در هایفوتراپی انرژی گرمایی با استفاده از امواج اولتراسوند به بافت‌های زیرجلدی پوست منتقل شده و موجب تولید کلاژن و کاهش افتادگی پوست می‌شود. این فرآیند که به معنای واقعی کلمه، غیرتهاجمی است و هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد، می‌تواند برای صورت و تمام  مناطق بدن به‌کار رود. همچنین افرادی با رنگ پوست مختلف می‌توانند از مزایای این روش استفاده کنند. لیفت هایفوتراپی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا برای درمان چین و چروک‌های پوست استفاده می‌شود.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

سَری دستگاه هایفوتراپی در دو اندازه‌ی 3 و 4.5 میلی‌متر موجود است. سَری 3 میلی‌متری برای مناطق سطحی‌تر و سَری 4.5 میلی‌متری برای مناطق عمیق‌تر پوست مثل چانه به‌کار می‌رود. در هر دو روش امواج اولتراسوند به بافت‌های پوست نفوذ کرده و آن‌ها را گرم می‌کند؛ همچنین کلاژن‌ها را تحریک کرده و چین و چروک پوست را کاهش می‌دهد. هر جلسه‌ی درمان در حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد.  این روش درمانی بسیار ملایم است و برخی بیماران مقدار کمی سوزش را در حین هایفوتراپی گزارش می‌کنند.

در طول یک جلسه‌ی 30 تا 40 دقیقه‌ای هایفوتراپی، بافت‌های پوست گرم شده، تولید کلاژن آغاز شده و پوست لیفتمی‌شود.

اکثر افراد تنها به یک جلسه‌ی لیفت هایفو نیاز دارند اما حدود 2 تا 3 ماه پس از هایفوتراپی تا حداکثر 6 ماه پس از آن بهبود حاصل می‌شود. دلیل این امر آن است که بدن فرایند تولید کلاژن را تا یک سال بعد از درمان ادامه می‌دهد.

نکات قبل از لیفت هایفو

سعی کنید تا 10 دقیقه قبل از جلسه‌ی درمان در کلینیک حضور داشته باشید و در روزی که می‌خواهید عمل هایفوتراپی را انجام دهید، از مصرف داروهای فشار خون و الکل اجتناب کنید. همچنین این موضوع را با پزشک مربوطه در میان بگذارید. اگر اخیرا بوتاکس یا تزریق ژل انجام داده‌اید باید تا حدود 2 هفته صبر کنید و بعد از آن سراغ هایفوتراپی بروید.

حواستان باشد قبل از هایفوتراپی نباید هیچ‌گونه فرآیند درمانی مثل لیزر و هایفوتراپی را انجام دهید. همچنین در مورد وضعیت سلامتی خود با دکتر صحبت کنید. برای انجام هایفوتراپی صورت باید آرایش صورت را پاک کرده و موهای آن را شیو کنید.

لیفت هایفو

نکات در حین درمان

استفاده از امواج اولتراسوند برای کاهش چین و چروک موجب حالت تهوع و کمی درد در ناحیه‌ی صورت می‌شود. البته این وضعیت کاملاً موقتی است. اگر لیفت هایفو روی پیشانی و غبغب انجام شود ممکن است تا حدی سوزش و سردرد را تجربه کنید که البته با مصرف ایبوپروفن قبل و بعد از عمل برطرف خواهد شد.

نکات بعد از لیفت هایفو

بعد از هایفوتراپی در معرض سرما یا گرمای شدید قرار نگیرید و با کرم‌های ضد آفتاب از آن مراقبت کنید. بلافاصله بعد از درمان می‌توانید از لوازم آرایش استفاده کنید اما تا 24 ساعت پس از آن ممکن است محصولات مراقبت از پوست آسیب‌زا باشند. ممکن است کبودی، ورم و حساسیت جزء عوارض درمان باشند که البته پس از چند روز از بین می‌روند. چانه و غبغب بیشتر در معرض این خطر هستند. این اتفاق بیشتر زمانی می‌افتد که صورت‌ را لمس می‌کنید، می‌شویید یا از لوازم آرایش استفاده می‌کنید. همچنین این موضوع در انجام کارهای روزمره هیچ تداخلی ایجاد نمی‌کند.

لیفت هایفو

هایفوتراپی روی پوست صورت چه اثری دارد؟

هایفوتراپی به‌عنوان یک روش غیرتهاجمی، چین و چروک‌های پوست را کاهش داده، منافذ پوست را کم کرده و خطوط روی آن را از بین می‌برد. در نتیجه‌ی این عمل، پوست صاف‌تر و روشن‌تر شده و به شکل طبیعی خود باز می‌گردد. در طی هایفوتراپی امواج اولتراسوند می‌توانند تا عمق 1.5، 3 و 4.5 میلی‌متری نفوذ کنند.

روش هایفوتراپی تمام این لایه‌ها را بدون استفاده از جراحی مورد هدف قرار داده و بعد از عمل نیز دوره نقاهتی نخواهید داشت. این روش درمانی بسیار سریع است و نتایج به‌سرعت قابل مشاهده خواهد بود.

هایفوتراپی روی پوست بدن چه اثری دارد؟

سَری کارتریجی که برای بدن استفاده می‌شود در حدود 9 تا 13 میلی‌متر است و سلولهای چربی را تخریب می‌کند. هایفوتراپی برای کانتور کردن شکم بعد از  بارداری، رفع افتادگی پوست بازو، باسن و زیر باسن روشی ایده‌آل است. با استفاده از این روش چربی‌های اضافه تا حدودی از بین رفته و پوست لیفت می‌شود.

آیا هایفوتراپی آسیب‌زا است؟

برخی دستگاه‌های هایفوتراپی شات‌های سریع و با فاصله‌ی زمانی کوتاهی دارند که استفاده کردن از آن راحت‌تر است و بیمار در طی درمان پالس‌های الکتریکی و درد خفیفی را احساس خواهد کرد. با توجه به این موضوع لیفت هایفو بسیار کم‌خطر است.