هنگامی که از متخصصان ریزش مو می‌پرسیم چه کسانی باید پلاگ مو را انجام دهند، عمدتاً می‌گویند هیچ‌کس! پلاگ مو یک روش قدیمی است که در واقع شکل خشن عمل کاشت مو محسوب می‌شود و در دهه 80 انجام می‌شد. نتایج این عمل عمدتاً غیر طبیعی و ناخوشایند بود و به همین دلیل به کاشت مو عروسکی شهرت یافت. در کاشت مو عروسکی از یک پانچ مخصوص برای برداشتن بخش‌هایی از بافت سر استفاده می‌شود که هر کدام از این بافت‌ها حاوی حدود 20 تار مو هستند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

در این روش معمولاً موها از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند. دکتر پس از برداشتن فولیکول‌های مو، حفره‌هایی مشابه را در نواحی که دچار طاسی هستند ایجاد می‌کند. سپس فولیکول‌های برداشته شده را در آن کاشت و ناحیه مورد نظر را پانسمان می‌کند.

پلاگ مو

از آنجایی که نتایج این درمان مصنوعی و غیرطبیعی است، توصیه می‌شود که عمل کاشت مو طبیعی را انجام دهید. پس از کاشت مو عروسکی موهای کاشته شده به صورت دسته‌های غیرطبیعی در کنار هم رشد می‌کنند و بین آن‌ها فاصله وجود دارد و کاملاً می‌توان تفاوت آن‌ها را از موهای طبیعی موجود در سر تشخیص داد.

فرآیندی که بر روی ناحیه اهداء (ناحیه پشت سر که موها از آنجا برداشته می‌شوند) صورت می‌گیرد نیز کمی خشن است. ناحیه اهداء بسیار مهم است و باید برداشت مو از آن به نحوی صورت بگیرد که در آینده باز هم بتوان از موهای این ناحیه استفاده کرد. برداشت مو در روش کاشت مو عروسکی به طور نامطلوبی انجام می‌شد و اِسکارهایی دایره مانند بر جای می‌گذاشت.

غیر طبیعی بودن نتایج کاشت مو عروسکی

غیر طبیعی بودن نتایج کاشت مو عروسکی

در دهه‌های اخیر با رواج روش‌های کاشت مو جدید، کاشت مو عروسکی از صحنه خارج شد. با گذشت سال‌ها متخصصان و جراحان توانستند تا نحوه انجام این عمل را بهبود ببخشند. به وجود آمدن روش‌های جدید کاشت مو باعث شد تا نتایج این درمان هم طبیعی‌تر شوند. حالا هم فاصله بین موهای کاشته شده و هم جهت کاشت موها کاملاً رعایت شده و نتایج هم طبیعی است.

عمل کاشت مو باید به نحوی انجام شود که موهای کاشته شده با موهای طبیعی موجود بر روی سر کاملاً هماهنگ و یکپارچه باشند تا هیچ‌کس نتواند فرق این دو را تشخیص دهد.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو

هزینه این درمان برای افراد مختلف متفاوت است و به میزان طاسی سر و مقدار کاری که باید بر روی سر انجام شود بستگی دارد. دو تا از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو استخراج واحد فولیکولار (FUE) و پیوند واحد فولیکولار (FUT) می‌باشند. می‌توان گفت در حال حاضر کاشت مو FUE متداول‌ترین روش کاشت مو است که “وِین رونی” هم این عمل را انجام داده است. این روش گران‌تر بوده و مدت زمان بیشتری را می‌طلبد اما روشی حداقل تهاجمی است و اِسکاری بر جای نمی‌گذارد.

FUE و FUT جایگزینی برای کاشت مو عروسکی

FUE و FUT جایگزینی برای کاشت مو عروسکی

در روش FUE موهای ناحیه اهداء به وسیله یک دستگاه مخصوص و با ظرافت تمام برداشته می‌شوند. سپس با استفاده از تیغ‌های ظریف حفره‌هایی کوچک در ناحیه مورد نظر برای کاشت مو ایجاد شده و فولیکول‌های مو در آن‌ها کاشته می‌شوند. در این درمان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود بنابراین در طی عمل دردی را احساس نخواهید کرد. این روش برای افرادی مناسب است که دوست دارند موهای خود را کوتاه نگاه دارند یا شِیو کنند.

دکتر با انجام روش FUT می‌تواند در یک جلسه هزاران تار مو را بکارد و این یعنی با نصف هزینه روش FUE می‌توانید دو برابر مو بکارید.

در روش FUT هم ابتدا ناحیه اهداء تحت بی‌حسی موضعی قرار گرفته و سپس نواری از پوست سر که حاوی فولیکول‌های مو است برداشته می‌شود. سپس دکتر این فولیکول‌ها را در زیر میکروسکوپ از هم جدا کرده و به گروه‌هایی کوچک تقسیم می‌کند. سپس حفره‌هایی کوچک را در ناحیه طاس سر ایجاد کرده و گرافت‌های مو آماده شده را درون این حفره‌ها قرار می‌دهد. دکتر با انجام روش FUT می‌تواند در یک جلسه هزاران تار مو را بکارد و این یعنی با نصف هزینه روش FUE می‌توانید دو برابر مو بکارید. از طرف دیگر کاشت مو FUT روشی تهاجمی‌تر است و در ناحیه اهداء اِسکار بر جای می‌گذارد که البته موهای اطراف اِسکار کاملاً آن را پوشش می‌دهند.

دوره نقاهت این درمان مشابه روش FUE است اما درد آن کمی بیشتر است و فرآیند بهبودی چیزی حدود 4 هفته طول می‌کشد. حدود 4 ماه طول می‌کشد که نتایج این درمان پدیدار شوند و نتایج نهایی پس از 1 سال قابل مشاهده خواهند بود.

آیا می‌توان نتایج کاشت مو عروسکی را از بین برد؟

آیا می‌توان نتایج کاشت مو عروسکی را از بین برد؟

کسانی که در سال‌ها پیش پلاگ مو را انجام داده‌اند می‌توانند با انجام عمل جراحی نتایج آن را از بین ببرند، کما اینکه برخی آقایان این کار را کرده‌اند. پس از این کار می‌توان عمل کاشت مو FUE یا FUT را انجام داد. حتی اگر هیچ‌کدام از این درمان‌ها را انجام ندهید و سرتان طاس بماند بهتر از این است که موهایتان به واسطه کاشت مو عروسکی غیرطبیعی به نظر برسند.