ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست با روش تحریک مکانیکال را میکرونیدلینگ می‌گویند. این کار بافت تغییردیده و آسیب‌یافته را بازسازی می‌نماید. هدف درمان میکرونیدلینگ بهبود عملکرد و ظاهر پوست و همچنین جوانسازی پوست است. چند میلیون میکروکانال در درم و اپیدرم با بهره‌گیری از سوزن‌های بسیار ریز طی فرایند میکرونیدلینگ ایجاد می‌شوند. در خصوص میکرونیدلینگ موارد زیادی وجود دارد که باید بدانید .کلینیک تخصصی پوست و موی رخ‌آرا با بهره‌گیری از تیم پزشکی متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه میکرونیدلینگ می‌باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص میکرونیدلینگ یا رزرو نوبت در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

همیشه یک درمان جدید وجود دارد که وعده پوستی جوان‌تر را به شما می‌دهد. سال‌هاست که بوتاکس نقشی اساسی در بخش ضدپیری ایفا کرده است و با آمدن این ماه 15 سال از زمان دریافت تاییدیه FDA برای این روش می‌گذرد. از آن به بعد بود که درمان‌هایی مانند پر‌کننده‌ها و لیزرها به عنوان روشی برای پوستی جوان‌تر فیلتر شدند. حتی اخیراً میکرونیدلینگ به عنوان یک روش غیر تهاجمی برای داشتن پوستی جوان و مرطوب شناخته می‌شود. اما میکرونیدلینگ چیست و آیا می‌توان از طریق آن به نتیجه رسید؟

میکرونیدلینگ چیست؟
درمانی است که در آن از دستگاهی کوچک استفاده می‌کنند که بر روی صورت و گردن شما کشیده می‌شود تا حفره‌هایی کنترل شده را ایجاد کند و این موجب می‌شود که پوست شما در حالت ترمیم قرار بگیرد. کسانی که از سوزن می‌ترسند نیز نباید این روش را نادیده بگیرند زیرا بسته به نوع دستگاه طول سوزن‌ها بین 0.5 الی 3 میلیمتر است که در مقایسه با یک سوزن سنتی بسیار ریز است. این دستگاه‌ها به اندازه کافی ظریف هستند که بتوان آن‌ها را در محدوده حساس دور چشم نیز استفاده کرد.

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟
وقتی پوست‌‌تان شروع به ترمیم خود می‌کند توانایی طبیعی بدن شما را برا تولید کلاژن و الاستین افزایش می‌دهد و موجب فربگی پوست می‌شود. این روش به بهبود بافت پوست و کاهش اثر زخم‌ها و کشیدگی‌ها کمک کرده و پوست شما را جوان‌تر می‌کند.

انتظارات از یک درمان میکرونیدلینگ حرفه‌ای چیست؟
ممکن است ایده چرخش سوزن‌های کوچک بر روی پوست مانند شکنجه به نظر برسد اما روند این درمان با بی‌حس کردن صورت توسط یک کرم بی‌حسی موضعی که مدت زمان کمی اثر دارد صورت می‌پذیرد. درمان متناسب با نیازهای بیمار صورت می‌گیرد و نتیجه آن فقط چند ساعت قرمزی، ورم کم پوست است. گرچه این نشانه‌ها می‌توانند بسته به سطح تحمل شما یک یا دو روز طول کشیده و ممکن است خونریزی و کبودی جزئی نیز داشته باشید.

چند بار و به چه میزان به این درمان نیاز خواهید داشت؟
تعداد جلسات بسته به وضعیت پوست است اما معمولاً 3 تا 5 جلسه در فاصله زمانی 4 الی 6 هفته خواهد بود و پس از آن جلسات درمان ابقاء و نگهداری پوست نیز هر 6 الی 9 ماه می‌باشد. همچنین می‌توانید با استفاده از یک دستگاه خانگی نیز تاثیر درمان خود را بالاتر ببرید.

آیا ابزارهای میکرونیدلینگ خانگی به خوبی درمان‌های تخصصی در مطب عمل می‌کنند؟
ابزارهای میکرونیدلینگ نیز مانند بسیاری از ابزارهای خانگی مشابه قدرت درمان تخصصی در مطب را ندارند، اما این بدان معنی نیست که شما شاهد نتایجی نخواهید بود. جیمی اوبانیون مخترع دستگاه GloPro می‌گوید که پوست بیشتر به فرکانس واکنش نشان می‌دهد تا عمق سوزن. اگر دو یا سه بار در هفته از دستگاه استفاده کنید، پس از دو هفته نتایج آن را خواهید دید.

امتیاز ویژه‌ای که استفاده از دستگاه خانگی دارد این است که کمک می‌کند تا ترکیبات داروهای حفاظت از پوست به لایه‌های عمیق‌تری از پوست نفوذ کند. پس از استفاده از دستگاهی مانند ابزار تحریک صورت GloPro که 170 یورو است و یا استفاده از یک دستگاه دستی مانند Swiss Clinic Micro Needle Roller که 42 یورو است، بهتر است بیشتر به سمت فرمول‌های هیدراته برویم تا از چیزهای آزاردهنده‌ای مانند رتینول یا ویتامین C استفاده کنیم. از استفاده از محصولاتی که اساس آن‌ها اسیدی است (مانند بنزیل پروکسید) اجتناب کنید.

چه زمان می‌توان انتظار دیدن نتیجه میکرونیدلینگ را داشت؟
هنگامی که درمان‌های تخصصی در مطب را انجام می‌دهید، با توجه به اینکه بالا بردن میزان کلاژن و الاستین در غشاء میانی پوست (دِرمیس) زمان‌بر است، نتایج نهایی پس از 3 تا 12 ماه قابل رویت است. گرچه مانند اکثر درمان‌ها این زمان به خود فرد نیز بستگی دارد.

چه زمانی باید از میکرونیدلینگ اجتناب کرد؟
این درمان را می‌توان بر روی همه انواع پوست با هر رنگی انجام داد، گرچه افرادی که دارای عفونت‌های فعال مانند زردزخم، آکنه فعال یا متورم یا رزاشیا در سطح پوست خود هستند باید از این درمان اجتناب کنند. کسانی که دارای پوست‌های بسیار حساس، اگزمای حاد یا پوست‌های آفتاب سوخته هستند نیز باید از این روش اجتناب کنند.