همانند پوست، موی شما هر روز در معرض عوامل طبیعی است‌. در این مطلب متخصصین کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا به چند مورد محافظت از موی سالم اشاره کرده‌اند که باعث می‌شود موهای درخشان و فریبنده داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترمیم و کاشت مو یا رزرو نوبت در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 

موهایتان را کاملا با شامپو بشویید.

ترکیب شامپو/ نرم کننده تاثیر چندانی در تمیزی مو ندارد‌. برای باز شدن منفذهای پوست سر، موهایتان را با آب داغ شامپو کرده و بعد برای بسته شدن این منافذ با آب سرد آب کشی کنید‌. آب کشی با آب سرد (و یا ترکیب آب و سرکه) منافذ غشاء پوست سر را بسته و سبب درخشندگی مو می‌شود‌. به یاد داشته باشید که شستشوی بیش از اندازه با شامپو، مواد معدنی و روغن طبیعی مو را از بین می‌برد‌.

 

نرم کننده مناسب جنس مویتان استفاده کنید.

نرم کننده از وز شدن موی سر در طول روز جلوگیری می‌کند و بعضی از نرم کننده‌‌ها همانند محافظی در برابر صدمات اشعه خورشید هستند‌.

 

برای خشک کردن موهای خیس آن را نپیچانید. (اصطلاحاً چلاندن)

موهایتان را با یک حوله به آرامی خشک کنید و از هر گونه چلاندن و سابیدن مو خودداری کنید‌. حوله را به آرامی از ریشه تا ساقه مو بکشید تا خوب خشک شود‌.

 

از سشوار در حد اعتدال استفاده کنید.

استفاده از سشوار بیش از سه بار در هفته به مو آسیب می‌زند‌. از قرار دادن درجه سشوار روی خیلی داغ و یا اتوی مو تا حد ممکن خودداری کنید تا جایی که ممکن است اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی و در معرض هوا خشک شود‌.

 

سعی کنید مویتان رها باشد و در حد ممکن ان را نبندید.

از کش‌‌ها و گیره هایی که موها را سفت می‌بندند دوری کنید، این نوع بستن مو یک حفره و خط عمیق روی مو می‌گذارد که باعث شکستن تار مو می‌شود‌. علاوه بر این هر بار که سعی می‌کنید موهایتان را باز کنید ساقه مو کشیده و نازک می‌شود، در نتیجه بعد از مدتی موها وز کرده به نظر می‌رسد‌.

 

هر شش یا هشت هفته انتهای موهایتان را با قیچی مرتب کنید.

این کار باعث افزایش رشد مو نمی شود اما مانع از ایجاد موخوره در مو می‌گردد‌.

 

تا جایی که می‌توانید مصرف مواد شیمیایی روی مو را به حداقل برسانید.

روشن کردن رنگ مو، سبب خشکی و زبری مو می‌شود‌. مواد شیمیایی که برای فر و یا صاف کردن مو استفاده می‌شود‌. روی تارهای مو تاثیر گذاشته و استفاده بیش از اندازه از این محصولات شیمیایی باعث ریزش مو می‌شود‌. تا جایی که می‌توانید از رنگ کردن موها به طور پی در پی خودداری کنید‌. رنگ کردن مو و بلافاصله خشک کردن آن توسط سشوار شوک دو برابری به مو وارد می‌کند‌.