در این مقاله قصد داریم شما را با تزریق ژل لب و صورت و همچنین روش هایی برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید لب جزئی از قسمت های صورت است که با بالا رفتن سن حجم آن کم می شود و برجستگی و ارتفاع لب ها کاهش می یابد. از این رو تزریق کردن ژل لب میتواند در زیبایی و رفع تغییرات ناشی از بالا رفتن سن بسیار مفید واقع شود. معمولا لب تحتانی نسبت به لب فوقانی حجیم تر و بزرگتر است. در تزریق کردن ژل لب کاری که انجام می شود این است که حاشیه های لب را برجسته و حجم میدهند که در این صورت پس از تزریق کردن ژل لب به زیبایی صورت افزوده می شود. ورم ژل لب پس از تزریق ژل یک امر کاملا طبیعی است که مدت زمان این تورم کوتاه است و البته راهکارهایی هم جهت تورم لب بعد از تزریق ژل و از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل وجود دارد که در ادامه به این راهکارها خواهیم پرداخت.

نکاتی که باید قبل از تزریق ژل لب رعایت کنید

نکاتی که باید قبل از تزریق ژل لب رعایت کنید

رعایت برخی نکات میتواند در از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل به شما کمک کند. این نکات عبارتند از:

 • انتخاب پزشک خوب یکی از مهم ترین نکات قبل از انجام تزریق ژل است. برای انتخاب پزشک خوب میتوانید از آشنایان و دوستان خود و یا از گوگل راهنمایی بگیرید.
 • در رابطه با تحصیلات و سوابق کاری پزشک مورد نظرتان تحقیق کنید.
 • پس از اینکه پزشک مورد نظرتان را انتخاب کردید جهت راهنمایی و انتظاراتی که از تزریق ژل دارید به مطب پزشک مراجعه کنید تا راهنمایی های لازم را به شما بکند. همچنین برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را نیز ببینید.
 • میزان رضایتمندی افرادی که نزد پزشک مورد نظر شما تزریق ژل را انجام داده اند بسنجید.
 • اگر سابقه ی تبخال دارید حتما این موضوع را با پزشک مورد نظر خود در میان بگذارید.
 • در صورتی که تصمیم به انجام تزریق ژل گرفتید تا مدتی قبل از انجام آن به دندانپزشکی نروید و کارهای مربوط به اصلاح دندان را انجام ندهید.
 • از مصرف دخانیات و الکل 2 روز قبل از انجام تزریق ژل جهت جلوگیری از بروز تورم و کبودی پرهیز کنید.
 • از مصرف کردن چای سبز به مدت زمان 3 روز قبل از تزریق کردن ژل بپرهیزید.
 • برای انجام تزریق ژل بدون آرایش به مطب پزشک مراجعه کنید.

ورم ژل لب

ورم تزریق ژل لب بستگی به استفاده از نوع ژل دارد. دو نوع ژل ولبلا و ژل ژوویدرم وجود دارد. ژل ولبلا که به دلیل جذب کمتر آب به سختی ورم میکند و در استفاده کردن خطوط لب بسیار مناسب است. ژل ژوویدرم اولترا پلاس نسبت به ژل ژوویدرم اولترا مقداری بیشتر باعث به وجود آمدن تورم میشود. همچنین در استفاده از ایبوپروفن و آسپرین برای جلوگیری کردن از کبودی لب بپرهیزید و استفاده از کیسه ی یخ را فراموش نکنید. برای کاهش ورم ژل لب می توانید از مکمل های بروملین و آرنیکا نیز استفاده کنید.

نکاتی برای کاهش و درمان ورم لب بعد از تزریق ژل

نکاتی برای کاهش و درمان ورم لب بعد از تزریق ژل

برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل و یا کاهش آن بهتر است نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

 • تا 72 ساعت بعد از اینکه تزریق ژل انجام شد از ماساژ و دستکاری ناحیه ی مورد نظر بپرهیزید.
 • در دو هفته ی اول بهتر است از تماس ناحیه ی مورد نظر با گرمای بسیار بالا مثل حمام داغ و سونا پرهیز کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق کردن ژل لب به هیچ عنوان مواد آرایشی روی ناحیه ی مورد نظر استفاده نکنید.
 • از انجام ورزش هایی که نیاز به تحرک دارند مانند ایروبیک را در 24 ساعت اول بعد از تزریق کردن ژل لب خودداری کنید. همچنین در استفاده کردن از مشروبات الکلی و قرار گرفتن طولانی مدت در گرمای شدید و یا در معرض آفتاب پرهیز نمایید.
 • ژل هایی که استاندارد باشند واکنش بدن نیز در برابر آنها کمتر است. اما ممکن است سوال هایی از قبیل اینکه تا چند روز بعد از تزریق ژل لب ورم دارد؟، ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد؟ و یا ورم ژل لب تا چند روزه؟ برایتان پیش بیاید در پاسخ به این سوال ها باید بگوییم امکان دارد فرد بعد از تزریق کردن ژل لب دچار کبودی، سفتی، قرمزی، درد و تورم شود که در مدت زمان یک الی دو هفته این علائم بهبود یافته و برطرف می شوند.
 • در استفاده کردن از غذاهایی که جویدن آنها سخت است مثل ساندویچ، نان هایی که سفت هستند گاز زدن آنها سخت است، کشیدن پیپ، سیگار، قلیان و… بپرهیزید. به صورت کلی از هر فشار و ضربه ای در 72 ساعت بعد از تزریق کردن ژل لب به ناحیه ی لب ها پرهیز کنید.

