پیکر تراشی که به عمل لیپوماتیک نیز معروف می باشد و بعضی از افراد پیکر تراشی را به عمل لیپوماتیک  می شناسند. این عمل تقریبا جزء عمل های سرپایی می باشد و در آن هیچ بیهوشی وجود ندارد. هدف از این عمل از بین بردن چربی های اضافه ی بدن  و رهایی از آن ها بدون هیچ گونه خونریزی و خارج کردن آن ها به صورت فیزیکی از بدن می باشد. این عمل در کاهش سایز افراد بسیار موثر می باشد.

عمل پیکر تراشی

در این عمل ابتدا به وسیله ی یک دیامتر سوراخ هایی را در قسمت هایی از بدن که قرار است چربی آن ها حذف شود ایجاد می کنند و بعد از آن دستگاه را به همراه موج های ماورا بنفش از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بدن می کنند تا چربی های موجود را از بین ببرد همچنین یک نوع ماده ی بی حسی نیز داخل آن وجود دارد که شما هنگام انجام این عمل با درد مواجه نشوید و در آخر دستگاه از طریق سوراخ ها ماده ی بی حس کننده و چربی ها را از بدن شما خارج می کند.

پیکر تراشی و عمل هایی از این قبیل در واقع بر روی چربی های زیر پوستی اثر گذار می باشد و همان طور که می دانید چربی های زیر پوستی نسبت به سایر چربی های کم خطر تر می باشد.

مراقبت های قبل از عمل پیکر تراشی

مراقبت های قبل از عمل پیکر تراشی

قبل از انجام عمل برای قسمت های مختلف بدن خود ابتدا بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و از او مشاوره بخواهید تا شما را به خوبی راهنمایی کند. زیرا اگر جزء آن دسته از افرادی باشید که سیستم ایمنی بدن شما به شدت ضعیف باشد و همچنین دارای بیماری های هموفیلی و چاقی مفرط باشید هرگز به شما پیکر تراشی را پیشنهاد نمی کنند. همچنین این عمل برای افرادی که دارای پوست شل هستند نیز توصیه نمی شود.

مراقبت های بعد از عمل پیکر تراشی

مراقبت های بعد از عمل پیکر تراشی

زمانی که شما قسمت هایی از بدن خود را پیکر تراشی می کنید به علت اینکه خودتان در کاهش وزن خود دخیل نبوده اید و رژیم غذایی مناسب را در برنامه ی خود نداشته اید و همچنین ورزش کردن را کنار گذاشته اید.بعد از پیکرتراشی اگر رژیم غذایی مناسب و ورزش کافی نداشته باشید و همچنان به خوردن غذا به مقدار زیاد و یا عدم انجام دادن ورزش بپردازید در این صورت وزن شما به حالت اولیه برمی گردد و پیکر تراشی برای شما هیچ فایده ای نداشته است. پس سعی کنید هنگامی که پیکر تراشی را انجام می دهید فقط به تنهایی به آن اکتفا نکنید بلکه رژیم غذایی مناسب و ورزش کافی در برنامه ی خود حتما داشته باشید تا سایز و وزن شما ثابت بماند و تغییری نکند.

کمر، باسن،ران، بازوها، پهلو ها، قسمت داخلی زانو، قسمت پایینی چانه و خط گردن، لگن، شکم و قفسه سینه از اصلی ترین قسمت هایی از بدن می باشند که می توان آن ها را پیکر تراشی و یا عمل لیپوماتیک بر روی آن ها انجام داد.

تفاوت عمل پیکر تراشی نسبت به سایر عمل های لاغری

کاهش وزن در این عمل نسبت به سایر عمل هایی که برای لاغری و از بین بردن چربی های موضعی انجام می شود خیلی راحت تر و ساده تر می باشد. در این عمل امکان زخم شدن و عفونت کردن به ندرت اتفاق می افتد و خیلی کم است. چون پیکر تراشی جزء عمل های سرپایی می باشد بنابراین به بستری شدن در بیمارستان نیازی نیست و فرد بعد از اتمام عمل سریع از بیمارستان مرخص می شود. در بسیاری از عمل ها چربی های زیر پوستی بعد از عمل متورم و برآمده می شوند اما در پیکرتراشی و عمل لیپوماتیک چربی های زیر پوستی به صورت یکنواخت می شوند.

در بسیاری از عمل ها فرد بعد از تمام شدن عمل دچار ورم و یا ایجاد ترشح در بعضی از قسمت های بدن می شود. اما این عمل فاقد هرگونه ترشح و ورم می باشد. ودرکل از بسیاری از جراحی هایی که برای لاغری انجام می شود بهتر می باشد.

عوارض عمل پیکر تراشی

عوارض عمل پیکر تراشی

اما پیکر تراشی نیز مانند سایر عمل ها عوارض خود را نیز دارد و نمی توان گفت که این عمل فاقد عوارض می باشد. و بروز اکثر عوارضی که در بدن ایجاد می شوند تقریبا طبیعی می باشد.ما در اینجا شما را با عوارض این عمل آشنا می کنیم تا شما با دقت کافی نسبت به آن ها بتوانید تصمیم خود را جهت این جراحی قطعی کنید.

اصلی ترین عوارض پیکرتراشی عبارتند از:

  • ممکن است بعد از انجام این عمل پوست شما شل شود و کش بیاید.
  • ممکن است پوست شما دچار سوختگی خفیف و همچنین به وجود آمدن خارش بر روی سطح پوست شما ایجاد شود.
  • ایجاد سرگیجه و همچنین احساس ضعف و بی حالی بعد از عمل
  • ممکن است فرد دچار التهاب و همچنین حالت تهوع شود.
  • بعد از عمل ممکن است دمای بدن فرد بالا برود و مشکلاتی برای قلب و یا کلیه فرد پیش بیاید.
  • عوارض ماده بی حسی که وارد بدن فرد شده است.

در صورت بروز هرگونه از این علائم باید خیلی سریع به پزشک متخصص خود مراجعه کنید و مشکل خود را با ایشان در میان بگذارید تا به بهبودی شما کمک کند.