حتماً در مورد فیلر الانسه چیزهایی شنیده‌اید، فیلری جدید برای جوانسازی پوست که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است. این محصول هم یک فیلر تزریقی است اما تفاوت‌هایی را با فیلرهای دیگر مانند اسکالپترا، رادیس و فیلرهای اسید هیالورونیک مثل رستیلن دارد. همه این محصولات گزینه‌های درمانی خوبی هستند و انتخاب آن‌ها به اهداف درمانی شما بستگی دارد. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا در این مقاله اطلاعات جامعی را در مورد این فیلر در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید بر اساس نیازهای خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

الانسه چیست و عملکرد آن چگونه است؟

الانسه چیست و عملکرد آن چگونه است؟

الانسه یک فیلر غیر اسید هیالورونیک است. با تزریق ژل الانسه می‌توان پوست را جوان‌تر کرده و حجم از دست رفته آن را بازیابی کرد. ماده اصلی تشکیل دهنده این فیلر میکروسفرهای پُلی کاپرولاکتون (PCL) است؛ این ماده یک پلیمر پزشکی نرم و قابل جذب است. تکه‌های PCL در ژلی ساخته شده از کربوکسی متیل سلولز (CMC) معلق هستند. هنگامی که ژل الانسه به پوست تزریق می‌شود، طی یک فرآیند دو مرحله‌ای روند پیری پوست را برعکس می‌کند.

1- ژل CMC پوست را لیفت کرده و نتایجی فوری را در جوانسازی پوست در پی خواهد داشت. گرچه که خود این ژل فقط 12 هفته ماندگاری دارد اما تاثیر آن بر روی پوست بلند مدت است.

2- همزمان میکروسفرهای PCL پوست را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می‌کنند. تحریک تولید کلاژن طی 12 هفته به اوج خود می‌رسد و نتایج نهایی مشهود خواهد شد.

تزریق فیلر الانسه

بر خلاف فیلرهای اسید هیالورونیک که به وسیله خاصیت ژل مانند خود پوست را لیفت می‌کند، عملکرد الانسه به وسیله تحریک فرآیند تولید کلاژن در پوست است. نتایج این درمان 2 الی 4 سال ماندگاری دارد.

چرا الانسه بیشتر از فیلرهای دیگر ماندگاری دارد؟

چرا الانسه بیشتر از فیلرهای دیگر ماندگاری دارد؟

الانسه از میکروسفرهایی ساخته شده که روند از بین رفتن آن‌ها متفاوت از فیلرهای دیگر است.  هنگامی که الانسه به پوست تزریق می‌شود در واقع وارد یک فرآیند جذب می‌گردد که طی آن مولکول‌هایش به تدریج حل می‌شوند. میکروسفرها تا زمانی که همه مولکول‌هایشان حل شود، حجم اصلی خود را حفظ می‌کنند. طول عمر این فیلر به تعداد مولکول‌هایی که میکروسفرها را تشکیل داده‌اند بستگی دارد. هرچه مولکول‌ها بیشتر باشد، ماندگاری نتایج هم بیشتر خواهد بود.

با تزریق ژل الانسه چه نواحی را می‌توان درمان کرد؟

با تزریق ژل الانسه چه نواحی را می‌توان درمان کرد؟

الانسه به طور شگفت‌انگیزی تطبیق‌پذیر است. سختی این فیلر به اندازه‌ای هست که بتوان نواحی مانند چانه و بینی را تحت درمان قرار داد و همچنین به اندازه کافی انعطاف‌پذیر هست که بتوان حجم نواحی مانند پیشانی را بازیابی کرد. اما الانسه بهترین کارکرد را در ناحیه چانه و پیشانی دارد و نتایج آن در این نواحی ماندگاری طولانی مدتی دارد. می‌توان اکثر نواحی که فیلرهای اسید هیالورونیک در آن‌ها تزریق می‌شوند را با تزریق ژل الانسه هم درمان کرد:

 • شقیقه‌ها و ناحیه اطراف ابرو
 • چین و چروک‌های اطراف بینی و لب (خطوط نازولبیال)
 • قسمت پایین صورت (خطوط ماریونت)
 • پیشانی
 • گونه‌ها
 • بینی
 • چانه
 • خط فک
 • دست‌ها

مقایسه الانسه و فیلرهای اسید هیالورونیک

مقایسه الانسه و فیلرهای اسید هیالورونیک

هم الانسه و هم فیلرهای اسید هیالورونیک نتایج خوبی را در پی دارند.

مزایای الانسه نسبت به فیلرهای اسید هیالورونیک

 • ماندگاری الانسه بیشتر از اکثر فیلرهای اسید هیالورونیک است.
 • تزریق ژل الانسه در طولانی مدت مقرون به صرفه‌تر است.
 • الانسه باعث به وجود آمدن حساسیت‌های تاخیری (مانند گرانولوما یا توده‌های سخت) نمی‌شود. البته این عارضه در اثر تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک هم به ندرت اتفاق می‌افتد.
 • از آنجایی که الانسه از طریق تحریک فرآیند تولید کلاژن خود بدن کار می‌کند بنابراین جابجا نمی‌شود. (ممکن است فیلرهای اسید هیالورونیک در موارد نادری از محل تزریق خود جابجا شوند)
 • الانسه حجم خود را در طول زمان بهتر حفظ می‌کند.
 • تزریق ژل الانسه در ناحیه بینی، چانه و پیشانی، نتایج بهتری را به ارمغان خواهد آورد.

