مهم نیست آخرین بار کِی اپیلاسیون یا شِیو کرده‌اید، حقیقت این است که ناحیه بیکینی هیچ وقت کاملاً هموار و بدون مو نیست. هر چقدر هم سعی کنید تا این ناحیه را خوب شِیو کنید باز هم می‌بینید که موهای زائد همچنان وجود دارند و یا روز بعد دوباره رشد خود را آغاز می‌کنند. این یکی از دلایلی است که خانم‌ها بسیار به لیزر بیکینی علاقه‌مندند و اول از همه هم با ناحیه شرمگاهی شروع می‌کنند. باید قبول کنید که شِیو کردن و اپیلاسیون بسیار وقت‌گیر هستند، اما اکثر افراد فقط این گزینه‌ها به ذهنشان می‌رسد. البته ما گزینه بهتری را به شما پیشنهاد می‌دهیم که نتایج ماندگارتری هم در بر دارد: لیزر ناحیه بیکینی. در این روش پیشرفته فولیکول‌ها توسط اشعه لیزر از بین رفته و به پوستی کاملاً هموار و بدون مو دست خواهید یافت.

لیزر ناحیه بیکینی آنقدر هم پیچیده نیست

هرگونه خدماتی که با کلمه “لیزر” همراه باشد ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد اما این روش بسیار ساده است. در این روش فولیکول‌ها و ریشه موهای زائد ناحیه بیکینی توسط انرژی لیزر از بین می‌روند در نتیجه دیگر موهای زائد جدید تولید نمی‌شوند.

لیزر دیود (Diode):

که بسیار برای پوست‌های روشن و تیره موثر است.

لیزر الکساندریت (Alexandrite):

این لیزر از همه انواع لیزرهای دیگر سریع‌تر بوده و برای درمان نواحی بزرگتر بیکینی عملکرد بهتری دارد. این لیزر برای محدوده پوست روشن الی سبزه مناسب است.

لیزر ان دی یاگ (ND:YAG):

این لیزر دارای پالس بلند است و می‌توان برای انواع پوست‌های مختلف از جمله پوست‌های برنزه، از آن استفاده کرد. این لیزر در مقایسه با لیزرهای دیگر تاثیر کمتری بر روی موهای نازک و ریز دارد.

لیزر سوپرانو آیس پلانتیوم

دستگاه لیزر موهای زائد کلینیک رخ آرا نسل جدید سیستم حذف موهای زائد لیزر سوپرانو است. دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلانتیوم (soprano ice Platinum) با آمیختن چندین تکنولوژی و طول موج، امکان درمان بدون درد بر روی پوست و موهای گوناگون را می‌دهد. تکنولوژی پیشرفته لیزر سوپرانو آیس پوست را طی دوره درمان برای زمان طولانی خنک نگه می‌دارد و از سوخته شدن پوست جلوگیری می‌کند. تکنولوژی دستگاه لیزر سوپرانو آیس یک راه حل پیشرفته و کامل برای رفع موهای زائد است که بر روی هر نوع پوست با رنگ‌های تیره و روشن جواب می‌دهد.

افرادی که دارای موهای ضخیم، زبر و تیره هستند بهترین کاندیداهای لیزر ناحیه بیکینی می‌باشند

اگر رنگ موهای شما تیره است و شِیو کردن مداوم موهای زائد ناحیه بیکینی شما را خسته کرده، اصلاً نگران نباشید چون راه حل این مشکل در دستان ماست. از آنجایی که لیزر به رنگدانه یا رنگ موجود در فولیکول مو جذب می‌شود به راحتی ریشه موهای زائد را نابود کرده و امکان رویش مجدد آن‌ها را از بین می‌برد. البته لازم به ذکر است که کار کردن بر روی موهای زائد ضخیم‌تر بیشتر طول می‌کشد. برخی از موهای زائد بسیار مقاوم هستند و ممکن است در برخی موارد به دلیل تغییرات هورمونی یا فعال شدن برخی از فولیکول‌های مو در طول درمان، دوباره رشد کنند.

