می‌توان برای جوان‌سازی قسمت یک سوم بالایی صورت (یعنی قسمت بیرونی چشم‌ها، قسمت بیرونی ابروها و پیشانی و قسمت بالایی گونه‌ها) از لیفت شقیقه (کشیدن شقیقه) استفاده کرد. این عمل زیبایی به وسیله تکنیک‌های تخصصی، شقیقه را به آرامی لیفت کرده، پوست این ناحیه را کشیده و خطوط پنجه‌کلاغی را از بین می‌برد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

افتادگی پوست ناحیه شقیقه می‌تواند باعث افتادگی گوشه چشم‌ها و ابروها شده و اثری نامطلوب بر روی ظاهر چشم‌ها می‌گذارد. یکی از بهترین روش‌ها برای رفع این مشکل عمل لیفت شقیقه است.

لیفت طبیعی شقیقه

می‌توان لیفت طبیعی شقیقه را به تنهایی انجام داد اما در صورتی که آن را همراه با لیفت پیشانی و لیفت میانی صورت انجام دهید، نتایجی بسیار مطلوب‌تر و رضایت‌بخش‌تر را کسب خواهید کرد. با شرکت در جلسه مشاوره کلینیک پوست و مو رخ آرا، دکتر کاملاً نحوه انجام عمل را برایتان تشریح کرده و بهترین گزینه‌های درمانی را به شما معرفی خواهد کرد. افراد از سنین 17 الی 82 سال می‌توانند این عمل را انجام دهند.

روش‌های لیفت شقیقه

روش‌های لیفت شقیقه

در روش‌های قدیمی لیفت صورت و گردن، برش‌های لیفت شقیقه معمولاً ادامه همان برش‌های لیفت صورت بود. زمانی که بافت صورت به این شکل کشیده می‌شود، خطر کشیده شدن غیرطبیعی خط ریش هم وجود دارد. بنابراین در شیوه‌های مدرن از برشی مجزا در ناحیه موهای شقیقه استفاده می‌شود. در تکنیک‌های جدید لیفت شقیقه با جراحی لایه‌های زیرین صورت با احتیاط تمام لیفت و کشیده می‌شوند.

در جلسه مشاوره باید دیدگاه‌ها و اهداف خود را از انجام لیفت شقیقه با دکتر در میان بگذارید.

دکتر در طول جلسه مشاوره سلامت عمومی، کیفیت پوست، شُلی پوست، چین و چروک‌ها و تو رفتگی‌های پوست را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. به علاوه آناتومی استخوان‌های زیرین صورت مورد بررسی قرار گرفته و برنامه‌ای درمانی برای جوان‌سازی صورت تهیه می‌شود. این کارها به کسب نتایج بهتر کمک زیادی می‌کند. در جلسه مشاوره باید دیدگاه‌ها و اهداف خود را از انجام لیفت شقیقه با دکتر در میان بگذارید؛ دکتر سعی می‌کند تا به تمامی سوالات و نگرانی‌های شما پاسخ دهد. هزینه لیفت شقیقه نیز در این جلسه به طور دقیق محاسبه می‌شود.

جراحی لیفت شقیقه انواع مختلفی دارد: لیفت پوست شقیقه (برای افرادی که افتادگی پوست کمتری دارند)، لیفت پوست و بافت زیرین (SMAS) که هم پوست و هم قسمتی از بافت زیرین پوست را مورد هدف قرار می‌دهد  و لیفت ساب پریوستئال (MACS) که بافت‌های عمیق‌تر را مورد هدف قرار می‌دهد.

می‌توان برای درمان اختلالات و مشکلات پوستی مانند اِسکارها و لک‌ها، شیوه‌های جراحی لیفت را با شیوه‌های غیر جراحی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس، لایه‌برداری شیمیایی پوست و درمان‌های لیزری ترکیب کرد. گاهی اوقات جهت دستیابی به نتایج بهتر و تسریع روند بهبودی از تزریق چربی و پلاکت خون خود فرد نیز استفاده می‌شود.

مزایای لیفت شقیقه

مزایای لیفت شقیقه

با جراحی لیفت شقیقه می‌توان سنگینی ایجاد شده در این ناحیه را کاهش داده و تقارن بیشتری را ایجاد کرد. با استفاده از این عمل زیبایی لیفت می‌توان خطوط پنجه‌کلاغی را هموار کرده و ظاهری جوان‌تر در نیمه بالایی صورت و ناحیه شقیقه ایجاد کرد.

