بسیاری از افراد برای اینکه ابروهای زیبایی داشته باشند و ابروهای آن ها مرتب و یکدست جلوه بدهد به سراغ تاتوی ابرو می روند. تاتوی ابرو یک روش دائمی برای ماندگاری ابروهای فرد می باشد. اما امروزه روش های زیادی برای پاک کردن تاتوی ابرو ها وجود دارد. زیرا گاهی ممکن است افراد با گذشت زمان از تاتوی ابروهای خود به هر دلیلی خسته شوند و بخواهند آن را پاک کنند. ما در اینجا انواع روش های پاک کردن تاتوی ابرو را به شما ارائه می دهیم. تا شما بتوانید بهترین روش را برای پاک کردن تاتوی ابروی خود انتخاب کنید.

پاک کردن تاتوی ابرو به روش لیزر چگونه است؟

پاک کردن تاتوی ابرو به روش لیزر چگونه است؟

یکی از اصلی ترین روش های پاک کردن تاتو،  پاک کردن تاتو با لیزر است. امروزه استفاده از روش لیزر رایج تر از سایر روش ها می باشد و افراد زیادی تمایل دارند که برای پاک کردن تاتوی خود از روش لیزر استفاده بکنند. زیرا روش لیزر  به تعداد جلسات کمتری نسبت به سایر روش ها نیاز دارد و همچنین عوارض جانبی آن نسبت به بقیه روش ها کمتر می باشد و در این روش می توان رنگ هایی را که پاک کردن آن ها ممکن نیست را به راحتی پاک کند.

اما افرادی که می خواهند از روش لیزر و همچنین سایر روش ها استفاده کنند باید به پزشک خود توجه داشته باشند و یک پزشک متخصص و متبحر و باتجربه کاری بالا را برای پاک کردن تاتوی خود انتخاب کنند. زیرا اگر پزشک شما مهارت کافی در این زمینه را نداشته باشد پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه لیزر نیز بر روی پاک کردن ابروهای شما موثر نخواهد بود و همچنین ممکن است خطرات و عوارض زیادی را نیز برای شما داشته باشد. ولی اگر پزشک شما در این زمینه تخصص کافی داشته باشد پاک کردن تاتو با دستگاه لیزر یکی از موثرترین و بهترین روش می باشد.

قبل از اینکه بخواهید اقدام به پاک کردن تاتوی ابرو های خود بکنید از شما سوالاتی می پرسند که باید به آن ها درست جواب دهید زیرا جواب این سوالات تاثیر زیادی بر روی پاک کردن ابروهای شما توسط لیزر را دارد. این سوالات عبارتند از:

  • چه مدت زمانی است که ابروهای خود را تاتو کرده اید؟
  • تاتوی ابروهای شما چه رنگی می باشد؟
  • آیا از سلامت عمومی برخوردار هستید؟
  • چه نوع داروهایی را مصرف می کنید؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که پاک کردن تاتو در همه ی افراد به یک شکل نمی باشد و در هر فردی با فرد دیگر متفاوت می باشد. زیرا رنگدانه ها و عمق تاتو ها باهم متفاوت می باشند.

سایر روش های پاک کردن تاتوی ابرو ها 

سایر روش های پاک کردن تاتوی ابرو ها

پاک کردن تاتو به روش لایه برداری

در روش لایه برداری پزشک متخصص با به کارگیری از روش های مختلف لایه ی روی پوست شما که به اپی درم نیز معروف می باشد را از بین می برد و با از بین رفتن روپوست به درم یا لایه میانی دسترسی پیدا می کند این ناحیه دقیقا همان جایی است که جوهر تاتو در آن جا قرار گرفته است و با برداشتن اپی درم لایه ای که تثبیت کننده و محافظت کننده جوهر می باشد را از بین می برد و سپس رنگدانه های تاتو حذف می شود و به بیرون نشت پیدا می کند.

در این روش ممکن است چند روز احساس درد و سوزش داشته باشید که این یک اتفاق طبیعی است و با گذشت زمان از بین می رود و باید سعی کنید در طول درمان خود از منزل تا جایی که امکان دارد خارج نشوید و در معرض نور خورشید قرار نگیرید تا زودتر بهبود یابید.

پاک کردن تاتو به روش های آرایشگاهی

پاک کردن تاتو ابروها توسط آرایشگر ها یک کار غیر اصولی می باشد و هیچ نتیجه ی مثبتی برای شما ندارد.زیرا زمانی که شما پاک کردن تاتوی خود را به آراشگر ها می سپارید آن ها به وسیله ی جوهر های همرنگ با تاتوی شما روی ابروهای شما کار می کنند و فقط تاتوی ابروهایتان را توسط آن جوهر می پوشانند ولی آن را پاک نمی کنند.پس توجه داشته باشید که سپردن این کار به آرایشگر ها نتیجه ی خوبی برای پاک شدن تاتوی ابروهایتان ندارد.

استفاده از کرم های پاک کننده تاتو و روش های خانگی

بعضی از افراد فکر می کنند که می توانند با استفاده از کرم های مخصوص تاتوی ابروهای خود را به آسانی پاک کنند اما این یک امر محال می باشد و همانطور که گفتیم تاتو دائمی می باشد پس نمی توان آن را با روش های خانگی و کرم از بین برد.