موهای زائد بر زیبایی ظاهری افراد بسیار تاثیرگذار است و باعث ناراحتی بسیاری از افراد می‌شود. برای رفع موهای زائد روش‌های مختلفی وجود دارد مثل تیغ ، اپیلاسیون، الکترولیز و… که بهترین آن‌ها لیزر موهای زائد می‌باشد. همانطور که داشتن پوستی صاف و بدون مو برای بانوان حائز اهمیت است، برای مردان هم یک مسئله مهم محسوب می‌شود که با توجه به نوع مو و پوست اولین انتخاب آقایان لیزر موهای زائد می‌باشد.

آقایان از لیزردرمانی برای رفع موهای زائد ناحیه های مختلف بدن خود از جمله سینه، پشت بدن، گردن، شانه، زیربغل، گوش و… بهره می‌گیرند و این روش روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و تقاضا برای آن زیاد می‌شود .اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید لیزردرمانی را انجام دهید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مطرح نمودن سوالات خود در خصوص لیزر موهای زائد صورت ، زیر بغل ، بیکینی ، پاها ، کل بدن ، بدن مردان  و مراقبت‌های قبل و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد یا رزرو وقت در کلینیک پوست و مو رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰  – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 

پرکاربردترین ناحیه‌های لیزر درمانی در مردان

لیزر ریش :

اگر می‌خواهید برای همیشه از شر ریش‌های خود خلاص شوید می‌توانید تمام قسمت‌های صورت‌تان که موهای ریش رشد می‌کند را به آسانی لیزر کنید. همچنین می‌توانید با لیزر بخش زیر چانه و پایین صورتتان از حساسیت ناشی از اصلاح با تیغ خلاص شوید.

لیزر گوش و بینی :

آقایان با موهای زائدی در ناحیه گوش و بینی خود مواجه هستند که معمولا این موها ضخیم و زبر هستند و در ظاهر فرد تاثیرگذاراند و ساعت‌های طولانی برای از بین بردن موهای زائد این نواحی صرف می‌کنند .با انجام چند جلسه لیزردرمانی می‌توان برای همیشه از شر موهای زائد داخل و خارج گوش و داخل و خارج بینی راحت شد.

لیزر پشت بدن :

معمولا آقایان در ناحیه پشت بدن خود با حجم زیادی از موهای زائد مواجه هستند که برای عده‌ای آزاردهنده است. در بین مردان لیزر موهای زائد پشت بدن بسیار پرکاربرد است و شامل پشت گردن، بالای بازوها، پشت بدن تا زیر خط کمر می‌شود.

لیزر بیکینی اصلی :

در این ناحیه موهای زائدی که زیر لباس زیر و تا امتداد لبه آن قرار دارد، همچنین موهای انبوه یا پراکنده بخش داخلی ران، به طور کامل از بین برده می‌شود .

لیزر بیکینی کامل :

در این روش موهای زائد ناحیه تناسلی به طور کامل از بین می‌رود؛ این لیزر درمانی نزد دوچرخه سواران محبوبیت و طرفدار دارد و تمام موهای زائد ناحیه شرمگاهی، مقعد و کیسه بیضه از بین برده می‌شود.

لیزر کل پا :

در میان آقایان افرادی هستند که از موهای پرپشت پاهایشان خسته شده‌اند، و ترجیح می‌دهند موهای کم‌پشتی در پاهایشان داشته باشند. مدت زمانی که برای لیزر پاهای مردان زمان می‌برد حدود سه ساعت است و در این تایم موهای زائد باسن و کل پا از خط بیکینی تا انگشتان‌پا به طور کامل از بین برده می‌شود.

لیزر بازو :

بسیاری از آقایان برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل که عموما زبر و ضخیم هستند و کم پشت کردن و از بین بردن موهای زائد بازو شیوه لیزر درمانی را انجام می‌دهند. مدت زمان مورد نیاز برای لیزر موهای زائد این ناحیه در مردان حدود ۱ ساعت طول می‌کشد که موهای زائد شانه‌ها و کل بازوها تا نوک انگشتان را شامل می‌شود.

لیزر سینه و شکم :

موهای زائد شکم و سینه که معمولا حجم زیادی دارد و سطح وسیعی از بدن مردان را پوشانده مشکلی بزرگی است و متقاضیان برای لیزر موهای زائد این ناحیه از بدن زیاد هستند. با لیزر درمانی سینه و شکم می‌توان موهای زائد این نواحی را کم پشت کرد یا حتی می‌توان به طور کامل از بین برد.