مزایای فیلرهای اسید هیالورونیک نسبت به الانسه

مزایای فیلرهای اسید هیالورونیک نسبت به الانسه

 • در صورت به وجود آمدن مشکلی یا ناراضی بودن از نتایج، می‌توان اثر فیلرهای اسید هیالورونیک را با تزریق آنزیم هیالورونیداز از بین برد. از این رو می‌توان هم عوارض جزئی و هم عوارض عمده تزریق ژل را راحت‌تر درمان کرد.
 • فیلرهای اسید هیالورونیک پوست را شفاف‌تر و مرطوب‌تر می‌کنند، به همین دلیل از آن‌ها به عنوان تقویت‌کننده‌های پوستی و جهت بهبود پوست نیز استفاده می‌کنند.
 • فیلرهای اسید هیالورونیک برای درمان نواحی ظریف‌تر مانند زیر چشم بهتر هستند.
 • فیلرهای اسید هیالورونیک در ابتدا ارزان‌تر هستند.
 • ممکن است ناگهان تصمیم به انجام عمل زیبایی بگیرید، در این صورت می‌توان فیلرهای اسید هیالورونیک را حل کرد. اما الانسه غیر قابل حل است و باید چند سال صبر کنید تا به تدریج جذب بدن شود.

مقایسه الانسه، اسکالپترا و رادیس

مقایسه الانسه، اسکالپترا و رادیس

این فیلرها شباهت‌های بسیار و چند تفاوت عمده دارند. الانسه و رادیس از بسیاری جهات شبیه هم هستند. گرچه که الانسه به دلیل تحریک بیشتر فرآیند تولید کلاژن، باعث بهبود بیشتر بافت پوست می‌شود. اسکالپترا هم مانند الانسه تحریک کننده کلاژن است اما به شیوه‌ای کاملاً متفاوت عمل می‌کند. هنگامی که اسکالپترا تزریق می‌شود بیشتر حالت مایع دارد تا ژل بنابراین نتایج آن فوراً قابل مشاهده نیست و باید یک ماه صبر کنید تا تاثیر و عملکرد آن مشخص شود. همچنین برای دستیابی به نتایج بهینه به 3 جلسه درمانی نیاز خواهید داشت. تفاوت عمده دیگر در مراقبت‌های پس از درمان است. پس از تزریق ژل اسکالپترا باید صورت خود را 5 بار در روز و هر بار به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید تا مطمئن شوید که محصول تزریق شده به طور یکسان پخش می‌شود. عدم انجام این کار می‌تواند باعث به وجود آمدن توده در زیر پوست شود.

تزریق ژل اسکالپترا برای افرادی که حجم زیادی از پوست و بافت‌های نرم خود را از دست داده‌اند، بسیار خوب است.

معمولاً از اسکالپترا برای ناحیه زیر چشم و پیشانی استفاده نمی‌شود. این ژل فقط برای افرادی تزریق می‌شود که می‌توانند ماساژهای پس از تزریق ژل را به خوبی انجام دهند. تزریق ژل اسکالپترا برای افرادی که حجم زیادی از پوست و بافت‌های نرم خود را از دست داده‌اند (مانند افراد مبتلا به اچ آی وی لیپودیستروفی) بسیار خوب است چون مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

آیا تزریق ژل الانسه عوارض خاصی دارد؟

آیا تزریق ژل الانسه عوارض خاصی دارد؟

الانسه فیلری کاملاً بی‌خطر است و اکثر عوارض مربوط به تزریق می‌شوند. عوارض این درمان شامل کمی ورم، کبودی و درد می‌باشد. عوارض تزریق ژل موقتی بوده و بدون هیچ مشکلی رفع می‌شوند.

عوارض عمده و جدی تزریق ژل الانسه نکروز (مرگ بافت) و نابینایی می‌باشد که مشابه عوارض فیلرهای دیگر است. این عوارض بسیار نادر هستند و دکتر می‌تواند با انجام اقدامات لازم آن‌ها را برطرف کند. چون الانسه غیر قابل حل است، در صورتی که بیش از حد تزریق شود نمی‌توان اثر آن را به راحتی از بین برد. بنابراین پیدا کردن دکتری متخصص، با تجربه و مورد اعتماد بسیار مهم است.

کاندیدای تزریق ژل الانسه

کاندیدای تزریق ژل الانسه

همانطور که مشاهده کردید الانسه از بسیاری جهات با فیلرهای دیگر متفاوت است. انتخاب فیلر مناسب برای شما به چندین عامل بستگی دارد. برای اینکه انتخابی درست داشته باشید بهتر است که در این زمینه با دکتر خود مشورت کنید. جهت گرفتن وقت مشاوره در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا همین حالا با ما تماس حاصل نمایید.

الانسه در ابتدا گران‌تر از فیلرهای دیگر است اما در طولانی مدت مقرون به صرفه‌تر خواهد بود چون نتایج آن ماندگاری بیشتری دارد. الانسه در کنار فیلرهای دیگری مثل رستیلن، رادیس، اسکالپترا و … به دکترها اجازه می‌دهد که بتوانند بافت پوست را تا حد ممکن بهبود بخشیده، حجم آن را بازیابی کرده و پوست را به خوبی لیفت کنند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

روش‌های نوینی که امروزه به کار می‌رود تا 5 سال پیش وجود نداشت، اما حالا بدون نیاز به روش‌های تهاجمی و جراحی می‌توان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد. نتایج درمان به عواملی مانند تجربه دکتر، میزان تخصص او، بافت پوست شما، میزان تعهد شما و البته بودجه شما بستگی دارد.