌شود که بافت‌ها به سرعت گرم شوند. زمانی که سلول‌های ناحیه تحت درمان به دمای معینی رسیدند، دچار آسیب سلولی می‌شوند. ممکن است این موضوع غیر معقول به نظر برسد اما تاثیرات این آسیب مثبت است و باعث می‌شود که سلول‌های پوست شروع به تولید کلاژن بیشتر کنند. کلاژن پروتئینی است که ساختار پوست را تشکیل می‌دهد.

افزایش تولید کلاژن باعث کشیده شدن و سفت شدن بیشتر پوست گردیده و این نهایتاً منجر به کاهش چین و چروک‌ها می‌شود. انرژی اولتراسوند بر روی بخش خاصی از پوست متمرکز شده و لایه‌های زیرین پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در نتیجه لایه سطحی پوست و بافت‌های مجاور ناحیه تحت درمان هیچ آسیبی نمی‌بینند.

به طور کلی این درمان برای افراد بالای ۳۰ سال که افتادگی پوست ملایم و متوسطی دارند، مناسب است.

ممکن است لیفت هایفو برای همه افراد مناسب نباشد. به طور کلی این درمان برای افراد بالای ۳۰ سال که افتادگی پوست ملایم و متوسطی دارند، مناسب است. افرادی که پوست‌شان دچار آسیب‌های ناشی از نور آفتاب است یا میزان شُلی و افتادگی پوست‌شان زیاد است، جهت دستیابی به نتایج مطلوب به چندین جلسه درمانی نیاز خواهند داشت.

افراد مُسَن‌تری که آسیب‌های پوستی زیادی دارند و پوست‌شان بیش از حد افتادگی دارد کاندیداهای خوبی برای لیفت هایفو نیستند و بهتر است که جراحی زیبایی انجام دهند. لیفت هایفو برای افرادی که در ناحیه تحت درمان دچار عفونت‌ها و زخم‌های پوستی، آکنه شدید و ایمپلنت‌های فلزی هستند توصیه نمی‌شود.

مزایای لیفت هایفو

مزایای لیفت هایفو

طبق اظهارات جامعه جراحان پلاستیک آمریکا، محبوبیت لیفت هایفو و دیگر روش‌های غیرجراحی طی چند سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است. تعداد کل این درمان‌ها از سال ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۷، ۶۴.۸ درصد افزایش داشته است. مزایای لیفت هایفو عبارتند از:

 • کاهش چین و چروک
 • رفع افتادگی پوست گردن
 • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • بهبود خط فک
 • هموار کردن پوست

نتایج مطالعات در مورد لیفت هایفو امیدبخش است. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ بر روی ۳۲ فرد کره‌ای انجام شده نشان می‌دهد که لیفت هایفو می‌تواند ظرف ۱۲ هفته، قابلیت ارتجاعی پوست گونه‌ها، ناحیه پایین شکم و ران‌ها را بهبود بخشد.
مطالعه‌ای گسترده‌تر بر روی ۹۳ نفر نشان می‌دهد که ظاهر صورت و گردن ۶۶ درصد افرادی که لیفت هایفو را انجام داده‌اند پس از ۹۰ روز بهبودی قابل توجهی داشته است.

مقایسه لیفت هایفو و جراحی لیفت صورت

مقایسه لیفت هایفو و جراحی لیفت صورت

درست است که لیفت هایفو خطرات و هزینه‌های کمتری نسبت به جراحی لیفت صورت دارد اما ماندگاری نتایج آن به اندازه لیفت صورت نیست و برای حفظ نتایج نیاز به تکرار چندین باره درمان می‌باشد. تفاوت‌های عمده این دو روش در جدول زیر ذکر شده است:

لیفت هایفو جراحی لیفت صورت
تهاجمی/غیرتهاجمی غیر تهاجمی، بدون نیاز به ایجاد برش عملی تهاجمی که نیاز به ایجاد برش و بخیه دارد
هزینه به طور میانگین ۱۷۰۰ دلار به طور میانگین ۷۵۰۰ دلار
دوره نقاهت ندارد ۲ الی ۴ هفته
خطرات قرمزی و ورم کم خطرات بیهوشی، خونریزی، عفونت، لخته شدن خون، درد و اِسکار، ریزش موها در محل جراحی
میزان تاثیر بر اساس یکی از مطالعات پوست ۹۴% افراد پس از ۳ ماه بهبودی داشته است. بر اساس یکی از مطالعات پوست ۹۷.۸% افراد پس از یک سال بهبودی بسیار خوب یا فراتر از انتظار داشته است.
تاثیرات بلند مدت بر اساس همین مطالعه نتایج لیفت هایفو تا ۶ ماه تا یک سال ماندگاری دارند و پس از این مدت باید برای حفظ نتایج دوباره لیفت هایفو را انجام دهید. نتایج جراحی لیفت صورت طولانی مدت است. بر اساس یکی از مطالعات، ۶۸.۵% افراد پس از ۱۲.۶ سال نتایج جراحی لیفت صورت را خیلی خوب و یا فراتر از حد انتظار ارزیابی کرده‌اند.

