ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست با روش تحریک مکانیکال را میکرونیدلینگ می‌گویند. این کار بافت تغییردیده و آسیب‌یافته را بازسازی می‌نماید. هدف درمان میکرونیدلینگ بهبود عملکرد و ظاهر پوست است. چند میلیون میکروکانال در درم و اپیدرم با بهره‌گیری از سوزن‌های بسیار ریز طی فرایند میکرونیدلینگ ایجاد می‌شوند. در خصوص میکرونیدلینگ موارد زیادی وجود دارد که باید بدانید. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با بهره‌گیری از تیم پزشکی متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه میکرونیدلینگ می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص میکرونیدلینگ یا رزرو نوبت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

اسکین نیدلینگ که تحت عنوان میکرونیدلینگ یا روش تزریق کلاژن نیز شناخته می‌شود، یک روش غیرجراحی با تهاجم حداقلی است که با استفاده از ابزار میکرونیدل برای ایجاد آسیب کنترل‌شده به پوست فرد اعمال می‌شود. در واقع در این روش ابزار مدادی شکلی که در قسمت انتهایی به یک غلتک مجهز شده استفاده می‌گردد که داراری سوزن‌های بسیار ظریفی است. با غلتاندن ابزار بر روی صورت، سوزن‌ها وارد پوست شده و زخم یا اصطلاحاً یک کانال بسیار ریز بر روی پوست ایجاد می‌کند. این زخم کنترل‌شده و محدود، بدن فرد را وادار می‌نماید در جهت ترمیم این آسیب، عکس‌العمل نشان دهد و کلاژن و الاستین تولید کند. در نتیجه پوست ضخیم‌تر شده و این فرآیند منجر به کاهش ضایعات پوستی و جوان‌سازی پوست می‌گردد؛ به نحوی که پوست فرد بافتی لطیف و مرطوب‌تر خواهد داشت.
ابزارهای بسیار متعددی برای اعمال روش میکرونیدلینگ موجود است که هر یک از مواد متفاوتی ساخته شده است. برای مثال ابزارهای سیلیکونی، شیشه‌ای، فلزی و پلیمری در بازار موجود است .گفته می‌شود نیدلینگ حرفه‌ای پوست یکی از سریع‌ترین فرآیندهای درمانی پوست است و این روش برخلاف داروهای شیمیایی و یا لیزر درمانی، آسیب حداقلی به پوست وارد می‌کند.


میکرونیدلینگ برای چه مقاصدی استفاده می شود؟

میکرونیدلینگ پوست معمولاً در موارد زیر کاربرد دارد:

  • ترمیم اسکارهایی که در اثر آکنه، اعمال جراحی و سوختگی ایجاد شده‌اند (چه جدید باشند و چه کهنه)
  • از بین بردن علائم افتادگی و شل شدگی پوست
  • کاهش خط‌ها و چین‌و‌چروک‌های پوست
  • سفت‌شدن پوست‌های شل و افتاده

 

توصیه‌های کاربردی

برای انجام عمل میکرونیدلینگ باید از ابزارهای باکیفیت استفاده گردد؛ باید توجه داشت که ابزارهای متعددی که توسط شرکت‌های مختلف ساخته شده‌اند در بازار موجود می‌باشند. استفاده از ابزارهای بی‌کیفیت می‌تواند موجب شکستن نیدل در پوست فرد شود .در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا پیش از شروع درمان به فرد آگاهی داده می‌شود که ممکن است برای حصول نتیجه دلخواه به چندین مرتبه تکرار نیاز باشد. در مواردی هم‌چون از بین بردن جای جوش، ممکن است پزشک یا درمان‌گر تشخیص دهد که می‌بایست میکرونیدلینگ با روش‌های درمانی دیگر همراه گردد. استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی می‌تواند مانع احساس درد توسط بیمار و در نتیجه انجام بهتر فرآیند درمانی شود.