اگر شما مبتلا به نقاط برآمده و جوش روی پوست خود هستید و اقدامات درمانی تخصصی پوست بر کیفیت پوست شما تأثیری نداشته است، روش درمانی میکرودرم ابریژن می‌تواند تغییرات چشمگیری در جوانسازی پوست شما ایجاد کرده و به شما کمک کند تا ظاهری سالم‌تر و جوان‌تر پیدا کنید. وقتی که نگران مشکلات زیبایی، جای جوش یا چین و چروک‌های روی صورت خود هستید، سؤالات بسیاری در مورد انواع روش‌های قابل اجرا که می‌تواند این جوش‌ها را برطرف کرده و باعث لطافت پوست شما شود برای شما پیش می‌آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج حاصل از میکرودرم ابریژن می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ‌آرا مشورت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت جهت درمان میکرودرم در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ‌آرا با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 

بررسی اجمالی
میکرودرم ابریژن یک روش تقریباً خشن برای تجدید بافت و رنگ پوست است. این روش می‌تواند آسیب‌های ناشی از نور آفتاب، چین و چروک، خطوط چهره، پیری پوست، اثر جوش، ملاسما و دیگر مشکلات و معضلات پوستی را بهبود ببخشد. در این روش از یک ابزار با سطحی زبر استفاده می‌شود تا به وسیله آن لایه ضخیم بیرونی پوست برداشته شده و آن را جوان کند. طبق اظهارت جامعه جراحان پلاستیک و زیبایی آمریکا فقط در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۸۰٫۰۰۰ روند درمانی میکرودرم ابریژن در ایالات متحده انجام شده است.
میکرودرم ابریژن روشی بی خطر برای همه انواع پوست‌ها با رنگ‌های مختلف است. این روش معمولاً برای افرادی که دارای مشکلات ذیل می‌باشند جذاب است :

 

هزینه میکرودرم ابریژن چقدر است؟
طبق اظهارت جامعه جراحان پلاستیک و زیبایی آمریکا میانگین ملی هزینه میکرودرم ابریژن در سال ۲۰۱۶، ۱۳۹ دلار بوده است. هزینه کلی به ارائه دهنده این خدمات و منطقه جغرافیایی شما بستگی دارد.
میکرودرم ابریژن در رده زیبایی قرار گرفته و به همین دلیل معمولاً بیمه پزشکی آن را پوشش نمی‌دهد.

 

آمادگی برای میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن یک روش غیر جراحی و تقریباً خشن است. کارهای کمی است که می‌توانید برای ایجاد آمادگی در این زمینه انجام دهید. حتماً در مورد مشکلاک پوستی خود با یک متخصص پوست مشاوره داشته باشید تا مطمئن شوید که این روش مناسب شماست. همه روندها و جراحی‌های زیبایی که قبلاً انجام داده‌اید، آلرژی‌ها و حساسیت‌ها و شرایط پزشکی خود را کاملاً برای متخصص شرح دهید.
ممکن است دکتر یک هفته پیش از شروع روند درمان از شما بخواهد تا از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، استفاده از کرم‌های برنزه و اپیلاسیون اجتناب کنید. همچنین ممکن است از شما درخواست شود تا ۳ روز پیش از شروع روند درمان، استفاده از کرم‌ها و ماسک‌های لایه بردار پوست را متوقف کنید. هرگونه آرایش را پیش از شروع روند درمان از روی پوست خود کاملاً پاک کنید.

 

میکرودرم ابریژن چگونه کار می‌کند؟
میکرودرم ابریژن یک روش درمانگاهی است که معمولاً تا یک ساعت به طول می‌انجامد. این روش معمولاً توسط متخصص پوست انجام می‌شود، متخصصی که ممکن است تحت نظارت یک ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی باشد یا نباشد. این بستگی به مکان زندگی شما دارد.
بر اساس دستگاه‌هایی که استفاده می‌شوند، راه‌های متفاوتی نیز برای انجام این درمان وجود دارند:
میکرودرم ابریژن الماسی به آرامی لایه‌هایی از پوست را که دارای سلول‌های مرده است برمی‌دارد و بطور هم‌زمان آن‌ها را از روی سطح پوست مکش می‌کند. ممکن است عمق ساییدگی تحت تاثیر فشاری که بر روی الماس اعمال می‌شود و مدت زمان مکش از روی سطح پوست باشد. این نوع میکرودرم ابریژن عموماً در نواحی حساس‌‌تر صورت مانند نواحی نزدیک به چشم استفاده می‌شود.
میکرودرم ابریژن کریستالی با استفاده از یک کریستال دستی لایه‌های بیرونی پوست را برمی‌دارد. درست مانند روش الماسی لایه‌های برداشته شده پوست از روی سطح پوست مکش می‌شوند. انواع کریستال‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل اکسید آلومینیوم و کلرید سدیم هستند.
هیدرودرم ابریژن روشی جدیدتر است. این روش ترکیبی از تزریق پوستی محصولات و لایه‌برداری بدون کریستال می‌باشد. تمامی این فرآیند تولید کلاژن را تحریک کرده و جریان خون در پوست را به حداکثر می‌رساند.
استفاده از متخصص بیهوشی یا بی‌حسی در میکرودرم ابریژن ضروری نیست. در جلسه درمان بر روی یک صندلی خم‌شده به پشت خواهید نشست، متخصص از یک دستگاه دستی به آرامی برای برداشتن لایه بیرونی پوست در نواحی مورد نظر استفاده می‌کند. در پایان جلسه درمان یک مرطوب‌کننده بر روی سطح پوست شما زده می‌شود.

 

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن
عوارض جانبی متداول میکرودرم ابریژن شامل کمی حساسیت، ورم و سرخی پوست است. این عوارض تا چند ساعت پس از انجام درمان از بین خواهد رفت. ممکن است به شما توصیه شود که از مرطوب‌کننده برای کاهش خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن استفاده کنید. همچنین ممکن است کمی کبودی داشته باشید که اکثراً دلیل آن فرآیند مکش در طول درمان است.
میکرودرم ابریژن اولین بار در سال ۱۹۹۶ توسط وزارت غذا و داروی ایالات متحده مورد تایید قرار گرفت. از آن زمان تا کنون صدها دستگاه میکرودرم ابریژن تولید شده است.

 

پس از انجام میکرودرم ابریژن چه انتظاری باید داشت
تقریباً دوره نقاهتی برای میکرودرم ابریژن وجود ندارد، بنابراین باید فوراً بتوانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. پوست خود را هیدراته کنید و از محصولات محافظت از پوست استفاده نمایید. از استفاده از داروهای موضعی آکنه تا حداقل یک روز پس از درمان اجتناب کنید. محافظت از پوست با استفاده از کرم ضدآفتاب بسیار مهم است – در چند هفته اول پس از درمان پوست نسبت به نور آفتاب حساسیت بیشتری دارد.
می‌توانید انتظار داشته باشید نتایج قابل توجهی را فوراً پس از انجام روند درمان مشاهده کنید. تعداد جلسات میکرودرم ابریژن به میزان سختی پوست شما و انتظارات‌تان از روند درمان بستگی دارد. متخصص باید طرحی را برای تعداد جلسات ابتدایی و درمان‌های دوره‌ای پس از آن به شما ارائه دهد. بر اساس تحقیقی که جامعه جراحان پوست آمریکا در سال ۲۰۱۶ انجام داده است، نرخ کلی رضایتمندی از میکرودرم ابریژن ۹۵ درصد می‌باشد.