کاندیدای لیفت شقیقه

کاندیدای لیفت شقیقه

این عمل زیبایی برای افرادی خوب است که در ناحیه شقیقه و ابرو افتادگی پوست دارند و دچار افتادگی پلک هم هستند. این علائم پیری پوست حالت چهره را ناراحت و نگران جلوه می‌دهند. افتادگی پوست شقیقه نسبت به افتادگی پوست پیشانی تاثیر بیشتری در پیری چهره دارد. لیفت شقیقه برای افرادی خوب است که می‌خواهند با انجام یک عمل کمتر تهاجمی به ظاهری جوان‌تر دست پیدا کنند.

  • افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند.
  • افرادی که می‌خواهند تاثیرات مشهود پیری پوست را کاهش دهند.
  • افرادی که می‌خواهند مشکلات ارثی خود مانند افتادگی پوست شقیقه و ابرو را درمان کنند.

دوره نقاهت لیفت شقیقه

دوره نقاهت لیفت شقیقه

پس از عمل دستورالعمل‌های لازم به شما داده می‌شود. معمولاً پانسمان‌ها پس از 24 الی 48 ساعت باز می‌شوند. در هفته اول پس از عمل لیفت شقیقه باید هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید، با کمک چند بالش می‌توانید ارتفاع زیر سر خود را افزایش داده و در حالت ایده‌آل تنظیم کنید. این کار به کاهش ورم و کبودی کمک می‌کند.

ممکن است پس از عمل ناحیه پیشانی و اطراف چشم‌ها دچار کبودی شوند. کبودی‌ها معمولاً پس از 7 الی 10 روز بهبود می‌یابند، اما ممکن است به مدت 6 الی 8 هفته اثرات کمی از آن‌ها وجود داشته باشد. همچنین پس از مدتی می‌توان ورم و کبودی‌های ناشی از عمل را با آرایش پنهان کرد.

به خاطر داشته باشید که نباید یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار دهید.

استفاده از کمپرس سرد و بالا نگاه داشتن سَر بهترین راهکارها برای کاهش ورم و کبودی هستند، مخصوصاً اگر در 24 الی 48 ساعت اولیه پس از عمل لیفت از آن‌ها استفاده شود. به خاطر داشته باشید که نباید یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار دهید، بلکه باید آن را در یک پلاستیک و سپس در حوله‌ای بپیچید تا فقط خنکی ملایمی از آن به پوست شما برسد. همچنین می‌توانید یک حوله مرطوب را برای چند دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس آن را بر روی محل تحت درمان قرار دهید.

پس از جراحی لیفت شقیقه باید به طور منظم در جلسات پیگیری درمان شرکت کنید تا روند بهبودی شما تحت نظر بوده و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.

بخیه‌های جراحی پس از 7 الی 10 روز کشیده می‌شوند.

ماندگاری لیفت شقیقه

ماندگاری لیفت شقیقه

پس از انجام لیفت شقیقه شاهد تعادل و تقارن دائمی نیمه بالایی صورت خواهید بود. نتایج این عمل بر خلاف تزریق ژل دائمی است و ماندگاری بالایی دارد. لیفت شقیقه باعث می‌شود که افتادگی ابروها و پلک‌ها نیز بهبود یابد.

با لیفت شقیقه، چین و چروک‌های این ناحیه برای همیشه از بین رفته و ظاهری جوان‌تر و کاملاً طبیعی پیدا خواهید کرد. تجربه نشان داده افرادی که این عمل را انجام می‌دهند دیگر نیازی به تکرار این درمان یا درمان‌های دیگر نخواهند داشت.

تفاوت میان لیفت شقیقه و لیفت پیشانی چیست؟

تفاوت میان لیفت شقیقه و لیفت پیشانی چیست؟

هدف لیفت پیشانی (لیفت ابرو) اصلاح و درمان چین و چروک‌های پیشانی، خطوط اخم، شیارهای پیشانی و میان ابروها و افتادگی ابروها است. در این عمل پیشانی و ابروها کاملاً لیفت و کشیده می‌شوند. اما لیفت شقیقه عملی کمتر تهاجمی است که هدفش لیفت کردن قسمت بیرونی پیشانی و خط ابرو است. در این عمل قسمت میانی پیشانی هیچ تغییری نمی‌کند.

 لیفت شقیقه عملی ظریف و قدرتمند است که باعث جلوه بیشتر چشم‌ها شده و ظاهری جوان‌تر به شقیقه‌ها و پیشانی می‌دهد.

لیفت شقیقه بر روی بافت گونه‌ها نیز تاثیر داشته و به بهبود افتادگی گوشه چشم‌ها کمک می‌کند. لیفت پیشانی باعث جوان‌تر شدن ظاهر چشم‌ها می‌شود. لیفت شقیقه عملی ظریف و قدرتمند است که باعث جلوه بیشتر چشم‌ها شده و ظاهری جوان‌تر به شقیقه‌ها و پیشانی می‌دهد.