پوست صورت انسان، به عنوان یکی از مهم ترین عناصر زیبایی او به شمار می رود و داشتن پوستی سالم و زیبا و به دور از هرگونه لک های پوستی آزار دهنده، یک اصل بسیار مهم می باشد. زیبایی پوست صورت ارتباطی مستقیم با زیبایی فرد دارد و هرچقدر پوست صورت فرد، زیباتر باشد، به طبع زیبایی و جذابیت فرد نیز بیشتر خواهد بود. زیبایی پوست صورت برای انسان و به ویژه خانم ها امروزه به یک اولویت در زندگی تبدیل شده و خانم هایی که از سلامت پوست خود ناراضی هستند، می کوشند تا به هر طریقی سلامت و زیبایی پوست خود را بدست آورده و جذابیت خود را افزایش دهنددر این میان ممکن است استفاده از مواد آرایشی بهداشتی مختلف، که اکثر خانم ها برای برگرداندن زیبایی پوست استفاده می کنند، به این کار کمک چندانی نکند و حتی پوست آن ها را خراب تر کند.

لذا بایستی برای زیبایی پوست و ازبین بردن چین و چروک و در اصطلاح جوان سازی پوست صورت، راهی مطمئن در پیش گرفت که به پوست صورت آسیب نزند و بتواند در جوان سازی سطح پوست صورت موثر واقع شود. در این جا این سوال پیش می آید که چه نوع روشی برای جوان سازی پوست صورت مناسب است و می تواند با کم ترین اثر مخرب، باعث بهسازی و جوان سازی پوست صورت شود؟ در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط را روش پلاژن تراپی که در جوان سازی پوست صورت نقش بسیار موثری دارد، توضیحاتی را ارائه دهیم. در ابتدا درباره اینکه پلاژن تراپی چیست؟ صحبت خواهیم کرد و پس از آن درباره فواید این روش بحث خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پلاژن تراپی چیست؟

پلاژن تراپی چیست؟

پلاژن تراپی روشی درمانی است که طی آن لک و ضایعات پوستی در قسمت صورت به کمک دستگاه مخصوص برداشته شده و پوستی صاف و بدون هرگونه ناصافی و لکه را برای شما فراهم می کند. برای فهم درست این موضوع که پلاژن تراپی چیست؟ و این عمل چگونه انجام می شود؟ بایستی ابتدا با بافت شناسی پوست صورت انسان آشنا شوید. معمولا پوست صورت در طول روز در معرض حوادث و اتفاقات بسیاری قرار دارد که هرکدام می توانند روی پوست صورت اثر مخربی داشته و باعث کاهش کیفیت پوست و در مواردی ایجاد لک در پوست شوند

 قرار گرفتن مداوم در معرض نورآفتاب، استفاده از مواد دارویی و بهداشتی مختلف واز جمله مواردی هستند که می توانند روی بافت پوست صورت اثر مخرب داشته باشند. همچنین با افزایش سن، الاستیسیته یا همان خاصیت کشسانی پوست کاهش پیدا کرده و چین و چروک هایی در پوست ایجاد می شود. این چین و چروک ها ممکن است موجب آزردگی خاطر فرد شده و به فکر صاف کردن چین و چروک های خود بیفتد. یکی از روش های بسیار مفید که می تواند این چین و چروک های پوستی را از بین ببرد، روش پلاژن تراپی است.

پلاژن تراپی چگونه انجام می شود؟

پلاژن تراپی چگونه انجام می شود؟

پس از درک این موضوع که پلاژن تراپی چیست به سراغ روش انجام پلاژن تراپی می رویم. پلاژن تراپی توسط دستگاهی به نام پلاژن انجام می شود.

این دستگاه با تولید امواجی که در ناحیه امواج رادیویی هستند، به وسیله نیدل های بسیار ریزی که برای این دستگاه تعبیه شده است، باعث می شود که عضلات صورت در حالت منقبض قرار گرفته و فیبر هایی که از جنس کلاژن هستند و در قسمت پوست صورت به فراوانی وجود دارند، کوتاه و کوتاه تر شده و پوست صورت بسیار زیبا تر و خوش فرم تر نمود پیدا کند. امواج رادیویی که در این دستگاه استفاده می شوند، کاملا بی خطر بوده و برای پوست صورت مخرب نمی باشند. امواج رادیویی به این دلیل که انرژی زیادی در خود ندارند، معمولا نمی توانند به پوست صورت آسیبی برسانند. حال آن که به عنوان مثال اشعه فرابنفش(UV) در صورت اصابت به پوست صورت، می تواند با ایجاد دایمر های تیمین، مقدمات سرطان پوست را در فرد فراهم نماید.

مزایای روش پلاژن تراپی

مزایای روش پلاژن تراپی

در پاراگراف قبلی درباره این موضوع که پلاژن تراپی چیست صحبت کردیم. در این پاراگراف می خواهیم درباره مزایای این روش توضیحاتی را به صورت تیتروار ارائه دهیم:

  • یکی از مهم ترین کاربرد ها و مزیت های روش پلاژن تراپی، خارج کردن و کاهش چربی های زیرپوستی است. سلول های زیر پوستی در قسمت پوست صورت ممکن است در اثر اتفاقات و حوادث مختلفی دچار التهاب شده و باعث چاقی صورت شوند. با استفاده از این روش می توان چاقی صورت را کنترل کرده و آن را به حداقل رساند.
  • همانطوری که قبلا نیز گفتیم، با افزایش سن ممکن است چین و چروک های پوستی افزایش پیدا کند. یکی از بهترین روش ها برای کاهش چین و چروک های پوستی، روش پلاژن تراپی است.
  • محکم کردن و افزایش الاستیسیته پوست صورت یکی دیگر از مهم ترین مزایای پلاژن تراپی است. اثری که در قسمت پلاژن تراپی چیست؟ راجب آن توضیح دادیم و گفتیم که افزایش الاستیسیته و خاصیت کشسانی پوست، می تواند چین و چروک های پوستی را از بین برده و پوست شادابی را برای شما فراهم سازد.

مراقبت های پوستی پس از پلاژن تراپی

مراقبت های پوستی پس از پلاژن تراپی

در پاراگراف های گذشته درباره این موضوع که پلاژن تراپی چیست و چه فواید و مزایایی دارد صحبت کردیم. در این پاراگراف درباره مراقبت هایی که لازم است پس از پلاژن تراپی از پوست صورت گیرد، بحث خواهیم کرد.

پس از عمل پلاژن تراپی روی پوست صورت، با توجه به اینکه ممکن است پوست صورت حساس شود، نباید آن را در معرض هوا یا آب داغ قرار داد. به عنوان مثال رفتن به سونا، با توجه به حرارت بالایی که دارد، می تواند اثر مخربی روی بافت صورت گذاشته و باعث انبساط عضلات صورت شده و ممکن است چین و چروک های پوستی دوباره روی صورت ایجاد شوند. همچنین پس از پلاژن تراپی در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، بایستی حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده نمود.

کلام پایانی

در این مقاله سعی شد تا شما را با موضوع پلاژن تراپی چیست؟ آشنا کرده و درباره فواید و مزایای این روش توضیحاتی ارائه دهیم. پس از توضیح اینکه پلاژن تراپی چیست؟ و توضیح فواید آن، درباره مراقبت های پس از این عمل نیز بحث کردیم. امیدواریم این مقاله مورد رضایت و پسند شما واقع شده باشد.