باید مصرف داروهای خاصی را متوقف کنید

این درمان درست مانند اپیلاسیون با مصرف برخی داروها سازگار نیست. حداقل یک هفته پیش از لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی مصرف داروهایی که نسبت به نور حساس هستند باید متوقف شود. مثلاً اکثر آنتی‌بیوتیک‌ها به نور حساس هستند بنابراین اگر عفونتی در بدن‌تان دارید بهتر است که این درمان را چند هفته به تعویق بیاندازید. داوطلبان نباید از محصولات پوستی استفاده کنند که دارای کنشگر قوی مانند رتینوئید یا آلفا هیدروکسی اسید هستند. این ترکیبات می‌توانند میزان تغییر و تبدیلات سلول‌های پوست را افزایش دهند در نتیجه پوست در طول مدت درمان آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به نور آفتاب پیدا کرده و سوزش و التهاب بیشتری خواهد داشت. اگر از تاثیر داروهای مصرفی خود بر روی درمان ناحیه بیکینی با لیزر مطمئن نیستید حتماً در این زمینه با دکتر مشورت کنید.

نتایج نهایی پس از 6 الی 8 جلسه درمانی پدیدار می‌شوند

افراد با یکدیگر متفاوت هستند بنابراین تعداد جلسات درمانی بسته به افراد متفاوت است. لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی زمانی موثر است که موها در بازه نرخ رشد فعال خود قرار دارند. قسمت‌های مختلف بدن نرخ رشد متفاوتی دارند بنابراین مدت زمان درمان آن‌ها می‌تواند کمتر و بیشتر شود، اما اکثر افراد با 6 الی 8 جلسه درمانی می‌توانند به نتایج دلخواه خود که از بین رفتن کامل موهای زائد بیکینی است دست یابند.

باید به طور منظم در جلسات درمانی شرکت کرده و دوره درمان را تکمیل کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می‌شوند کامل نکردن دوره درمان است، یعنی زمانی که نرخ رشد موهای زائد کاهش یافت ادامه درمان را رها می‌کنند. پس اگر می‌خواهید درمان‌تان موثر باشد به توصیه‌های دکتر توجه کنید.

لیزر بیکینی دردناک نیست و با ایجاد بی‌حسی درد آن چیزی شبیه به یک نیشگون کوچک است.

 

استفاده از تامپون در زمان قاعدگی جهت لیزر بیکینی

اگر در دوره قاعدگی خود هستید اصلا نگران نباشید

بر خلاف اپیلاسیون نیازی نیست که در دوره قاعدگی لیزر بیکینی را کنسل کنید. بسیار مهم است که جلسات درمانی را به طور منظم پیگیری کنید. اگر در دوره قاعدگی خود به سر می‌برید و می‌خواهید لیزر ناحیه بیکینی را انجام دهید، از شما خواسته می‌شود که از تامپون استفاده کنید.

تنها شیو قبل از لیزر موهای زائد

آمادگی‌های لازم پیش از مراجعه برای لیزر ناحیه بیکینی

از شما تقاضا داریم پیش از مراجعه برای درمان ناحیه بیکینی را شِیو کنید تا لیزر بتواند به راحتی به ریشه موها نفوذ کند. سعی کنید که هیچ مویی بر روی سطح خارجی پوست باقی نماند. این موضوع بسیار اهمیت دارد. باید یک ماه پیش از درمان از اپیلاسیون، وَکس و کندن مو اجتناب کنید چون ریشه موها باید کاملاً سالم و دست نخورده باقی بمانند تا لیزر بتواند به خوبی آن‌ها را از بین ببرد. برای اینکه فولیکول‌های مو بتوانند لیزر را به خوبی جذب کنند باید پیش از هر جلسه درمانی پوست را آماده کنید. برای کسب بهترین نتایج باید هرگونه محصولات پوستی مانند لوسیون‌ها، پودرها، عطر، دئودورانت و… را از ناحیه بیکینی پاک کنید.

