عمل زیباسازی چانه بدون جراحی، یک گزینه بسیار خوب برای افرادی است که دوست دارند اندازه، شکل یا فرم نیمرخ چانه خود را بدون آنکه مجبور به انجام عمل جراحی باشند، اصلاح کنند. اگر شما هم دوست دارید کوچکی و پژمردگی حالت چانه خود را برطرف کنید یا خط فک قوی‌تر و برجسته‌تری داشته باشید، عمل پروتز چانه بدون جراحی می‌تواند راهکار ایده‌آلی برای دستیابی به اهداف مورد نظر شما باشد. اگر فکر کردن مداوم به اینکه چانه شما بدشکل است یا خیلی به طرف بیرون آمده است، باعث نگرانی و اضطراب برایتان شده است، پس احتمالاً شما کاندیدای مناسبی برای عمل پروتز چانه بدون جراحی خواهید بود. اصلاح شکل چانه یا فرم نیمرخ آن، اغلب باعث زیباتر شدن چهره هر فرد به حدی چشم‌گیر خواهد شد.

مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا روش‌هایی بسیار کارآمد و با حداقل تهاجم را برای زیباسازی و اصلاح شکل ظاهری چانه شما ارائه می‌نماید. متخصصین و پزشکان مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با بررسی دقیق وضعیت پوست شما، روش درمانی که بیشترین سازگاری را با سبک زندگی و ملاحظات اجتماعی شما دارد تعیین می‌کند و به شما نیز کمک می‌کند تا بهترین روش ممکن را انتخاب کنید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

امروزه زاویه‌دار کردن فک یکی از عمل‌های زیبایی رایج می باشد. برخی از افراد به طور طبیعی، دارای خط فک پهن می‌باشند. این وضعیت که در اثر بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر به وجود می‌آید، در افرادی که براکسیزم داشته (به طور ناخودآگاه دندان قروچه می‌کنند) و یا زیاد آدامس می‌جوند ایجاد می‌شود. صورت زاویه‌دار و V مانند، در همه جای دنیا به عنوان زیباترین حالت صورت پذیرفته‌شده است. زاویه‌ی ایده‌آل بین سطح قائم و خط فک برای زیبا به نظر رسیدن، بین ۴ تا ۹ درجه به سمت داخل می‌باشد. برخی از مشکلات مربوط به صورت که این حالت ایده‌آل را خراب می‌کنند عبارت‌اند از فک مربعی (به دلیل بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر)، داشتن غبغب و یا رشد نکردن چانه.

هنگام استفاده از روش تزریق فیلر و چربی، حتی با کمی تزریق ژل در چانه امکان ایجاد تغییرات شگرف در ظاهر فرد وجود دارد. انجام این کار همچنین می‎تواند به بهتر شدن خط فک و در بسیاری از موارد ایجاد یک ظاهر مناسب‎تر برای گردن کمک کند. در نتیجه برای افرادی که به دنبال ایجاد برخی تغییرات در ظاهر چانه خود هستند، زاویه‎دار کردن چانه با تزریق ژل می‎تواند نتایج شگفت‎انگیزی برایشان به همراه داشته باشد.

ایجاد یک ظاهر مناسب برای چانه نیازمند استفاده از تکنیک‌های مناسب است. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا مفتخر است که با ارائه خدمات مناسب می‌تواند نتایج طبیعی برای چانه شما با تزریق ژل چانه و چربی ایجاد کرده و مشکلات ظاهری چانه شما را برطرف نماید.

عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر چیست؟

زاویه دار کردن صورت و چانه با تزریق ژل یک روش درمانی جایگزین جراحی زیبایی چانه است که برای بهبود ظاهر چانه و قسمت پایین صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که به دنبال عمل چانه هستند معمولاً دوست دارند چانه بزرگ‌تری داشته باشند تا به این ترتیب ظاهر صورت آنها بهتر شود. با اضافه کردن حجم به چانه و خط فک پایین، پوست زیر چانه نیز کشیده شده و باعث بهبود ظاهر خط گردن نیز می‌شود. عمل پروتز چانه در مواردی بیشتر صورت می‌گیرد که استخوان فک (مندیبل) به موازات افزایش سن افراد کوچک‌تر باشد.

متخصصی که تزریق را انجام می‌دهد؛ باید درک مناسب از آناتومی چانه و ویژگی ظاهری آن داشته باشد.

