اگر دچار گودی و سیاهی زیر چشم و افتادگی پوست در این ناحیه هستید، تزریق ژل یکی از بهترین راه‌ها برای درمان آن است. این مشکلات صورت را پیرتر و خسته‌تر جلوه می‌دهند. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

علت به وجود آمدن گودی زیر چشم چیست؟

علت به وجود آمدن گودی زیر چشم چیست؟

سیاهی زیر چشم، تورفتگی چشم‌ها و خسته به نظر رسیدن ناحیه دور چشم همگی از تبعات گودی زیر چشم هستند. دکترها این اختلال پوستی را اختلال ناودان اشکی می‌نامند. چون پوست اطراف چشم‌ها نازک‌تر و رنگ‌پریده‌تر می‌شود و چربی‌های این ناحیه تحلیل می‌روند، در نتیجه چشم‌ها خسته‌تر و پیرتر به نظر می‌رسند.

درمان با تزریق ژل زیر چشم

درمان با تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم یکی از بهترین راه‌ها برای درمان این عارضه است. افرادی که سیاهی زیر چشم، تورفتگی چشم یا خستگی مفرط چشم دارند می‌توانند از مزایای این درمان بهره‌مند گردند.

متداول‌ترین فیلرهایی که برای تزریق زیر چشم استفاده می‌شوند، رستیلن و ژوویدرم هستند.

فیلرهای زیر چشم عموماً از اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند و تزریق آن‌ها باعث تحریک لایه‌های چربی ضخیم‌تر می‌شود. متداول‌ترین فیلرهایی که برای تزریق زیر چشم استفاده می‌شوند، رستیلن و ژوویدرم هستند. تزریق ژل زیر چشم چیزی حدود 30 دقیقه طول می‌کشد و نتایج حاصل از آن تا 9 ماه ماندگاری دارد. اکثر افراد معمولاً به تزریق یک سرنگ فیلر نیاز دارند اما ممکن است بسته به آناتومی فرد و درجه گودی زیر چشم تا دو سرنگ هم تزریق شود.

تزریق ژل زیر چشم راهی برای بازیابی حجم از دست رفته این ناحیه است و موجب از بین رفتن سیاهی زیر چشم و جوان‌تر شدن آن می‌شود.

فیلرهای زیر چشم از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

فیلرهای زیر چشم از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

این فیلرها از اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند. این ماده به طور طبیعی در غشاء میانی پوست (دِرم) وجود دارد. با بالا رفتن سن پوست بخشی از اسید هیالورونیک را از دست می‌دهد و این باعث کاهش حجم پوست و تورفتگی آن می‌گردد. یکی از مزایای اسید هیالورونیک این است که باعث جذب آب به پوست شده و همین امر موجب فربه شدن پوست می‌گردد، در نتیجه پوست ظاهری طبیعی و جوان‌تر پیدا می‌کند. اسید هیالورونیک همچنین باعث ماندگاری بیشتر فیلر می‌شود.

آیا تزریق ژل زیر چشم بی‌خطر است؟

آیا تزریق ژل زیر چشم بی‌خطر است؟

اگر تزریق ژل توسط دکتری ماهر و با تجربه انجام شود درمانی کاملاً ایمن و بی‌خطر خواهد بود. میزان تخصص دکتر و داشتن همه شرایط لازم برای تزریق ژل زیر چشم بسیار حائز اهمیت است. دکتر باید کاملاً با آناتومی صورت آشنا بوده، خطرات تزریق ژل را به خوبی شناخته و در چگونگی کسب نتایج طبیعی زبردست باشد.

ماندگاری نتایج تزریق ژل زیر چشم چقدر است؟

نتایج این درمان معمولاً چیزی بین 6 الی 9 ماه ماندگاری دارد، البته فیلرهایی هستند که ماندگاری بیشتری دارند. نتایج تزریق ژل مجدد پس از این مدت زمان ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

محصولات پوستی موجود برای درمان گودی زیر چشم

آیا می‌توان از محصولات پوستی موجود برای درمان گودی زیر چشم استفاده کرد؟

محصولات پوستی معمولاً به طور موقت ظاهر پوست زیر چشم را هموار کرده و آن را فربه‌تر می‌کنند. تاثیر این محصولات فقط در چند ساعتی که بر روی پوست اعمال می‌شوند مشهود است. اما بهتر است که برای کسب نتایج طبیعی‌تر و طولانی مدت‌تر و بازیابی حجم این ناحیه، تزریق ژل زیر چشم را انجام دهید.

اسید هیالورونیک عنصری کلیدی و موثر در از بین بردن سیاهی و گودی زیر چشم می‌باشد. این ماده به طور طبیعی در بافت‌های پیوندی بدن و غضروف‌ها وجود دارد، بنابراین مانند ترکیبات دائمی دیگر، آسیبی را در پی نخواهد داشت.