بیش از آنچه فکر می‌کنید انتخاب دارید!

گاهی اوقات مجبورید تمامی میان وعده‌های خود را فقط به یک چیز محدود کنید: کربوهیدرات‌های اصلاح شده. حتی گزینه‌های سالم‌تر مانند گرانولا بار، اسموتی و کراکرها هم پُر از کربوهیدرات هستند. اما افرادی که دارای اضافه وزن بوده و یا مبتلا به چاقی هستند باید در مصرف کربوهیدرات‌ها دقت داشته باشند. گزینه‌های زیادی از مواد غذایی کم کربوهیدرات وجود دارند که می‌توانید در رژیم غذایی خود آن‌ها را جای دهید. کلینیک زیبایی رخ آرا در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازد.

میان وعده‌ سیب و پنیر

سیب و پنیر

ترکیب طعم‌های شیرین و شور میان وعده‌ای خوشمزه را می‌سازد.

دستور تهیه: یک کاسه کوچک از برش‌های سیب همراه با یک لایه پنیر موزارلا حدود 10 گرم کربوهیدرات دارد. ترکیبی از پروتئین، چربی و فیبر باعث شده تا این میان وعده کاملاً سیر کننده و رضایت بخش باشد.

میان وعده‌ کریپس آووکادو

کریپس آووکادو

می‌توانید آووکادو را به جز استفاده در سس گواکاموله به طور جداگانه در رژیم غذایی خود نیز جای دهید.

دستور تهیه:  4/1 آووکادو را به صورت پوره در آورده و آن بر روی دو لایه نازک از نان کرپیپس قرار دهید. این میان وعده تُرد و خوشمزه 17.3 گرم کربوهیدرات دارد. همچنین حاوی مقدار زیادی فیبر بوده و چربی آن به اندازه کافی است. می‌توانید این غذا را به صورت یک ساندویچ کوچک درست کنید.

میان وعده‌ ماست و خیار

ماست و خیار

دستور تهیه: یک فنجان ماست یونانی کم چرب را با یک فنجان خیار خلال شده ترکیب کنید. این میان وعده حاوی 10 گرم کربوهیدرات و 21 گرم پروتئین است. این دسر بسیار شبیه به زاتزیکی یا همان ماست و خیار یونانی است.

میان وعده‌ رول بوقلمون

رول بوقلمون

این میان وعده تُرد و سبک حاوی 3.7 گرم کربوهیدرات می‌باشد و گرسنگی را تا بعد از ظهر برطرف می‌کند.

دستور تهیه: یک لایه نازک از گوشت بوقلمون را در یک برگ کاهو پیچیده و با سس خردل میل کنید.

میان وعده‌ پنیر خامه‌ای با شاه‌توت

پنیر خامه‌ای با شاه‌توت

چیزکیک یک میان وعده سالم محسوب نمی‌شود اما می‌توانید به روشی سالم‌تر دسری شبیه آن تهیه کنید.

دستور تهیه: دو فنجان پنیر خامه‌ای کم چرب، نصف فنجان زغال اخته و شاه‌توت تازه و کمی شیرین کننده بدون کالری. این میان وعده‌ای دسر مانند است که حاوی 17 گرم کربوهیدرات می‌باشد.

میان وعده‌ کرفس و کره بادام زمینی

کرفس و کره بادام زمینی

دستور تهیه: ساقه کرفس را از وسط برش داده و باز می‌کنیم سپس درون آن را با 2 قاشق کره بادام زمینی پر می‌کنیم. این میان وعده فقط 10 گرم کربوهیدرات دارد.

میان وعده‌ گوشت گاو خشک شده

گوشت گاو خشک شده

میزان تقاضا برای گوشت خشک شده در سال‌های اخیر زیاد شده است و در حال حاضر محصولات بهتری در این زمینه با بازار عرضه می‌شوند. گوشت خشک شده گاو طعم بهتری دارد و هر 40 گرم آن حاوی 5 گرم کربوهیدرات می‌باشد.

میان وعده‌ تخم‌مرغ پخته شده

تخم‌مرغ پخته شده

این غذا یکی از میان وعده‌های اصلی و پر انرژی محسوب می‌شود. آن را به دو نیم تقسیم کرده و کمی سس تند بر رویش بزنید تا کمی طعم‌دار شود. تخم‌مرغ پخته شده حاوی مقدار زیادی پروتئین است و کمتر از 1 گرم کربوهیدرات دارد.

میان وعده‌ آجیل

آجیل

آجیل‌های مخلوط یکی از میان وعده‌های کلاسیک است. همانقدر که در مهمانی‌ها از خوردن آن لذت می‌برید می‌توانید همانقدر هم در سر کار لذت ببرید. 30 گرم آجیل مخلوط می‌تواند تا ساعت‌ها انرژی را حفظ کند و هر 30 گرم آن فقط حاوی 6 گرم کربوهیدرات است.

میان وعده‌ چیپس کلم

چیپس کلم

حتی کسانی که خود کلم را دوست ندارند اما به چیپس کلم نه نمی‌گویند. کلم کمتر از 10 گرم کربوهیدارت دارد. می‌توانید این میان وعده را به راحتی در خانه تهیه کنید.

دستور تهیه: برگ‌های کلم را از یکدیگر باز کرده و آن‌ها را با یک قاشق سوپخوری روغن سرخ کنید. می‌توانید 4/1 قاشق چایخوری هم نمک اضافه کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را برای 20 الی 25 دقیقه در فر قرار داده تا با دمای 300 درجه کباب شوند.

میان وعده‌ ادامامه (لوبیا سبز)

ادامامه (لوبیا سبز)

به این غذا لوبیای بخارپز هم می‌گویند که طعم فوق‌العاده‌ای دارد و مملو از فیبر و پروتئین است. نصف فنجان ادامامه فقط حاوی 6.9 گرم کربوهیدرات می‌باشد. درست کردن آن در مایکروویو آسان است.

میان وعده‌ هوموس و فلفل دلمه‌ای

هوموس و فلفل دلمه‌ای

هوموس و نان پیتا معمولاً با هم استفاده می‌شوند اما این یک اصل تغییر ناپذیر نیست. می‌توانید 1.4 فنجان هوموس را با خلال‌های فلفل دلمه‌ای قرمز به عنوان میان وعده میل کنید. این غذا حاوی 16.4 گرم کربوهیدرات است.

میان وعده‌ گوجه پر شده با تن ماهی

گوجه پر شده با تن ماهی

می‌توانید با استفاده از مقدار کمی تن ماهی از مزایای آن بهره‌مند شوید. برای تهیه این میان وعده خوشمزه می‌توانید درون گوجه را با 85 گرم تن ماهی پُر کنید. این غذا فقط 3.5 گرم کربوهیدرات دارد.