حدود 50% آقایان فاقد ریش کامل هستند یا ممکن است ریش‌هایشان به صورت منطقه‌ای رشد کند. یکی از بهترین راه‌ها برای حل این مشکل کاشت ریش است که درمانی ساده است و از طریق آن می‌توانید به ریش‌هایی پُر پشت و سالم دست پیدا کنید.

ریزش موهای صورت و ریش آقایان فوراً مشهود می‌شود و باعث می‌شود از زیبایی چهره تا حد زیادی کاسته شود. کاشت موی صورت (ریش) باعث رشد بیشتر، ریش‌ها، خط ریش و حتی سبیل شده و ظاهری مردانه ایجاد می‌کند.

با این درمان کانتور خطوط ریش در صورت، بهبود یافته و ریش‌ها رویش منظم‌تری خواهند داشت.

با توجه به اینکه هر روز مُدل‌های جدید ریش مُد می‌شود، بسیاری افراد دوست دارند که ریش و خط ریشی کامل و بدون نقص داشته باشند. حتی ممکن است آقایانی که بسیار به ظاهر خود اهمیت می‌دهند و رژیم غذایی سالمی هم دارند از این مشکل رنج ببرند. ممکن است علت این عارضه ژنتیکی بوده و یا در اثر آسیب به پوست صورت چنین مشکلی پیش آمده باشد. کاشت مو ریش می‌تواند تا حد زیادی ظاهر شما را تغییر دهد، با این درمان کانتور خطوط ریش در صورت، بهبود یافته و ریش‌ها رویش منظم‌تری خواهند داشت.

نحوه کاشت ریش

نحوه کاشت ریش

آماده‌سازی گرافت‌های مو

ابتدا ناحیه‌ای که قرار است موها از آنجا برداشته شوند شسته شده و شِیو می‌شوند. معمولاً موها از ناحیه پشت سر یا پشت گوش برداشته می‌شوند. ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد تا داوطلب دردی را احساس نکند. پس از نمونه‌برداری از ناحیه مورد نظر، گرافت‌های مو با دقت زیادی جدا می‌شوند. سپس زخم ایجاد شده بخیه می‌شود.

استخراج گرافت‌های مو

استخراج گرافت‌های مو

گرافت‌ها با استفاده از یک پانج الکتریکی 0.9 میلی‌متری استخراج می‌شوند و هر کدام از واحدهای استخراج شده حاوی یک، دو و یا سه تار مو می‌باشد. پس از آماده شدن گرافت‌ها، می‌توان آن‌ها را در ناحیه ریش و خط ریش کاشته و کانتورهای ریش را منظم‌تر کرد. فرآیند استخراج موها چیزی بین 1 الی 3 ساعت طول می‌کشد که این زمان به تعداد گرافت‌هایی که باید استخراج شود بستگی دارد.

کاشت مو صورت (ریش)

کاشت مو صورت (ریش)

پیش از کاشت موها ابتدا مرز جدید ریش‌ها مشخص می‌‍شود. سپس برش‌ها یا حفره‌های بسیار ریزی در نواحی مورد نظر ایجاد شده و گرافت‌های مو در آن‌ها کاشته می‌شوند. کاشت ریش‌ها به صورت متقارن، مساوی و در جهت و زاویه ریش‌های طبیعی انجام می‌پذیرد. یک جلسه کاشت موی صورت چیزی بین 1 الی 3 ساعت طول می‌کشد و نتایج آن فوراً قابل مشاهده خواهد بود.

روش‌های کاشت ریش

روش‌های کاشت ریش

فرآیند این درمان با استخراج فولیکول‌های مو آغاز می‌شود، می‌توان این کار را با تکنیک FUE (استخراج واحد فولیکولار) و یا تکنیک FUT (پیوند واحد فولیکولار) انجام داد. در روش FUE ، فولیکول‌ها از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند. این کار با ایجاد یک برش نیم‌دایره‌ای صورت می‌گیرد. پس از استخراج گرافت‌های سالم مو، آن‌ها را در ناحیه ریش‌ها می‌کارند.

FUT تکنولوژی خلاقانه است که در آن فولیکول‌های مو با دقت بسیار زیادی جمع‌آوری شده و در زیر میکروسکوپ قرار می‌گیرند. سپس گرافت‌های سالم و طبیعی مو استخراج شده و برای کاشت آماده می‌شوند. اِسکارهای ناشی از روش‌های FUE و FUT بسیار نامحسوس است، این باعث می‌شود که موها بر روی اِسکار هم رشد کنند و این اطمینان وجود دارد که هیچ ریزش مویی در اثر این اِسکارها رخ نخواهد داد. هر دوی این روش‌ها نتایجی مطلوب را در پی دارند اما انتخاب هر کدام از آن‌ها به نیازها و اهداف شخصی شما بستگی دارد.