استفاده از ضدآفتاب بعد از لیزر موهای زائد

پس از درمان باید بر روی ناحیه بیکینی کرم ضد آفتاب بمالید

پس از درمان باید از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب خودداری نموده و از کرم‌های ضد آفتاب نیز استفاده کنید. در صورت مشاهده هرگونه رشد موی زائد در بین جلسات لیزردرمانی باید آن‌ها را شِیو کنید، البته همچنان باید از وَکس کردن و بندکشی خودداری نمایید. کلینیک رخ‌آرا با فراهم کردن محصولات خانواده Dr Spiller برای شما عزیزان طراوات و شادابی را برای پوست شما به ارمغان آورده است.

آیا لیزر بیکینی مقرون به صرفه است؟

معمولاً جهت متوقف کردن کامل رشد موهای زائد باید چندین جلسه درمانی را طی کنید، درست است که این درمان خیلی ارزان نیست اما اگر به تاثیرات دائمی آن نگاه کنید می‌فهمید که یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است و کاملاً مقرون به صرفه می‌باشد. تصور کنید که از شِیو کردن، اپیلاسیون و وَکس تا آخر عمر خود راحت می‌شوید و یکی از دغدغه‌های اصلی‌تان از بین می‌رود.

تفاوت لیزر بیکینی و برزیلین

تفاوت لیزر بیکینی و لیزر برزیلی چیست؟

بسیاری از خانم‌ها تفاوت میان لیزر خط بیکینی و لیزر برزیلی را نمی‌دانند. این دو درمان بسیار شبیه هم هستند و معمولاً با هم اشتباه گرفته می‌شوند. از آنجایی که صحبت کردن درباره این موضوع برای برخی خانم‌ها سخت است ترجیح می‌دهند تا به جای پرسیدن از متخصص در اینترنت درباره آن بخوانند.

  • لیزر خط بیکینی
    به ناحیه خارج از خط شُرت، خط بیکینی می‌گویند. لیزر خط بیکینی معمولاً تا 3 اینچ فراتر از این خط را پوشش می‌دهد و این ناحیه را کاملاً تمیز و بدون نقص می‌کند. در این روش برخی از نواحی مانند لبه‌های بیرونی واژن و بالای ناحیه شرمگاهی که زیر لباس‌زیر قرار دارند نیز تحت درمان قرار می‌گیرند که البته لیزر این نواحی به انتخاب خود داوطلب بستگی دارد.
  • لیزر برزیلی
    در این روش نواحی بیشتری نسبت به خط بیکینی تحت درمان قرار می‌گیرند، مانند لبه‌های بیرونی واژن و خط باسن. در این روش قسمتی از موهای ناحیه شرمگاهی به شکل یک نوار باریک باقی می‌ماند. در لیزر برزیلی داوطلب باید کاملاً برهنه شود.

می‌توانید هر دوی این گزینه‌ها را به انتخاب خود سفارشی کنید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

آیا پس از لیزر ناحیه بیکینی باز هم به تمیز کردن نیاز خواهد بود؟

همه خانم‌ها می‌دانند که برداشتن موهای زائد محدوده بیکینی یکی از سخت‌ترین کارهاست و به نظر می‌رسد که اکثر شیوه‌ها به جای اینکه مشکل را حل کنند به آن دامن می‌زنند. با لیزر خط بیکینی می‌توانید کاملاً از شر موهای زائد این ناحیه خلاص شده و پوستی هموار و بدون نقص داشته باشید. این درمان سوزش و التهاب ایجاد نکرده و از رشد دوباره موهای زائد جلوگیری می‌کند. البته پس از انجام لیزر خط بیکینی باید در حفظ و بهداشت این ناحیه همچنان کوشا باشید. در صورت انتخاب لیزر برزیلی که تمامی موهای زائد بیکینی را به طور دائمی از بین می‌‍برد، برای همیشه از دغدغه برای تمیز کردن این ناحیه خلاص می‌شوید.

