امروزه راه‌های درمانی بسیار زیادی برای رفع و حذف انواع چین، چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست وجود دارد اما در بین آن‌ها استفاده از انواع ژل‌های‌ تزریقی و به خصوص انواع ژل آیدیا کاربرد بیشتری دارد. استفاده از  انواع ژل‌های idea به عنوان ترکیباتی پرکننده، حجم دهنده و سفت کننده پوست که حاوی اسیدهیالورونیک خارجی می‌باشند، می‌توانند با درمان جراحات و صدمات پوستی، زیبایی و سلامتی را به پوست هر شخصی هدیه کنند.

علت پیری پوست

علت پیری پوست

وقتی پوست پیرمی‌شود تغییراتی در لایه اپیدرم پوست بروز خواهد کرد که می‌توان به ظهور چین و چروک، ایجاد خطوط در ناحیه اطراف چشم، اطراف لب و روی پیشانی اشاره کرد. پیری پوست ممکن است در اثر تغییر شرایط داخلی بدن و یا در اثر تاثیرعوامل خارجی بر روی پوست بروز ‌کند. افزایش سن، تاثیر عوامل داخلی و یا خارجی باعث شده تا میزان ترکیبات و پروتئین‌هایی همچون اسیدهیالورونیک، کلاژن و الاستین در پوست کاهش چشمگیری یابند. کاهش این ترکیبات و پروتئین‌ها روند پیری پوست را تسریع خواهند کرد.

عوامل داخلی در بروز پیری پوست

 • کاهش آب بدن و خشکی پوست
 • کاهش ویتامین‌های بدن
 • بیماری‌های زمینه‌ای
 • تغییر سطح هورمون‌ها بخصوص هورمون‌های استروژن و آندروژن

عوامل خارجی در بروز پیری پوست

 • قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش
 • استفاده از مواد آرایشی نامناسب
 • آلودگی هوا و…

اسید هیالورونیک و نقش آن در انواع ژل آیدیا

اسید هیالورونیک و نقش آن در انواع ژل آیدیا

سلولهای پوستی ما بطور طبیعی اسید هیالورونیک را به طور پیوسته و مداوم تولید می‌کنند تا رطوبت پوست تامین و حفظ شود. حضور این ترکیب در لایه‌ی درم و اپـیدرم پوست، باعث تعادل و تنظیم آب و فشار اسمزی می‌شود و همچنین به عنوان یک ضربه گیر از پوست محافظت می‌کند.

کمبود اسید هیالورونیک ممکن است در پی افزایش سن یا تاثیر سایر عوامل خارجی رخ دهد و باعث بروز صدمات پوستی شود. تقریبا 50 % از کل اسید هیالورونیکی که در بدن ساخته می‌شود در پوست قرار دارد که برای حفظ پایداری و نگهداری ماتریکس داخل سلولی و بسیاری از عملکرد سلول‌ها ضروری است. بررسی ساختار بیوشیمیایی این ترکیب نشان می‌دهد که اسید هیالورونیک یک گلیکوز آمینو گلیکان است که از زنجیره‌ای متشکل از واحدهای گلوکورونیک اسید و گلوکز آمین تشکیل شده است.

این ترکیب با وزن مولکولی بالا، ویسکوزیته و الاستیسیته بالایی هم داراست. این ترکیب با اتصال به مولکول‌های آب و نگهداری آب در خود باعث آبرسانی به پوست شده و در حفظ شادابی و سلامت پوست نقش به سزایی ایفا می‌کند. استفاده از اسید هیالورونیک با منشا باکتریایی در ساخت و تهیه‌ی انواع ژل آیدیا باعث شده تا پوست بتواند با کمک این ترکیب ضمن آبرسانی به پوست، به زیبایی و جوان سازی پوست کمک کند.

ژل‌های idea

کشور ایتالیا، با تولید انواع ژل آیدیا و فروش آن به سایر کشورهای جهان در جهت زیبایی و مراقبت پوست نقش مهمی ایفا می‌کند. کاربرد وسیع استفاده از ژل آیدیا در زمینه ترمیم پوست، درمان آسیب‌های پوستی، حجم‌دهی موضعی؛ لب، گونه، رفع خطوط؛ خنده، اخم، درمان سیاهی و خطوط زیر چشم و حتی سفت کنندگی صورت، زاویه دار کردن چانه و… آن را به یک محصول پرطرفدار در بیشتر کشورها تبدیل کرده است.