همچنین از تزریق ژل برای برجسته‌سازی گونه نیز می‌توان استفاده نمود. هنگام استفاده از روش تزریق ژل یا تزریق چربی به چانه متخصصی که تزریق را انجام می‌دهد؛ باید درک مناسب از آناتومی چانه و ویژگی ظاهری آن داشته باشد که در نتیجه بافت‌های نرم و چارچوب اسکلتی زیر چانه ایجاد می‌شود. چانه یکی از اعضای صورت است که بر ظاهر سایر اعضای صورت و گردن نیز تاثیر دارد. با بالا رفتن سن، حجم چانه گرایش به کوچک شدن دارد. خوشبختانه، روش درمانی بزرگ کردن چانه می‌تواند به جلو آمدن چانه و بازگشت به حالت جوان‌تر آن بدون ایجاد ظاهر غیرعادی یا نامناسب کمک کند.

هر فردی که به دنبال بهبود ظاهر و اندازه چانه خود است می‌تواند یک فرد مناسب برای تزریق فیلر، تزریق ژل و چربی در چانه باشد. بیمارانی که به دنبال اجتناب از انجام عمل جراحی پروتز چانه یا استفاده از ایمپلنت هستند، اما می‌خواهند ظاهر خود را بهبود بخشند نیز کاندیدهای مناسب برای انتخاب این روش درمانی با توجه به هزینه پروتز چانه هستند.

جلسه مشاوره اولیه عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر

اصولاً پروتز چانه در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با یک جلسه مشاوره اولیه شروع می‌شود که در این جلسه پزشک بیشتر با شما آشنا می‌شود و از علایق، انتظارات و اهداف شما از انجام آن عمل خاص آگاهی پیدا می‌کند. همچنین متخصصین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا در جلسه مشاوره، سوابق پزشکی شما را به‌طور کامل بررسی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که از بهترین روش ممکن برای درمان شما استفاده خواهد شد. در جلسه مشاوره اولیه از شما خواسته می‌شود که هر بیماری خاص، سابقه ابتلا به عوارض پوستی، سابقه مصرف داروها و ویتامین‌ها و یا سابقه بروز آلرژی که دارید، با جزئیات کامل بیان کنید. علاوه بر آن یک معاینه فیزیکی دقیق و کامل بر روی پوست ناحیه محل عمل انجام می‌شود تا بتوان هر گونه عوارض پروتز چانه را تشخیص داد.

هنگامی که عارضه مورد نظر به‌طور قطعی تشخیص داده شد، متخصص مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا چند روش مختلف را برای درمان آن پیشنهاد می‌هد. در اینجا شما فرصت خواهید داشت تا هر سؤال، مشکل یا نگرانی خاصی که در این مورد دارید را مطرح کنید. مهم‌ترین هدف متخصصین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا این است که مطمئن شوند شما اطلاعات کافی از روند درمان خود کسب کرده‌اید و با آزادی و آگاهی کامل، روش درمانی مناسب خود را انتخاب می‌کنید و قطعاً به نتایج رضایت‌بخش و مورد انتظار خود دست خواهید یافت.

کاربردهای عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر

درمان افتادگی خط چانه: اضافه کردن حجم به خط چانه

اگر شما متوجه شده‌اید که علائم افتادگی پوست در اطراف گردن و خط چانه در صورت شما شروع شده است، استفاده از پرکننده های ژل و چربی و یا تقبل قیمت پروتز چانه می‌تواند به شما برای رفع مشکل کمک کند. در این حالت با جایگزین کردن حجم از دست رفته در نواحی مشخص صورت و خط فک، پوست این ناحیه بالا کشیده می‌شود و ظاهر گردن بهبود پیدا می‌کند.

درمان چین و چروک چانه: پرکردن و حذف خطوط چین و چروک

اکثر افراد با گودی و یا ظاهر چین و چروک چانه خود مشکل دارند. در صورت وجود این مشکل شما می‌توانید از تزریق چربی و تزریق ژل در چانه برای درمان مشکل استفاده کنید. در این حالت پرکننده‌های پوستی ناحیه‌های دارای فرو رفتگی، چین و چروک و افتادگی را پر کرده و پوست چانه را هموار می‌کنند.