با لیزر ناحیه بیکینی می‌توانید کاملاً از شر موهای زائد این ناحیه خلاص شده و پوستی هموار و بدون نقص داشته باشید.

هدف شما چیست؟

آیا می‌خواهید میزان رشد موهای زائد را کاهش دهید یا از سوزش ناشی از ژیلت خلاص شوید؟ آیا می‌خواهید تعداد دفعات نیاز به شِیو را کاهش دهید؟ آیا می‌خواهید مطمئن شوید که همه نقاط بیکینی کاملاً تمیز و بدون مو هستند؟ اگر اینطور است مطمئن باشید که لیزر خط بیکینی بهترین روش برای رهایی از همه این دغدغه‌هاست. اگر  از نگرانی در مورد شِیو کردن دائمی بیکینی، از صرف هزینه‌های گزاف برای برداشتن موهای زائد بیکینی، از عرق کردن، سایش، سوزش و التهاب خسته شده‌اید، به دنبال برداشتن دائمی موهای زائد این ناحیه هستید و می‌خواهید که ناحیه بیکینی همیشه بدون مو، هموار و بدون نقص باشد، لیزر برزیلی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

موهای زائد که اغلب تمیز کردن آن‌ها را فراموش می‌کنید کجا هستند؟

تقریباً همه ما با چنین مشکلی مواجه هستیم، یعنی نقاط و نواحی هستند که معمولاً فراموش می‌کنیم تمیزشان کنیم. بدتر اینکه نقاطی هستند که با ژیلت نمی‌توان آن‌ها را تمیز کرد، پس یا باید این نقاط را رها کنیم و یا ریسک خونریزی زیادی را بپذیریم. این ناحیه می‌تواند نوار باریکی از موهای تیره در قسمت داخلی ران‌ها یا بر روی لبه بیرونی واژن باشد، احتمالاً این‌ها دقیقاً نقاطی هستند که می‌خواهید تحت درمان قرار بگیرند. فرم بدنی خانم‌ها با یکدیگر متفاوت است که این موضوع در مورد ناحیه بیکینی هم صدق می‌کند. پس اگر در شِیو کردن نقاط خاصی از بیکینی مشکل دارید و هر دفعه آن قسمت‌ها را می‌بُرید می‌توانید از این موضوع استفاده کنید، یعنی حتماً از دکتر بخواهید تا این نواحی را تحت درمان قرار دهد تا دیگر با چنین مشکلی مواجه نشوید.

حرف آخر

اگر در انتخاب لیزر خط بیکینی و لیزر برزیلی مردد هستید پیشنهاد می‌کنیم که اولی را انتخاب کنید چون همیشه زمان برای انجام درمان‌های بیشتر هست، بنابراین در صورتی که نظرتان عوض شد و تصمیم گرفتید که همه موهای زائد بیکینی را به طور دائمی از بین ببرید، می‌توانید دوباره به کلینیک مراجعه کرده و لیزر برزیلی را انجام دهید. بسیاری از خانم‌هایی که نگران درد بالقوه این درمان هستند ابتدا نواحی دیگری از بدن مانند زیربغل یا پاها را برای انجام آن انتخاب می‌کنند. اما به محض اینکه از درد کم لیزر مطمئن شدند تصمیم به درمان ناحیه بیکینی می‌گیرند. از آنجایی که این درمان با حساس‌ترین نقاط بدن شما سر و کار دارد مهمترین کار انتخاب یک متخصص با تجربه و واجد شرایط است. اگر درمان خود را به دستان متخصصان حرفه‌ای بسپارید مطمئن باشید که بهترین نتایج را بسته به نوع پوست و رنگ آن کسب خواهید نمود.