هزینه لیفت هایفو

هزینه‌های این درمان به نواحی تحت درمان، منطقه جغرافیایی شما و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد. بهتر است جهت تخمین هزینه‌ها با کلینیک پوست و موی رخ آرا تماس بگیرید. هزینه‌های لیفت هایفو تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

آیا لیفت هایفو دردناک است؟

ممکن است در طی کشیدن پوست با روش هایفو درد کمی را احساس کنید. برخی افراد اظهار دارند که احساس آن شبیه به یک پالس الکتریکی کوچک یا سوزش کم است. اگر نگران درد هستید ممکن است دکتر پیش از انجام درمان، مصرف استامینوفن (تیلنول) یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن را توصیه کند.

ممکن است بلافاصله پس از درمان کمی ورم و قرمزی را تجربه کنید که این عوارض طی چند ساعت آینده و به تدریج بهبود خواهند یافت.

آمادگی برای لیفت صورت با هایفو

برای انجام لیفت هایفو آمادگی خاصی لازم نیست. فقط پیش از درمان باید آرایش و محصولات مراقبتی پوست را کاملاً از ناحیه تحت درمان پاک کنید.

روش لیفت هایفو

روش لیفت هایفو

 1. دکتر یا تکنسین ابتدا ناحیه تحت درمان را کاملاً تمیز می‌کند.
 2. ممکن است دکتر پیش از شروع درمان بر روی ناحیه مورد نظر کرم بی‌حسی موضعی اعمال کند.
 3. سپس دکتر ژل اولتراسوند را اعمال می‌کند.
 4. دستگاه هایفو بر روی پوست قرار می‌گیرد.
 5. دکتر از طریق صفحه نمایش اولتراسوند دستگاه را تنظیم می‌کند.
 6. سپس انرژی اولتراسوند از طریق پالس‌های کوتاه و ظرف ۳۰ الی ۹۰ دقیقه بر روی ناحیه تحت درمان اعمال می‌گردد.
 7. دستگاه از روی پوست برداشته می‌شود.

اگر نیاز به انجام جلسات درمانی بیشتر باشد، زمان جلسه بعدی مشخص خواهد شد. هنگام اعمال انرژی اولتراسوند کمی احساس گرما و سوزش خواهید داشت. اگر این مساله شما را اذیت می‌کند می‌توانید مُسَکن مصرف کنید. پس از لیفت هایفو می‌توانید به خانه باز گشته و فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

عوارض لیفت صورت با هایفو

عوارض لیفت صورت با هایفو

اگر لیفت هایفو توسط دکتری ماهر و با تجربه انجام شود کاملاً ایمن و بی‌خطر است. بهترین مزیت لیفت هایفو این است که پس از انجام آن بلافاصله می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود باز گردید. ممکن است پس از درمان کمی قرمزی و ورم وجود داشته باشد که فوراً فروکش می‌کند. ممکن است ناحیه تحت درمان تا چند هفته دچار سوزش کمی باشد. در برخی موارد نادر ممکن است بی‌حسی یا کبودی موقتی وجود داشته باشد اما این عوارض جانبی معمولاً پس از چند روز از بین خواهند رفت.

جمع‌بندی

جمع‌بندی

لیفت هایفو درمانی ایمن، موثر و غیرتهاجمی برای کشیدن و لیفت کردن پوست صورت است. سخت است که بخواهیم مزایای این درمان را نسبت به جراحی لیفت صورت نادیده بگیریم. لیفت هایفو هیچ بُرش، اِسکار و دوره نقاهتی ندارد. همچنین بسیار ارزان‌تر از جراحی لیفت صورت می‌باشد.
اکثر افراد می‌توانند پس از سه ماه شاهد نتایج نهایی این درمان باشند. اگر به دنبال درمانی فوری، بدون درد و غیرتهاجمی هستید، لیفت هایفو در مقایسه با جراحی لیفت صورت بهترین گزینه خواهد بود.

البته هایفو درمانی معجزه‌آسا برای پیری پوست نیست. این درمان برای افرادی مناسب است که افتادگی پوست کم یا متوسطی دارند. احتمالاً پس از شش ماه تا یک سال باید لیفت هایفو را دوباره انجام دهید زیرا روند طبیعی پیری پوست همچنان ادامه خواهد داشت. اگر سن‌تان بالاست و دچار افتادگی پوست شدید و چین و چروک‌های عمیق هستید، احتمالاً با لیفت هایفو نمی‌توان این مشکلات را برطرف کرد.