اینکه تصمیم بگیرید عمل لیپوماتیک را انجام بدهید یا نه دست خودتان است اما قبل از هر اقدامی باید در مورد مزایا و معایب آن مطلع شوید. از طرفی باید بدانید که عمل لیپوماتیک به‌چه صورت است. دو موردی که همیشه برای بیماران سوال برانگیز است، آمبولی و ورم بعد از لیپوماتیک است. درصورتی‌که این عمل ورم کمی را ایجاد می‌کند و احتمال آمبولی در آن بسیار پایین است. البته برای کاهش ورم بعد از لیپوماتیک می‌توان از گن‌های طبی مخصوص استفاده کرد.

عمل لیپوماتیک ورم کمی را ایجاد می‌کند و احتمال آمبولی در آن بسیار پایین است.

لیپوماتیک چربی‌هایی را از بدن تخلیه می‌کند که رژیم غذایی و ورزش بر روی آن‌ها تاثیر ندارد. عمل‌های لیپوماتیک شکم، لیپوماتیک پهلو، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک ران، لیپوماتیک پشت و لیپوماتیک غبغب از پرکاربردترین و معروف‌ترین انواع لیپوماتیک محسوب می‌شوند که می‌تواند در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا به‌راحتی چربی‌های سرسخت این نواحی را برای همیشه از بین ببرد.

نکات لیپوماتیک

آنچه که باید قبل از لیپوماتیک بدانید:

کاندیدای لیپوماتیک

  • خانم‌ها و آقایانی که دارای چربی اضافه فیبری هستند

اهداف لیپوماتیک

  • کسب اندامی متناسب‌تر
  • بهبود کانتورها و خطوط بدن
  • بهبود اعتماد به نفس

قبل و بعد از لیپوماتیک

جلسه مشاوره

همان‌طور که می‌بینید، فواید عمل لیپوماتیک بسیار است و به همین دلیل هم محبوبیت زیادی در میان افرادی که می‌خواهند بدن خود را به شکل دلخواه خود فرم دهند، پیدا کرده است. اما قبل از آن ما یک روند حساس و محتاطانه را جهت آماده‌سازی شما برای برداشتن چربی‌های اضافه با استفاده از روش لیپوماتیک در پیش می‌گیریم. جلسه مشاوره از این جهت اهمیت دارد که شما و دکتر جراح باید در مورد عمل و نتایج آن به توافق برسید. به‌همین دلیل ما هر چقدر وقت لازم باشد را در این زمینه صرف می‌کنیم تا اهداف و نیازهای شما را مورد بررسی کامل قرار دهیم.

در جلسه‌ی مشاوره علاوه بر تست‌های فیزیکی باید در مورد نتایج درمان به توافق برسید.

در جلسه مشاوره، دکتر تست‌هایی فیزیکی‌ای را قبل از جراحی لیپوماتیک از شما می‌گیرد تا خطرات احتمالی لیپوماتیک بررسی شود و دکتر بتواند توصیه‌های مقدماتی را با شما در میان گذاشته و نوع تکنیک و روش لیپوساکشن را مشخص کند. زمانی که طرح جراحی مشخص شد، لیستی از همه هزینه‌های لازم برای جراحی در اختیار شما قرار داده می‌شود. پس از آن وقتی برای جلسه پیش درمان تنظیم می‌شود.

جلسه پیش درمان

فرآیند درمان در این جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد. ابتدا یکی از دستیاران ماهر ما عکس‌های پیش از درمان را از شما می‌گیرد. سپس جراح شما را در مورد لیپوماتیک و عوارض آن آگاه خواهد کرد. توجه داشته باشید که همه عمل‌های جراحی خطراتی را دارند اما عوارض جانبی عمل لیپوماتیک بسیار نادر هستند. پیش از اتمام جلسه پیش درمان، دکتر دستورالعمل‌هایی را با جزئیات کامل در اختیارتان قرار می‌دهد که باید تا زمان انجام عمل لیپوماتیک و پس از آن، آن‌ها را رعایت کنید.

روند عمل لیپوماتیک

روند عمل لیپوماتیک

اصلا لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود. کانولا که چربی از طریق آن مکش می‌شود نوساناتی ظریف و قابل کنترل دارد که برداشتن چربی‌های فیبری و متراکم را آسان‌تر می‌کند. استفاده از کانولا خستگی جراح را هم کاهش می‌دهد. اکثر عمل‌های لیپوماتیک را می‌توان تحت بی‌هوشی سو یا بی حسی موضعی انجام داد. بی حسی موضعی به تنهایی برای انجام عمل لیپوماتیک کفایت می‌کند و مقرون به صرفه‌تر هم هست.

عمل جراحی با استفاده از ابزار کانولا و بی‌حسی موضعی، خستگی جراح را کاهش داده و نیز مقرون به‌صرفه است.

روند عمل بسیار ساده است. ابتدا محلولی به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود که آن را بی حس کرده و از خونریزی مفرط جلوگیری می‌کند. سپس لوله‌های مکش کوچک (کانولا) از طریق برش‌های کوچکی که ایجاد شده (۳ میلیمتری) وارد بافت چربی می‌شوند و چربی اضافه را از بدن تخلیه می‌کنند. انتهای یکی از این کانولاها که به بافت وارد شده‌اند کُند است که ایمنی آن را بالا برده، این کانولاها توسط جراحان ماهر مورد استفاده قرار می‌گیرند. انتهای دیگر کانولا به دستگاه لیپوماتیک وصل است که خلاء آن موجب مکش چربی می‌شود. پس از انجام عمل برش‌های ایجاد شده بسته و بخیه می‌شوند. سپس گن مخصوصی در اختیارتان قرار می‌گیرد که باید جهت جلوگیری از ورم و خونریزی بیشتر و فرم‌دهی بهتر بدن آن را بپوشید.

آنچه‌که باید بعد از لیپوماتیک انجام دهید:

روند درمان بعد از عمل لیپوماتیک

بعد از پوشیدن گن مخصوص می‌توانید به خانه باز گشته و استراحت کنید. هر گونه درد اولیه پس از عمل توسط داروی خوراکی کنترل می‌شود. بعد از عمل جراحی لاغری و گذشت چند روز می‌توانید به سر کار خود باز گردید اما باید تا ۲ الی ۴ هفته از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید. کبودی و ورم ناشی از عمل لیپوماتیک معمولاً پس از ۲ یا ۳ هفته فروکش کرده و بهبود می‌یابد. پس از انجام عمل می‌توانید چندین جلسه پیگیری درمان را با ما داشته باشید تا بر روند بهبودی‌تان نظارت شود. ۲ الی ۳ ماه پس از انجام جراحی لیپوماتیک می‌توانید نتایج نهایی آن را مشاهده کنید. باید اشاره کرده که انتخاب روش‌های کاهش وزن بعد از جراحی لیپوماتیک، می‌تواند به کاهش چربی‌های اضافه از دیگر نقاط بدن و حفظ وزن‌تان کمک فراوانی کند.