 

متقاضی درمان لیزر موی در بین مردان

نتیجه و اثر لیزر موهای زائد در تمامی افراد یک شکل نیست و عواملی از جمله رنگ پوست و مو در نتیجه لیزر درمانی در افراد مختلف تاثیرگذار است. پروسه درمان لیزر موهای زائد برای بعضی افراد با گذراندن تنها چند جلسه نتیجه‌بخش است و برای بعضی دیگر جهت کسب نتیجه مطلوب نیاز به تعداد جلسات بیشتر دارد. طبق نتایج به دست آمده در کلینیک پوست و موی رخ آرا نتیجه لیزر برای افراد با پوست روشن و موی تیره ایده‌آل‌ترین اثربخشی را داراست، نتیجه لیزر برای افراد با پوست و موی تیره هم می‌تواند با تعداد جلسات بیشتر اثربخش باشد، و تنها تفاوت آن این است که درمان باید دفعات بیشتری تکرار شود. شایان ذکر است که افرادی که دارای موی بور، خاکستری، سفید و قرمز هستند نتیجه قابل توجهی از لیزر موهای زائد نمی‌گیرند.

 

انواع لیزر مو در مردان

امروزه یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌های رفع موهای زائد لیزر است که روش‌ها و دستگاه‌‌های مختلفی برای این نوع درمان وجود دارد و پیشنهاد کلینیک پوست و موی رخ آرا برای شما این است که با مراجعه به این مرکز ابتدا تحت مشاوره یک پزشک متخصص پوست و مو قرار بگیرید؛ سپس متخصص با توجه به رنگ پوست و مو یک روش مناسب به شما پیشنهاد می‌دهد و همچنین تنظیمات دستگاه لیزر را با توجه به نوع پوست و موی شما مشخص می‌کند، زیرا تمام این عوامل در نتیجه لیزر شما موثر خواهند بود.

دستگاه لیزر الکساندرایت پرتو نور با طول موج ۷۵۵ نانومتر ساطع می‌کند. لیزر الکساندرایت برای افرادی مناسب است که پوستی با رنگ روشن تا زیتونی دارند. دستگاه‌ لیزر دایود طول موج ۸۰۰ یا ۸۲۰ نانومتر را تحویل می‌دهد و می‌تواند گزینه مناسبی برای پوست‌های تیره‌ باشد. در کلینیک پوست و موی رخ آرا برای اولین بار در ایران دستگاه لیزر موی سوپرانو که تمامی این طول موج‌ها را دربر دارد برای کسب نتیجه مطلوب و دلخواه افراد فراهم شده است.

 

آمادگی قبل از لیزر مو

بر خلاف روش‌های دیگر چون وکس و موم بلندی موها باید به اندازه ۲ تا ۳ میلی‌متر باشد و نباید خیلی بلند باشد چرا که بلندی بیش از اندازه موها باعث می‌شود که انرژی بیشتری صرف شود تا نور به فولیکول مو برسد که در این صورت به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. ۲ تا ۳ هفته قبل از شروع جلسات لیزر در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و از سولاریوم استفاده نکنید.

 

مراقبت پس از درمان لیزر موی مردان

پوست بعد از درمان با لیزر بسیار حساس است؛ به دلیل  وجود اشعه ماورا بنفش خورشید ۱ تا ۲ هفته بعد از درمان اصلا در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید؛ سولاریوم و حمام آفتاب مصنوعی ممنوع است. از کرم ضد آفتاب با +۳۰ SPF و بیشتر استفاده کنید.

معمولا بعد از ۳ روز از انجام لیزر پوست، موها شروع به ریزش می‌کنند؛ و در بعضی مواقع ممکن است که موها نریزد که می‌توانید از تیغ استفاده کنید و از اپیلاسیون و بند انداختن در طول دوره درمان خودداری است چرا که نتیجه درمان را خراب می‌کند.

 

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد مردان

حدود ۷۰ درصد موها در مدت ۶ تا ۸ جلسه با فاصله زمانی ۶ هفته‌ای از بین می‌رود. حضور در جلسات باید منظم باشد. برای از بین بردن ۸۵ درصد موهای زائد به دلیل سطح بالای هورمون مردانه تستوسترون نیاز به ۱۲ تا ۱۵ جلسه درمان وجود دارد پس از آن موهای باقیمانده روشن‌تر و نرم‌تر می‌شود و در درمان‌هایی که هر ۴ ماه یک بار انجام می‌شود، به تدریج کمتر نیز می‌شود.