میکرودرم ابریژن درمانی بدون درد و غیرتهاجمی برای جوان‌سازی پوست است که در آن از کریستال‌های بسیار ریز و نیروی مکش استفاده می‌شود. در میکرودرم ابریژن صورت سلول‌های پوستی مرده برداشته می‌شود، منافذ مسدود، باز و کلاژن‌سازی، القا می‌شود. بافت پوست پس از پاک‌سازی پوست بهبود می‌یابد و خطوط ظریف، چین‌و‌چروک‌ها، جای زخم، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و تغییر رنگ پوست به حداقل می‌رسد، بدون این که لازم باشد دوران بهبود طولانی و سختی را تحمل کنید. میکرودرم ابریژن برای صورت، قفسه سینه، گردن و پشت بدن قابل انجام است. هر جلسه درمان 60 ـ 30 دقیقه طول می‌کشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج حاصل از میکرودرم ابریژن می‌توانید با متخصصین ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا مشورت کنید.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت جهت درمان میکرودرم در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

پزشک برای ترمیم و جوان‌سازی پوست و بهبود ظاهر و بافت آن میکرودرم ابریژن را توصیه می‌کند. یکی از مزایای شاخص این درمان موثر و ایمن این است که پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست و می‌توانید بلافاصله پس از درمان روند معمول زندگی خود را دنبال کنید. میکرودرم ابریژن علاوه بر این که پوست را صاف و درخشان می‌کند، آن را از سطح سلولی تا بالا و سطح پوست تقویت نیز می‌کند. تحریک ناشی از میکرودرم ابریژن رشد سلول‌ها را سریع‎تر می‌کند و تولید کلاژن نیز بیشتر می‌شود، با بیشتر شدن کلاژن و الاستین، پوستی شاداب، جوان و قوی‌تر با بافت یکنواخت به دست می‌آید که دیگر روی آن اثری از جای زخم، لکه‌های تیره پیگمانتاسیون، جوش و آکنه نیست. به علاوه به این ترتیب فرآورده‌هایی که بر روی سطح پوست زده می‌شود، در عمق بیشتری نفوذ می‌کند و موثرتر عمل می‌کند.

یک درمان پوستی بسیار محبوب است. از آنجا که میکرودرم ابریژن فقط یک عمق بسیار سطحی از پوست را حذف می‌کند، در بهبود شرایط روی سطح پوست مانند پیری زودرس پوست ناشی از نور خورشید، خطوط ظریف، لکه‌های ناشی از افزایش سن، آکنه و اسکارهای سطحی، بهتر عمل می‌کند. گرچه صورت شایع‌ترین قسمت برای میکرودرم ابریژن است، هر ناحیه از پوست، از جمله گردن، قفسه سینه، پشت و دست‌ها، ممکن است درمان شود. این روش گاهی اوقات تحت عنوان میکرودرم، لایه‌برداری پاریسی و لایه‌برداری الماسی نیز شناخته می‌شود.

میکرودرم ابریژن یک روش بی‌درد، غیرتهاجمی، جوان‌سازی پوست است که با استفاده از ترکیبی از روش‌های سایشی ظریف یا کریستال‌ها و مکش خلا روی پوست است. بیهوشی برای میکرودرم‌ابریژن نیاز نیست. فشار و سرعت خلا بسته به حساسیت و تحمل پوست تنظیم می‌شود.

جلسات معمولی میکرودرم ابریژن، می‌تواند از پنج تا ۶۰ دقیقه طول بکشد. پس از میکرودرم ابریژن، حداقل زمان برای بهبودی لازم است و اکثر افراد بلافاصله پس از یک جلسه به فعالیت روزانه باز می‌گردند. کرم‌های آرایشی و ضدسوزش‌ها معمولا بلافاصله پس از میکرودرم ابریژن می‌توانند استفاده شوند. بر اساس مطالعات میکرودرم ابریژن حتی می‌تواند به طور موقت جذب بعضی از داروهای موضعی را از طریق افزایش نفوذپذیری پوست تسهیل کند.

میکرودرم ابریژن با حذف برخی از لایه‌های بالایی پوست عمل می‌کند. بسیار شبیه به مسواک‌زدن دندان‌ها به آرامی پلاک‌ها و بقایای پوست را پاک می‌کند. از آنجایی که پوست انسان به طور معمول در بازه زمانی تقریبا ۳۰ روز بازسازی می‌شود، بهبود پوست با میکرودرم ابریژن موقتی است و باید در فاصله زمانی بین دو تا چهار هفته تکرار شود. درمان‌های متعدد در ترکیب با کرم‌های ضدآفتاب، اجتناب از خورشید و سایر کرم‌‎های مراقبت از پوست بهترین نتایج را به ارمغان می‌آورند.