هر آنچه از عمل زیبایی لیفت بدن باید بدانید.

دوره نقاهت لیفت بدن

چیزی بین دو هفته الی دو ماه طول می‌کشد تا بتوانید پس از عمل لیفت بدن به سر کار خود بازگردید. پس از عمل لیفت بدن باید تا چند ماه از انجام فعالیت‌های سنگین و شدید اجتناب کنید. بسیار مهم است که در دوره نقاهت کاملاً از دستورالعمل‌های دکتر پیروی کنید تا پوست و بافت‌های زیرین آن به خوبی بهبود یافته و نتایج خوبی را کسب کنید.

بلافاصله بعد از عمل زیبایی لیفت

بلافاصله بعد از عمل لیفت بدن

احتمالاً پس از عمل دو الی سه روز را در بیمارستان بستری خواهید شد. این کار به دکتر و پرستارها اجازه می‌دهد تا کاملاً بر روند بهبودی شما نظارت داشته، زخم‌ها را تمیز نگاه داشته و احتمال بروز عوارض را به حداقل برسانند. ممکن است ترجیح‌تان بر این باشد که بلافاصله پس از عمل مرخص شوید، که در این صورت باید مراقبت و پرستاری کافی در خانه به عمل آید. احتمالاً پس از عمل کمی درد خواهید داشت اما معمولاً می‌توان با مصرف مُسَکِن‌ها درد را به حداقل رساند. بهتر است که روز پس از عمل کمی راه بروید، زیرا این کار به روند بهبودی کمک می‌کند.

هنگام بازگشت به خانه بعد از عمل لیفت بدن

هنگام بازگشت به خانه بعد از عمل لیفت بدن

بسیار مهم است که پس از بازگشت به خانه کاملاً استراحت کنید. باید سعی کنید که با تنظیم بالش‌ها وضعیت بدن خود را در حالتی صحیح و راحت تنظیم کنید. ممکن است برای خوردن، دوش گرفتن و تمیز کردن خانه به کمک نیاز داشته باشید. ممکن است این کار در اوایل کمی سخت باشد اما بسیار مهم است که در چند هفته اول پس از عمل به خود فشار نیاورید. اگر تدارکات لازم را پیش از عمل دیده باشید این فرآیند بسیار ساده‌تر خواهد شد.

احتمالاً در محل جراحی کمی ورم و کبودی را خواهید داشت. باید سیستم زهکشی زخم را به طور روزانه تخلیه کنید. باید طبق دستورالعمل‌های دکتر گن مخصوص لیفت بدن را بپوشید. همچنین ممکن است مجبور باشید که برای چند هفته از رژیم غذایی تعیین شده توسط دکتر پیروی نمایید. اکثر افراد می‌توانند سه روز پس از عمل دوش بگیرند. اما باید بدن خود با را دقت بسیار و به آرامی بشویید و پس از آن فوراً زخم‌ها را پانسمان کنید. می‌توانید پیاده‌روی‌های کوتاه داشته باشید اما باید از انجام فعالیت‌های سنگین به شدت بپرهیزید تا زمانی که دکتر مجوز آن را برایتان صادر کند.

جلسات پیگیری درمان بعد از عمل لیفت بدن

جلسات پیگیری درمان بعد از عمل لیفت بدن

به طور کلی هفته‌ای یک جلسه پیگیری درمان خواهید داشت تا نهایتاً بتوانید به فعالیت‌های روزمره خود باز گردید. دکتر در این جلسات زخم‌ها را معاینه کرده، تست‌های لازم را به عمل آورده و داروها، پانسمان‌ها و گن مخصوص لیفت را بازبینی می‌کند. اکثر افراد دو هفته پس از عمل می‌توانند بخیه‌ها را کشیده و سیستم زهکشی زخم را بردارند.

پس از طی 4 الی 8 هفته، جلسات پیگیری درمان هر چند ماه یکبار برگزار خواهد شد تا دکتر بتواند بر روی روند بهبودی بافت‌ها و اِسکارها نظارت داشته باشد. می‌توانید هرگونه نگرانی یا سوالی که برایتان پیش آمده را در جلسات پیگیری درمان مطرح کنید. پیروی از دستورالعمل‌ها و توصیه‌های دکتر و شرکت مداوم در جلسات پیگیری درمان، احتمال دستیابی به نتایج موفقیت‌آمیز را به حداکثر می‌رساند.