لیفت با نخ یک روش نسبتاً غیرتهاجمی است که در آن پوست گردن، صورت، بازو، باسن و سایر نقاط بدن با استفاده از نخ‌هایی مخصوص، کانتور و لیفت می‌شوند. مدت زمان این عمل نسبت به عمل جراحی لیفت بسیار کمتر است همچنین دوره نقاهت آن نیز کوتاه است. لیفت با نخ موجب طبیعی‌تر و جوان‌تر شدن ظاهر فرد می‌شود. لیفت با نخ در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا دارای نتایجی رضایت‌بخش است. با مراجعه به این مرکز زیبایی می‌توانید خدمات زیبایی را در کمترین زمان و با کیفیت بالا دریافت کنید.

مزایای لیفت با نخ (سیلوئت)

لیفت با نخ سیلوئت مزایای بسیاری دارد که از آن‌ها می‌توان به دستیابی به ظاهری جوان با یک روش غیر جراحی و عدم وجود دوره نقاهت اشاره کرد. در ادامه به برخی دیگر از مزایای لیفت با نخ اشاره می‌کنیم:

 • برای مردان و زنان بین ۴۰ تا ۷۰ ساله نتایجی درخشان خواهد داشت
 • پوست صورت بازسازی و جوان خواهد شد
 • افتادگی بخش میانی و پایینی صورت را برطرف خواهد کرد
 • سطح پوست را هموار می‌کند
 • روشی غیر جراحی و تقریبا غیرتهاجمی است
 • دارای دوره نقاهت بسیار کوتاه است

لیفت با نخ سیلوئت نه تنها افتادگی بخش میانی و پایینی صورت را برطرف می‌کند بلکه دوره نقاهت کوتاهی دارد.

 • درد و کبودی کمتری نسبت به عمل لیفت مرسوم دارد
 • موجب تحریک رشد کلاژن حتی پس از عمل لیفت می‌شود
 • دارای نتایجی سریع با ماندگاری طولانی است

لیفت نخ

لیفت با نخ سیلوئت

از آنجایی‌که روش‌هایی مانند تزریق ژل و لیزر می‌توانند چین و چروک‌های سطحی پوست را درمان کنند اما لیفت با نخ سیلوئت، می‌تواند لایه‌های عمیق‎ پوست را نیز تحت تاثیر قرار دهد. البته باید اشاره کنیم که لیفت با نخ سیلوئت برای رفع افتادگی و چین و چروک‌های گونه و غبغب به‌کار می‌رود.

با بالارفتن سن، پوست گونه‌ها چروک شده و افتادگی پیدا می‌کند؛ نخ سیلوئت تمام این آثار را از بین خواهد برد. این عمل  با استفاده از بی‌‌حسی موضعی انجام خواهد شد. در طول عمل لیفت، دکتر نخ‌های سیلوئت را در عمق ۵ میلی‌متری پوست قرار می‌دهد، سپس پوست با استفاده از ساختار مخروطی شکل نخ‌ها لیفت می‌شود.

کاندیدای لیفت نخ

بهترین کاندید لیفت با نخ سیلوئت، داوطلبی است که وضعیت جسمانی مناسب و ضخامت پوست نرمال داشته باشد. اگر قبلاً عمل جراحی لیفت انجام داده‌اید و در حال حاضر پوست شما افتادگی دارد، بهترین گزینه برای لیفت با نخ سیلوئت خواهید بود.

این روش از عمل لیفت برای مردان و زنان جوانی مناسب است که می‌خواهند روند پیری را به تعویق بیندازند و به جوان‌سازی پیشانی، گونه، گردن و فک بپردازند. به‌طور کلی، لیفت با نخ سیلوئت برای داوطلبانی انجام می‌شود که شرایط زیر را داشته باشند:

 • افتادگی پوست در بخش پایین صورت یا فک داشته باشند
 • بافت‌های بخشی از صورت از دست رفته باشد
 • به دلایل شخصی یا پزشکی، تمایلی به انجام عمل‌های تهاجمی ندارند
 • تمایلی به استفاده از بیهوشی عمومی ندارند
 • نتایج لیفت با نخ سیلوئت بتواند انتظارات آن‌ها را برآورده کند

بهترین کاندید لیفت با نخ سیلوئت، کسی است که ضخامت پوست نرمال داشته، قبلاً عمل جراحی لیفت انجام داده و در حال حاضر پوست‌اش افتادگی دارد.

از آنجایی‌که لیفت با نخ سیلوئت می‌تواند در مناطق مختلف بدن انجام شود هر داوطلب باید یک جلسه مشاوره‌ی جداگانه داشته باشد. در طی جلسه دکتر بهترین راه را برای دستیابی به نتایج مناسب به داوطلب پیشنهاد خواهد کرد.

لیفت نخ

روند عمل لیفت با نخ

این روش جراحی که در کلینیک انجام می‌شود حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید. قبل از عمل، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا بیمار هیچ‌گونه دردی احساس نکند. سپس مناطق مورد نظر برای قرار دادن نخ‌های لیفت، روی صورت مشخص می‌شود. بعد از این مرحله دکتر نخ‌های سیلوئت یا نوا (Nova Thread)  را زیر پوست قرار می‌دهد. نتایج لیفت به نوع نخ و ویژگی‌های مورد انتظار داوطلب بستگی دارد.

این فرایند چندین بار در مناطق مورد نظر پوست انجام می‌شود تا شکل نهایی صورت به حد مطلوبی برسد و پوست آن لیفت شود. البته نتایج و عوارض هر عمل لیفت با نخ می‌تواند با توجه به نوع نخ‌هایی که استفاده می‌شود متفاوت باشد. به‌طور کلی، تمام این فرایند کمتر از ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید و پس از آن داوطلب می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را شروع کند.

دوره نقاهت بعد از لیفت نخ

داوطلبانی که تحت عمل لیفت با نخ سیلوئت قرار می‌گیرند، می‌توانند به‌سرعت فعالیت‌های روزمره را شروع کنند. درد و ورم در طی ۱ تا ۵ روز بعد از عمل برطرف خواهد شد. البته باید اشاره کرد که برخی نتایج لیفت بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده هستند.