درمان عقب بودن چانه و خط فک ضعیف: بهبود خط فک

اگر شما از ظاهر خط فک خود به خاطر عقب رفتن چانه یا ضعیف شدن آن ناخشنود هستید، می‌توانید از روش درمانی غیرتهاجمی تزریق ژل در چانه استفاده کنید. در این حالت متخصصان مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانند ترکیبی از ژل یا چربی را برای جلو آوردن چانه، زیبایی چانه و ایجاد خط فک مورد نظر شما مورد استفاده قرار دهند.

اغلب پروتز چانه با تزریق چربی و ژل می‌تواند به ایجاد یک ظاهر قوی برای چانه شما کمک کند. این روش یک راهکار ایده‌آل برای مردانی است که به دنبال خط چانه قوی و صاف هستند. به این ترتیب برای کسانی که خط فک ضعیف دارند، تزریق ژل و چربی می‌تواند یک ظاهر مناسب برای فرد ایجاد کند. متخصصان پوست مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا دارای تجربه و دانش کافی برای اصلاح خط فک شما برای دستیابی به بهترین ظاهر ممکن با استفاده از تزریق ژل هستند.

نحوه درمان عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر

در زمان تزریق چربی، مقدار کمی از چربی گرفته شده از خود فرد، به صورتش با استفاده از سوزن‌های بسیار کوچک تزریق می‌شود. این تزریق معمولاً به کمتر از ۳۰ دقیقه زمان با توجه به تعداد تزریق‌های لازم نیاز دارد. در این حالت شما ممکن است ناراحتی بسیار کمی را احساس نمایید.

عوارض تزریق چربی در چانه ناچیز بوده و شامل کبودی یا درد مختصر بعد از تزریق می‌باشد.

اگر قصد استفاده از روش تزریق چربی در چانه را دارید، باید قبل از تزریق مقداری چربی اضافی از سایر اندام‌های بدن شما که چربی اضافی دارند برداشته شود که این اندام‌‌ها می‌تواند شامل باسن، ران، و یا شکم باشد، عوارض تزریق چربی در چانه ناچیز بوده و شامل کبودی یا درد مختصر بعد از تزریق می‌باشد. در ادامه چربی جمع‌آوری شده برای تزریق تصفیه شده و سلول‌های چربی از آن جدا می‌شوند. مابقی مراحل عمل جراحی پروتز چانه با تزریق چربی و ژل همانند هم می‌باشد. این مراحل به شرح زیر است:

• مرحله ۱: ارزیابی ناحیه تحت درمان
در ابتدا پزشک متخصص پوست به خواسته‌های شما گوش کرده و وضعیت ظاهر صورت و پوست شما را بررسی می‌کند. در این مرحله نواحی خاص چانه و خط فک که نیازمند بزرگ کردن با استفاده از ژل و چربی، مشخص می‌شود.

• مرحله ۲: تهیه یک طرح درمانی
در این مرحله، پزشک متخصص نقاط استراتژیک را بر روی چانه یا فک مشخص می‌کند تا به این ترتیب بتواند راهنمای لازم را برای تزریق ژل و چربی به چانه را در اختیار داشته باشد.

• مرحله ۳: تمیز کردن ناحیه تحت درمان
در این مرحله، محل‌های تزریق در چانه با استفاده از مواد آنتی‌بیوتیک تمیز می‌شوند. سپس یک ماده بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود.

• مرحله ۴: تزریق به ناحیه تحت درمان
پروتز چانه و پروتز فک با تزریق ژل و چربی فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد و در هر محل فقط چند ثانیه طول خواهد کشید.

• مرحله ۵: تمیز کردن و استفاده از یخ در ناحیه درمان
در مرحله آخر علامت‌های گذاشته شده روی پوست برای پروتز فک تمیز می‌شوند و به شما پیشنهاد می‌شود از بسته یخ برای کاهش ورم و ناراحتی‌های موقت بر روی محل تزریق استفاده کنید. در این زمان شما باید توجه داشته باشید که به نواحی درمان شده فشار وارد نکنید، زیرا انجام این کار می‌تواند باعث حرکت ژل و چربی در محل تزریق شود.

