هر آنچه از عمل زیبایی لیفت بدن باید بدانید.

جراحی لیفت بدن عملی بسیار متنوع است، بنابراین هزینه آن هم بسته به اهداف و نیازهای هر فرد متفاوت می‌باشد. عواملی که بر روی هزینه لیفت بدن تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

نوع لیفت بدن

نوع لیفت بدن

اگر هدف‌تان درمان افتادگی پوست، رفع چربی و بافت اضافه در یک ناحیه خاص از بدن است می‌توانید لیفت قسمت بالا، پایین یا میانی بدن را انجام دهید که پیچیدگی کمتری دارند. اما لیفت کامل بدن شامل برداشتن پوست، چربی و بافت اضافه از نواحی متعدد بدن می‌باشد. در لیفت کامل بدن معمولاً قسمت میانی بدن، بازوها، سینه‌ها، ران‌ها، کفل و باسن تحت درمان قرار می‌گیرند.

انجام همزمان عمل‌های متعدد

انجام همزمان عمل‌های متعدد همراه با لیفت بدن

اگر بخواهید لیفت کامل بدن را انجام دهید دکتر می‌تواند عمل همه نواحی بدن را به صورت یکجا و یا در چند جلسه انجام دهد. این امر به اهداف و نیازهای فرد بستگی دارد. انجام لیفت بدن در جلسات متعدد هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت چون هزینه‌های بیهوشی و مراقبت بعد از عمل برای هر جلسه وجود خواهد داشت.

میزان چربی اضافه

میزان چربی اضافه پیش از انجام لیفت بدن

 افرادی که چربی اضافه زیادی دارند باید پیش از انجام عمل لیفت، لیپوساکشن کنند که این کار هزینه درمان را افزایش می‌دهد.

تخصص و شهرت دکتر جراح

تخصص و شهرت دکتر جراح لیفت بدن

 دکترهایی که تجربه و تخصص بیشتری دارند و مشهورتر هستند، هزینه بیشتری را برای انجام عمل دریافت می‌کنند. اما انتخاب یک دکتر مجرب باعث صرفه‌جویی در وقت و کاهش خطرات و عوارض لیفت بدن می‌گردد.

محل جغرافیایی

محل جغرافیایی جهت انجام عمل زیبایی لیفت

هزینه لیفت بدن در شهرها و نقاط مختلف متفاوت است.

سوابق پزشکی و سلامتی عمومی پیش از عمل لیفت

اگر به بیماری‌های مزمنی مبتلا هستید که بر روی سیستم ایمنی بدن‌تان تاثیر می‌گذارند، آمادگی برای لیفت بدن، انجام آن و دوره نقاهت آن سخت‌تر خواهد بود.

نوع بیهوشی

نوع بیهوشی در هنگام عمل لیفت بدن

 در این عمل هم می‌توان از بی‌حسی موضعی استفاده کرد و هم از بیهوشی عمومی. دکتر تصمیم می‌گیرد که چه نوع بیهوشی برایتان بهتر است. نوع و میزان بیهوشی بر روی هزینه‌ها تاثیر می‌گذارد.

آزمایش‌ها و معاینات اولیه

آزمایش‌ها و معاینات اولیه پیش از عمل لیفت بدن

دکتر پیش از انجام عمل لیفت آزمایشات و معاینه‌های لازم را انجام می‌دهد تا مشخص شود که آیا کاندیدای خوبی برای این عمل هستید یا خیر. معمولاً هزینه‌های کلی شامل هزینه آزمایشات پیش از عمل هم می‌شود اما می‌توانید برای شفاف‌تر شدن این موضوع از دکتر سوال کنید.

داروهای پس از عمل

داروهای پس از عمل لیفت بدن

 بی تردید پس از عمل به مُسَکن و آنتی‌بیوتیک نیاز خواهید داشت تا دردها کاهش پیدا کرده و سلامتی‌تان تضمین شود. درحالیکه این داروها خیلی گران نیستند اما جزء هزینه‌های لیفت بدن محاسبه می‌شوند.

گن مخصوص لیفت بدن

گن مخصوص لیفت بدن

باید پس از این عمل جراحی گن مخصوصی را بپوشید که پوست و بافت‌های تغییر داده شده را در وضعیت جدیدشان حفظ کند تا کاملاً بهبود پیدا کنند. هزینه این گن به هزینه‌های شما اضافه می‌شود.

پوشش بیمه

پوشش بیمه در مورد عمل لیفت

عمل لیفت بدن اغلب توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود زیرا یک جراحی زیبایی است و انجام آن انتخابی می‌باشد. البته اگر افتادگی پوست موجب سوزش پوست، عفونت یا دیگر بیماری‌ها شده باشد، ممکن است بیمه بخشی از هزینه‌ها را تقبل کند.

ترکیب لیفت بدن با دیگر عمل‌های زیبایی

ترکیب لیفت بدن با دیگر عمل‌های زیبایی

اکثر افرادی که عمل لیفت بدن را انجام می‌دهند ترجیح می‌دهند که برای دستیابی به نتایج بهتر آن را با دیگر عمل‌های زیبایی ترکیب کنند. اگر بخواهید پروتز سینه، کشیدن پوست صورت، تزریق ژل یا هر عمل زیبایی دیگری را همراه با لیفت بدن انجام دهید، هزینه‌هایتان افزایش خواهد یافت.

هزینه دقیق عمل لیفت بدن در کلینیک پوست و موی رخ آرا در جلسه مشاوره با دکتر مشخص خواهد شد.