فیلرهای اسید هیالورونیک برای تزریق در ناحیه پشت پلک بهترین گزینه هستند. خالی شدن و گود شدن ناحیه پشت پلک به دلیل کاهش حجم پوست در اثر بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد یا ممکن است ژنتیکی باشد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور مستقیم آفتاب و عاداتی مانند سیگار کشیدن نیز در تشدید این عارضه موثر هستند. همچنین ممکن است حجم پشت پلک در اثر عمل بلفاروپلاستی یا به دلیل برداشتن چربی زیاد از این ناحیه کاهش زیادی پیدا کرده و حالت تورفتگی پیدا کند.

فیلرهای اسید هیالورونیک برای تزریق در ناحیه پشت پلک

به دلیل نازکی پوست پلک معمولاً از فیلرهای ملایم‌تر مانند رستیلن، رستیلن سیلک و ژوویدرم اولترا برای تزریق ژل در پشت پلک استفاده می‌شود. به وسیله فیلرهایی مانند این‌ها که ویسکوزیته یا چسبندگی کمتری دارند بهتر می‌توان حجم این ناحیه را بازیابی کرد زیرا انعطاف‌پذیری بهتری دارند و مانند فیلرهای غلیظ‌تر یا ایمپلنت‌ها بر روی ظاهر چشم‌ها تاثیر نمی‌گذارند.

فیلرهای اسید هیالورونیک رقیق‌تر و نرم‌تر تنها در چند دقیقه تزریق شده و تا 4 الی 6 ماه ماندگاری دارند، که البته این مدت زمان به سیستم متابولیسم افراد بستگی دارد. یکی از مزایای فیلرهای اسید هیالورونیک این است که می‌توان اثر آن‌ها را با تزریق آنزیم هیالورونیداز خنثی کرد. این آنزیم فیلرهای اسید هیالورونیک را حل می‌کند. از آنجایی که اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود، بنابراین تزریق این فیلرها باعث ایجاد هیچ‌گونه واکنش آلرژیکی نمی‌شود.

حفظ نتایج تزریق ژل پشت پلک

حفظ نتایج تزریق ژل پشت پلک

باید توجه داشته باشید از آنجایی که نتایج تزریق ژل موقتی است و چندین ماه ماندگاری دارد، باید برای حفظ نتایج آن عمل تزریق ژل را مجدداً انجام دهید. فیلرهای رقیق‌تر و نرم‌تر که در پشت پلک و زیر چشم تزریق می‌شوند معمولاً 3 تا 6 ماه ماندگاری دارند که البته این مدت زمان به سیستم متابولیسم بدن هر فرد بستگی دارد. میزان ماندگاری فیلرهای رقیق‌تر و نرم‌تر کمتر از فیلرهای غلیظ‌تر و سخت‌تر است.

دوره نقاهت تزریق ژل پشت پلک

دوره نقاهت تزریق ژل پشت پلک

کبودی یکی از عوارض متداول پس از تزریق ژل است که موقتی بوده و پس از چند روز از بین خواهد رفت. دوره نقاهت این درمان چیزی حدود یک هفته طول می‌کشد و هر بار که تزریق را مجدداً انجام دهید باید این دوره را نیز طی کنید.

تزریق ژل یا تزریق چربی؛ کدامیک برای پشت پلک بهتر است؟

تزریق ژل یا تزریق چربی؛ کدامیک برای پشت پلک بهتر است؟

بسیاری افراد فکر می‌کنند که تزریق چربی برای پشت پلک بهتر از تزریق ژل است. این افراد فکر می‌کنند که چون چربی به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود حتماً تزریق آن ایمن‌تر است. البته دلایل متعددی برای عدم انجام تزریق چربی پشت پلک وجود دارد.

  • چربی سریعاً جذب بدن می‌شود. پس از تزریق چربی ممکن است 30 الی 70 درصد آن توسط بدن جذب شود، بنابراین برای حفظ حجم مورد نظر باید دوباره تزریق چربی را انجام دهید.
  • بافت چربی معمولاً هموار و یکدست نیست بنابراین ممکن است تزریق آن باعث به وجود آمدن توده‌ها و برآمدگی‌ها در زیر پوست شود.
  • چربی نیازمند خونرسانی می‌باشد و اگر خونرسانی در ناحیه مورد نظر کافی نباشد احتمال بروز عوارض جدی وجود دارد که در این صورت باید چربی تزریق شده را از طریق عمل جراحی برداشت.
  • تزریق چربی نیازمند عمل جراحی است. یعنی ابتدا باید چربی مورد نظر با عمل جراحی از قسمتی از بدن مانند شکم برداشته شود و سپس با انجام یک عمل جراحی دیگر در قسمت مورد نظر قرار بگیرد. حفظ نتایج این درمان هم نیازمند جراحی است. اگر تزریق چربی به درستی انجام نگیرد و نتایج رضایت‌بخش نباشد باید برای برداشتن چربی تزریق شده، عمل جراحی دیگری را انجام دهید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

این مشکلات هیچ‌کدام در تزریق ژل پشت پلک وجود ندارد، زیرا تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک یا از بین بردن اثر آن‌ها به هیچ وجه نیازمند عمل جراحی نمی‌باشد. بهتر است جهت انتخاب مناسب‌ترین درمان برای این ناحیه جلسه مشاوره‌ای را در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا داشته باشید.