این محصول تحت برند biorivolumetria شناخته شده است. هدف از نامگذاری این برند به این نام، تولید محصولی سازگار با شرایط زیستی و فیزیولوژیکی بدن در جهت جذب سریع به منظور بازسازی و ایجاد پوستی جوان و زیبا بوده است که از سه کلمه Bio،  Ri و volum قابل برداشت است. این ژل به صورت تک فاز، در شرایط کاملا استریل و متناسب با شرایط فیزیولوژیک بدن انسان ساخته می‌شود.

انواع ژل‌های idea

انواع ژل‌های idea

 • ژل آیدیا رژینال
 • ژل آیدیا رژینال لیپس
 • ژل آیدیا سوپر(super)
 • ژل آیدیا بایو اکسپندر

 

اثرات ژل آیدیا بر روی پوست

 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • افزایش رطوبت رسانی به پوست
 • افزایش قدرت بازسازی پوست
 • مدت زمان اثرگذاری کوتاه روی پوست

مزیت آن نسبت به سایر ژل‌های تزریقی

 • ماندگاری بالا بر روی پوست
 • قابلیت پخش یکنواخت بر روی سطح پوست
 • مقرون به صرفه از نظر اقتصادی
 • قیمت مناسب

معرفی ژل آیدیا رژینال (REGENYAL IDEA)

معرفی ژل آیدیا رژینال (REGENYAL IDEA)

از این ژل به عنوان ژلی سفت کننده در درمان افتادگی صورت، حذف چین و چروک صورت و حجم دهنده به گونه‌ها استفاده می‌شود. تزریق ژل علاوه بر خاصیت لیفتینگی که دارد باعث افزایش آبرسانی به پوست هم خواهد شد. این ژل پس از تزریق در لایه‌ی میانی پوست، به طور یکنواخت و طبیعی پخش شده و تقریبا به مدت 8 ماه الی یک سال نقش خود را در پوست ایفا خواهد کرد. بعد از مدت ذکر شده می‌توان جهت تزریق مجدد ژل آیدیا رژینال اقدام کرد.

معرفی ژل آیدیا رژینال لیپس (REGENYAL IDEA LIPS)

معرفی ژل آیدیا رژینال لیپس (REGENYAL IDEA LIPS)

ژل آیدیا لیپس متناسب با پوست حساس لب طراحی شده و برای ترمیم، حجم دهندگی لب استفاده می‌شود. ژل آیدیا لب ویسکوزیته و غلظت این محصول بسیار پایین می‌باشد و به همین علت به راحتی توسط سرنگ‌های نازک به نواحی اطراف لب تزریق می‌شود. استفاده از این محصول حساسیت پوستی به همراه نخواهد داشت. تقریبا هر شش ماه برای تاثیر بیشتر باید تزریق مجددا صورت بگیرد. از این محصول علاوه بر ترمیم لب، برای حذف؛ خطوط اخم، خطوط خنده، گودی و سیاهی و خطوط زیر چشم هم استفاده می‌شود.

معرفی ژل آیدیا سوپر (REGENYAL SUPER IDEA)

معرفی ژل آیدیا سوپر (REGENYAL SUPER IDEA)

ماندگاری بالا، تاثیر سریع و نفوذ به عمیق‌ترین لایه‌ی پوستی از ویژگی‌های منحصر به فرد این ژل آیدیا سوپر می‌باشد. این نوع ژل آیدیا به دلیل نفوذ به پایین‌ترین لایه‌های پوستی، عمیق‌ترین چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و تا حدود یکسال بر روی پوست صورت قابلیت ماندگاری دارد. این نوع ژل آیدیا در دو غلظت متفاوت توسط کشور سازنده تولید می‌شود. از ژل آیدیا سوپر همچنین جهت ترمیم و زاویه دار کردن چانه، بینی و حجم دهی به گونه‌ها نیز استفاده می‌شود.

معرفی ژل آیدیا بایو اکسپندر (REGENYAL IDEA BIO-EXPANDER)

معرفی ژل آیدیا بایو اکسپندر (REGENYAL IDEA BIO-EXPANDER)

این نوع از ژل آیدیا با خاصیت منحصر به فرد و طبیعی خود با تزریق به لایه‌های زیرین پوست منجر به اصلاح و تغییر در ساختار پوست و حجم بافت مورد نظر شده تا پوست خاصیت ارتجاعی، انعطاف پذیری و آبرسانی خود را تقویت کند و با افزایش جذب آب و تحریک و بازسازی بافت‌ها و غدد چربی موجود در سطح زیرین پوست، باعث بهبود اصولی و ریشه‌ای صدمات پوستی شود و به جوان سازی آن کمک کند. این ژل در انواع نواحی گونه، چانه، بینی و… قابل تزریق است و هر 6 ماه با تزریق مجدد می‌توان اثربخشی آن را تقویت کرد.