از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

ورم صورت بعد از تزریق کردن ژل یک امر بسیار طبیعی است که با چند دستورالعمل خانگی و ساده میتوان ورم ناشی از تزریق ژل صورت را به راحتی درمان کرد. در تزریق ژل صورت ورم پوست ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد اما با توجه به میزان حساسیت پوست فرد شدت ورم متفاوت می باشد. از جمله ی این موارد عبارتند از:

 • بالا نگه داشتن سر
 • ورزش نکنید
 • از کمپلکس یخ استفاده کنید
 • مایعات زیاد بنوشید
 • به هیچ وجه محل تزریق ژل را فشار ندهید
 • از کلاه استفاده نکنید.

تزریق ژل لب تا چند روز تورم دارد

یکی از عوارض جانبی تزریق ژل لب ورم لب می باشد. در واقع شما اگر یک سوزن کوچک هم به پوستتان وارد کنید پوست شما واکنش نشان داده و با کمی تورم همراه خواهد بود و بهتر است بدانید که موضوع ورم کردن لب بعد از تزریق ژل لب یک امر کاملا طبیعی است. بنابراین بعد از تزریق ژل برای اینکه نتیجه ی نهایی را ببینید باید 3 الی 4 روز حداقل صبر کنید تا تورم لب فروکش کند. به صورت کلی تورم ناشی از تزریق ژل لب امکان دارد به طور تقریبی 3 روز الی یک هفته طول بکشد و بعد از گذشت این چند روز نتیجه ی نهایی تزریق ژل قابل مشاهده خواهد بود و دیگر از ورم لب خبری نیست.

ورم بعد از تزریق ژل گونه

تزریق کردن ژل باعث شادابی و جوانتر شدن بیشتر در چهره ی افراد می شود. با تزریق کردن ژل به برخی از نواحی صورت مثل گونه باعث برجستگی و حجیم تر شدن ناحیه ی مورد نظر می شود. تزریق ژل و شادابی و جوان تر شدن چهره باعث می شود اعتماد بنفس افراد نیز بالا برود.

از جمله اقداماتی که برای ورم بعد از تزریق ژل گونه باید انجام دهید عبارتند از:

 • مصرف میوه و سبزیجات را حدالامکان افزایش دهید.
 • برای کنترل جذب آب در بدن خود آب زیادی بنوشید.
 • برای کاهش دادن تورم در ناحیه ی مورد نظر میتوانید از کیسه ی یخ استفاده کنید.
 • برای مصرف کردن مکمل های گیاهی دقت بسیاری کنید و در این رابطه حتما با پزشک مربوطه مشورت کنید.

راهنمایی های طبیعی برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

راهنمایی های طبیعی برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

از جمله روش های طبیعی برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل عبارتند از:

درمان ورم لب با کیسه ی یخ:

استفاده کردن از کیسه ی یخ برای کاهش میزان درد و تورم و درمان ورم بعد از تزریق ژل لب بسیار مناسب است. برای این کار در نایلون یا حوله مقداری از تکه های یخ را قرار دهید و نایلون یا حوله را در اطراف ناحیه ی مورد نظر که تزریق ژل انجام شده قرار دهید تا درد و ورم ناشی از تزریق ژل کاهش یابد. توجه داشته باشید که کیسه ی را مستقیما روی صورت خود قرار ندهید.

درمان ورم با استفاده کردن از زردچوبه:

یک قاشق خاک رس و زردچوبه را باهم مخلوط کرده و یک لیوان آب را به آن اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کند. مخلوط خمیری را روی پوست خود قرار دهید و پس از اینکه خشک شد صورت خود را با آب بشویید. این روش را روزانه 2 بار انجام دهید تا تورم کاهش یابد.

درمان ورم لب با استفاده کردن از عسل:

پنبه را به مقداری عسل آغشته کنید و روی صورت خود بمالید و پس گذشت 10 الی 15 دقیقه با آب سرد صورت خود را بشویید. توجه کنید که برخی افراد فکر میکنند که هر چقدر عسل بیشتر روی پوست آنها بماند به روند درمان آنها بیشتر کمک میکند که این فکر کاملا اشتباه است زیرا اگر عسل بیشتر از مدت زمانی که ذکر شد روی پوست شما بماند باعث به وجود آمدن حساسیت در پوست شما می شود.

استفاده کردن از چای های کیسه ای سیاه برای درمان ورم:

به مدت زمان 10 دقیقه چای کیسه ای را در آب جوش قرار داده و سپس بعد از گذشت 10 دقیقه چای کیسه ای را از آب جوش خارج کنید و پس از آنکه خنک شد اجازه دهید به مدت زمان 5 دقیقه چای کیسه ای روی صورت شما بماند.

تمامی مواردی که ذکر شد درمان های طبیعی جهت از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل می باشد که برای تزریق ژل صورت نیز کاربرد دارد. همچنین با توجه به اینکه پس از تزریق ژل نواحی مورد نظر را که ژل تزریق شده است نباید تحریک کرد و حساس بودن پوست صورت از این رو باید برای استفاده از درمان های طبیعی جهت کاهش ورم با پزشک مربوطه مشورت کنید.