هزینه جراحی پلک یکی از مهم ترین سوالات برای کسانی است که کاندید این جراحی هستند. شاید بتوان گفت که جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در ایران است. چراکه هدف از آن جوان سازی و شاداب نشان دادن چشم ها می باشد. حتی کسانی که به علت ترس از عوارض جراحی یا دلایل دیگر هرگز مایل به انجام بلفاروپلاستی نیستند از این کار بدشان نمی آید. به هر حال چشم ها گیراترین عضو بدن هستند و بی آنکه چیزی بگویند حرف های زیادی دارند! اما بحث هزینه جراحی پلک برای کسانی که تصمیم بر انجام آن گرفته اند از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی پلک یکی از انواع عمل های زیبایی است که در طی آن فرم پلک ها اصلاح می شود و حتی بسته به شرایط ممکن است چربی ها یا سایر بافت های اضافی هم از چشم ها خارج شود. برطرف کردن افتادگی پلک و از بین بردن پف آن هم جزو کارهایی است که در صورت نیاز در طول این عمل انجام می شود.

ممکن است جراحی تنها روی پلک فوقانی، فقط پلک تحتانی یا هر دو انجام شود. بنابراین جراحی پلک یک نوع عمل ثابت نیست و این ویژگی های چشم های شماست که مشخص خواهد کرد جراح چه اقداماتی روی آن انجام خواهد داد.

چه عواملی روی هزینه جراحی پلک تاثیر می گذارند؟چه عواملی روی هزینه جراحی پلک تاثیر می گذارند؟

هزینه بلفاروپلاستی برای همه افراد یکسان نیست و برای برآورد آن موارد زیر در نظر گرفته می شود:

تاثیر میزان اصلاحات روی هزینه جراحی پلک 

وقتی گفته می شود که بلفاروپلاستی انجام شده روی افراد مختلف متفاوت است بدیهی است که همین موضوع روی هزینه جراحی پلک تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال اگر در حین این عمل جراح تنها افتادگی پلک را درمان کند هزینه آن به مراتب کمتر از زمانی خواهد بود که جراح قرار است بافت های اضافی را هم خارج کند یا اقدامات دیگری هم روی آن انجام دهد

موضوع جراحی پلک پایین یا بالا هم روی هزینه جراحی پلک تاثیر دارد. معمولا هزینه بلفاروپلاستی برای پلک پایین بیشتر است چراکه پیچیدگی های خاص خود را دارد.

تاثیر نوع تکنیک بر هزینه جراحی پلک

موضوع دیگری که روی هزینه جراحی پلک تاثیر می گذارد نوع تکنیک به کار رفته در آن است. جراح معمولا بلفاروپلاستی را با استفاده از یک برش در قسمت پلک انجام می دهد تا بتواند از آنجا چربی ها و بافت های اضافی را خارج کند. پس از انجام جراحی این قسمت با بخیه بسته می شود.

درمان پلک پایین

درمان پلک پایین

برای درمان پلک پایین از دو نوع تکنیک بسیار مهم استفاده می شود

  • روی پوست ( در خط زیر مژه) برش خارجی ایجاد می شود تا چربی اضافه برداشته شود. این روش بسیار حساس است چراکه برش روی عضله نگه دارنده پلک انجام می شود و اگر اختلالی به وجود بیاید شکل چشم عوض خواهد شد.
  • جراحی از طریق ملتحمه چشم انجام می شود چربی های اضافه تخلیه شده و به صورت یکپارچه توزیع می شود.

امکان جراحی پلک پایین از داخل چشم هم وجود دارد. ولی کار بسیار حساسی است و هر متخصصی قادر به انجام آن نیست.

اما، امروزه با توجه به پیشرفت های زیادی که در زمینه علوم پزشکی انجام شده است برای انجام بلفاروپلاستی از لیزر نیز می توان استفاده کرد. بلفاروپلاستی با لیزر می تواند بسیاری از مشکلات مانند چین و چروک های اطراف چشم، افتادگی پلک و پف چشم ها را رفع کند. این کار توسط بیهوشی عمومی و نیز بی حسی موضعی انجام می شود. بیهوشی هم هزینه جداگانه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که بهترین تکنیک برای انجام جراحی پلک توسط جراح و با توجه به ویژگی های بدنی شما مشخص خواهد شد. در برخی از موارد عمل با لیزر نمی تواند مشکلات مربوط به پلک را حل کند.

هزینه دستمزد جراح

هزینه دستمزد جراح

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا و موضوع حساسیت عمل بلفاروپلاستی بدیهی است که این عمل کار هر جراحی نمی تواند باشد. جراح شما باید فردی با تخصص و تجربه بسیار بالا باشد تا شما از نوع عمل انجام شده و وضعیت سلامت خود بعد از دوره ریکاوری اطمینان حاصل کنید.

انتخاب یک پزشک مجرب و متعهد وجود ناراحتی ها و مشکلات احتمالی پس از عمل را به حداقل خواهد رساند. بنابراین انتخاب جراح مورد نظر یکی از مهم ترین کارهایی است که باید در نظر گرفته است.

بدیهی است که جراح خوب روی هزینه جراحی پلک تاثیر دارد و آن را بالا خواهد برد، ولی یادتان باشد که هیچ چیز به اندازه سلامتی شما مهم نیست.

هزینه کلینیک یا بیمارستان

هزینه کلینیک یا بیمارستان

در تعیین هزینه جراحی پلک نمی توان موضوع هزینه کلینیک یا بیمارستان را نادیده گرفت. تجهیزات موجود در کلینیک یا درمانگاه، خدمات شخصی ارائه شده، تخصص کارکنان و مهارت آنها هم روی هزینه بلفاروپلاستی تاثیر خواهد گذاشت.

هزینه های جانبی مانند آزمایش های انجام شده، لوازم جراحی، داروهایی که تجویز می شود و غیره هم به هزینه جراحی پلک اضافه خواهد کرد.