بسیاری از افراد برای حجیم‌سازی لب‌های خود از تکنیک تزریق ژل یا فیلر لب استفاده می‌نمایند. این روش بسیار اثربخش و مفید بوده و زیبایی چهره را دو چندان می‌کند. طی بررسی‌های انجام شده، تزریق ژل لب رتبه اول را از بین تمامی راه‌کارهای حجیم‌سازی لب دارد. لازم است شخص بیمار یا مراجعه‌کننده مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را به درستی رعایت نماید تا بهترین نتایج از این روش حاصل شود.
در مورد تزریق ژل‌ یا فیلر در لب نکات مهمی وجود دارد که قبل و بعد از تزریق باید آنها را مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تزریق ژل یا فیلر یا رزرو نوبت در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

• تزریق ژل فقط حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. در مورد لب این عمل بعد از تزریق بیحسی موضعی انجام می‌شود چون تزریق ژل در لب بدون بیحسی بسیار دردناک است. اگر به لیدوکایین حساسیت دارید حتماً به پزشکتان گوشزد کنید.
• نتیجه تزریق ژل‌های هیالورونیک بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است البته لب‌ها بعد از تزریق معمولاً تورم دارند و برای رسیدن به فرم ایده‌آل یک تا دو هفته زمان لازم است.
• معمولاً بعد از تزریق ژل‌های هیالورونیک به استراحت نیازی نیست یعنی شما می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق به سرکار و زندگی روزانه خود بازگردید. در مورد ژل‌های هیالورونیک به ندرت کبودی ایجاد می‌شود در صورت کبودی معمولا” طی یک تا هفت روز مرتفع می‌شود.
• بهتر است هفت روز قبل ازتزریق از مصرف فرآورده‌هایی که انعقاد خون را به تاخیر می‌اندازند یا به اصطلاح خون را رقیق می‌کنند مانند آسپیرین و داروهای مثل بروفن و ژلوفن خودداری نمایید تا از احتمال خون‌مردگی یا خونریزی محل تزریق کاسته شود. در صورتی که وارفارین مصرف می‌نمایید حتماً با پزشک‌تان درمیان بگذارید.
• عدم تقارن لب‌ها و وجود توده در لب بعد از تزریق طبیعی بوده و طی یک یا دو هفته از بین می‌ر‌ود. بهتر است تا چند روز از لمس و دستکاری محل تزریق خودداری کنید.
• بعد از تزریق ممکن است برخی واکنش‌های موقتی مانند قرمزی، درد، یا تورم در محل دیده شودکه معمولا” در عرض یک هفته اول بعد از تزریق ، از بین می‌روند. برای بهبود این علائم می‌توانید از کیسه یخ استفاده نمایید.
• با توجه به بازار آشفته این نوع محصولات در ایران و به منظور جلوگیری از مصرف ژل‌های بی‌کیفیت که به طور غیرقانونی وارد می‌شوند، باید از نوع ژلی که برای شما مصرف می‌شود مطمئن شوید. ژل‌های بی‌کیفیت ارزان‌تر هستند ولی ممکن است بسیار گران برای شما تمام شود. ژل‌های ارزان قیمت ممکن است گلوله شود یا از جای خود حرکت کنند و منظره بدی را به وجود آورد از طرف دیگر بسیاری از این ژل‌ها به علت موادی که در ترکیب خود دارند باعث واکنش سیستم ایمنی فرد شده و در نهایت می‌تواند موجب ایجاد گرانولوما شود. درمان گرانولوما ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول می‌کشد. حتماً نام ژل تزریقی را از پزشک‌تان بپرسید و جعبه آنرا در خانه نگهداری نمایید.
• برای انجام تزریق در دو یا چند مرحله ممکن است پزشک‌تان ژل را به شما بدهد تا در خانه نگهداری نمایید. در این صورت باید ژل هیالورونیک اسید را در یخچال (نه در فریزر) قرار دهید.
• بعضی از افراد این نگرانی را دارند که بعد از اینکه مدت دوام ژل به پایان رسید فرم لب‌ها به هم بخورد. مطالعات نشان داده که ژل‌های هیالورونیک اسید در محل تزریق باعث تولید کلاژن نوع یک می‌شوند به همین دلیل بعد از جذب شدن خود ژل لب‌ها یا به حالت قبلی برمی‌گردند یا فرم بهتر از حالت قبل از تزریق دارند.
• جدای کیفیت ژل‌های تزریقی مهارت پزشک تزریق‌کننده نیز بسیار مهم است. بهتر است تا وقتی که به مهارت پزشک و کیفیت موادی که مصرف می‌کند مطمئن نشده‌اید از انجام این کار خودداری کنید. بهترین راه اطمینان از مهارت پزشک، دیدن نتیجه کار در افرادی است که قبلا به وی مراجعه کرده‌اند. ژل‌هایی که از جنس هیدروکسی آپاتایت هستند و معروف‌ترین آنها ردیس Radiesse است به هیچ وجه برای تزریق در لب مناسب نیستند.
• درصورتی که تزریق به هر دلیلی مشکل داشته باشد، درصورتی که از هیالورونیک اسید استفاده شده باشد، درمان آن مشکل نیست ولی اگر از ژل‌های دیگر استفاده شده باشد درمان بسیار مشکل است.

بهترین مارک ژل برای تزریق ژل لب

برندهای آمریکایی، اروپایی، چینی از برندهایی محسوب می‌شوند که در تزریق ژل استفاده می‌شوند و این شما هستید که تصمیم می‌گیرید از چه برندی استفاده کنید در حال حاضر بهترین برندهای تزریق ژل در ایران به شرح زیر است:
ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا
ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
ژل رستیلن ساخت لابراتوآر Galderma سوئیس
ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان
برندهای نام برده شده جز برندهایی است که نسبت به دیگر برندهای تزریق ژل گران‌تر است و دارای تاییدیه‌های بین‌المللی هستند. نوع دیگر از برندها، برندهای ارزان‌تر هستند که دارای تاییدیه وزات بهداشت در داخل ایران هستند و اگر ژلی خیلی قیمتش ارزان بود بدانید که تاییدیه وزارت بهداشت را ندارد و بهتر است از این دسته از ژل‌ها استفاده نکنید تا سلامت‌تان با مشکل رو به رو نشود توجه داشته باشید از نکات بسیار مهم این است در بعضی از مارک‌های تزریق ژل فقط برای تزریق ژل لب استفاده می‌شود و در برخی دیگر هم برای تزریق گونه استفاده می‌شود .