مزایای عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر

عمل زیبایی چانه بدون جراحی، عملی با نتایج مؤثر، اما موقتی است. البته موقتی بودن نتایج به این معنی نیست که خیلی سریع نتایج آن محو می‌شود. این عمل نیاز چندانی به استراحت بعد از عمل ندارد و خللی در برنامه کاری روزانه شما ایجاد نخواهد کرد. در حالی که عمل جراح زیبایی چانه به یک دوره طولانی استراحت بعد از عمل نیاز دارد و برای این مدت ناچار به گرفتن مرخصی از محل کار خود خواهید بود. پروتز چانه بدون جراحی، روشی غیرتهاجمی، ایمن و مؤثر برای اصلاح بدشکلی، آسیب‌دیدگی، فرم نامطلوب، افتادگی پوست و وضعیت ظاهری ناخوشایند چانه می‌باشد. برای افرادی که به دنبال یافتن راهی برای برجسته‌تر کردن خط فک خود یا روشی آسان و موقتی برای بازیابی تناسب اجزای صورت خود هستند، این روش گزینه‌ای بسیار خوب است.

عوارض عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر

روش عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر در چانه فاقد خطرات روش‌های جراحی است. در این حالت از ایمپلنت یا پروتز ثابت استفاده نمی‌شود و به همین خاطر خطر حرکت یا ایجاد عفونت در محل وجود ندارد. ژل‌های تزریق شده پس از تزریق از جای خود حرکت نمی‌کنند و در عمل بخشی از پوست شما خواهند شد. علاوه بر این موارد احتمالی عفونت به خاطر تزریق ژل بسیار نادر هستند. از عوارض پروتز چانه نیز می‌توان به این مورد اشاره کرد که ممکن است پروتز چانه به ویژه در مراحل اولیه پس از جراحی جابجا شود.

نتایج عمل پروتز چانه بدون جراحی با تزریق فیلر

با توجه به اینکه روش قدیمی بزرگ کردن چانه نیازمند استفاده از ایمپلنت یا پروتز می‌باشد، حجیم شدن چانه نمی‌تواند به صورت کاملاً از پیش تعیین شده، دارای نتایج مطلوب برای زیبایی چانه شما باشد. علاوه بر این پس از جراحی همواره امکان حرکت ایمپلنت و ایجاد ظاهر نامطلوب به خاطر آن وجود دارد.

با تقبل هزینه تزریق ژل به چانه، ژل و چربی استفاده شده برای بزرگ کردن چانه بدون نیاز به عمل جراحی در مقادیر کم استفاده می‌شود و بطور دقیق در محل‌های خاص تزریق می‌شود و به این ترتیب امکان کنترل موثر بر روی اندازه و ظاهر ایجاد شده، وجود دارد. به خاطر اینکه در این حالت مواد تزریق شده بخشی از پوست شما خواهند شد، ژل و چربی استفاده شده با ایجاد تغییر در ظاهر صورت شما (تغییرات ناشی از بالا رفتن سن)، تغییر می‌کنند و به این ترتیب همواره ظاهر طبیعی صورت و چانه بیمار حفظ می‌شود.

هزینه و قیمت

قیمت و هزینه تزریق ژل به عنوان درمانی بدون جراحی بزرگ کردن چانه با توجه به نوع پرکننده استفاده شده (ژل یا چربی) و مقدار تزریق مورد نیاز برای دستیابی به ظاهر دلخواه متفاوت می‌باشد. در این حالت هر فرد دارای شرایط خاص و منحصر به فرد است پس قطعا هزینه تزریق ژل چانه متفاوت است به همین خاطر لازم است برای اطلاع از هزینه پروتز چانه با روش تزریق، یک جلسه مشاوره با متخصص پوست مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا باید انجام شود تا بتوان یک برنامه درمانی مناسب برای دستیابی به نتایج دلخواه شما طراحی کرد و از قیمت تزریق ژل و همچنین هزینه تزریق چربی دقیقا مطلع شد.

زیبایی چانه اثر زیادی بر جوان به نظر رسیدن چهره دارد، از این رو نیاز به یک روش درمان برای حجیم کردن، اصلاح خط فک و بزرگ کردن چانه می‌باشد که بر خلاف روش قدیمی جراحی پروتز چانه نه تنها خطرات کمی داشته باشد، بلکه بتوان نتایج آن را قبل از عمل بطور کامل مشخص کرد. به همین دلیل امروزه از روش‌های بدون جراحی وکم‌خطر تزریق چربی و تزریق ژل چانه استفاده می‌شود، تا پزشک بتواند علاوه بر مزایای ذکر شده، ظاهر زیبا و طبیعی را برای چانه فرد ایجاد کند.