مراقبت‌های پس از درمان

مراقبت‌های پس از درمان

دکتر پس از درمان دستورالعمل‌های لازم را جهت مراقبت از ناحیه تحت درمان در اختیار شما قرار می‌دهد. ممکن است بسته‌ای در اختیار شما قرار بگیرد که حاوی اطلاعات لازم و شامپوی مخصوص شستشو می‌باشد. 3 روز پس از کاشت ریش به دکتر مراجعه کنید تا علاوه بر معاینات لازم مجوز شستن ریش‌ها را دریافت کنید. ممکن است دکتر مصرف شامپوهای خاصی را به شما توصیه کند.

جلسه مشاوره کاشت موی صورت

جلسه مشاوره کاشت موی صورت

دکتر در جلسه مشاوره اولیه سوابق پزشکی شما را مورد بررسی قرار داده و پوست سر و موهای شما در زیر میکروسکوپ مشاهده می‌کند. دکتر تراکم موهای صورت، تعداد، کیفیت و طول موهای نازک و ضخیم را مورد بررسی قرار می‌دهد. پس از آن مناسب‌ترین تکنیک جهت دستیابی به بهترین نتایج به شما توصیه می‌شود.

در این جلسه کلیه فرآیند درمان، عوارض و خطرات آن برایتان تشریح می‌شود. هر سوالی دارید می‌توانید در جلسه مشاوره بپرسید. دکتر در این جلسه عکس‌هایی را از ناحیه مورد نظر تهیه می‌کند. می‌توانید یک نفر از اعضای خانواده یا دوستان خود را همراه داشته باشید.

سوالات متداول کاشت ریش

سوالات متداول

آیا کاشت ریش درد دارد؟

خیر. این درمان تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و این یعنی داوطلب در حین برداشت و کاشت مو درد زیادی را احساس نخواهد کرد. ممکن است خیلی کم احساس درد داشته باشید اما در طول فرآیند درمان کاملاً هشیار هستید و می‌توانید موسیقی گوش دهید و تلویزیون ببینید. برخی افراد تا 1 الی 3 روز پس از درمان کمی درد خواهند داشت که می‌توان با تجویز مُسَکن به راحتی این درد را کنترل کرد.

آیا نتایج حاصل از کاشت ریش طبیعی است؟

بله. کاشت موها با دقت زیاد انجام می‌شود و واحدهای فولیکولار در زیر میکروسکوپ تهیه می‌شوند (استاندارد طلایی برای هر واحد فولیکولار وجود 1 الی 4 مو در هر واحد است). اگر کاشت ریش بر اساس استاندارد طلایی انجام شود در واقع بیشترین تراکم ممکن به کار گرفته می‌شود که نتایجی کاملاً طبیعی را در پی دارد و کسانی که نمی‌دانند شما این عمل را انجام داده‌اید اصلاً نمی‌توانند فرق بین موهای کاشته شده و طبیعی را تشخیص دهند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

چقدر طول می‌کشد تا ریش‌های جدید رشد کنند؟

در چند هفته اول پس از کاشت، ریش‌های جدید ریزش خواهند داشت. سپس موهای کاشته شده وارد فاز استراحت می‌شوند و پس از 6 الی 12 رشد مجدد خود را آغاز می‌کنند. این موها پس از 6 ماه تا 1 الی 2 سانتی‌متر رشد خواهند داشت اما رشد آن‌ها تا 12 ماه پس از کاشت ادامه خواهد داشت. 9 الی 12 ماه طول می‌کشد تا بتوانید شاهد نتایج نهایی کاشت مو صورت باشید.

آیا نیاز به مرخصی گرفتن از سر کار دارم؟

این موضوع به نوع کار شما و روش کاشت ریش بستگی دارد. اگر کارتان فیزیکی و سنگین نیست، پس از چند روز می‌توانید به سر کار خود باز گردید، در غیر این صورت بهتر است که 7 الی 10 روز مرخصی بگیرید.

آیا کاشت ریش عوارض یا خطرات خاصی دارد؟

بسیار کم. انتقال مو از ناحیه دیگر بدن (سر) به صورت عمدتاً عملی بسیار ایمن و ساده است. این عمل هیچ خطرات پزشکی را در پی ندارد. در جلسه مشاوره با دکتر باید پرسشنامه‌ای را پُر کرده و سوابق پزشکی خود را به طور کامل در اختیار دکتر قرار دهید.

آیا با کاشت ریش می‌توان به ریش و خط ریشی پُر پشت دست پیدا کرد؟

بله. با کاشت ریش می‌توان ریش‌ها، خط ریش و سبیل‌ها را پُر پشت‌تر کرد. فرآیند کاشت ریش درست مثل فرآیند کاشت مو در سر است. پس از این درمان می‌توانید ریش‌های خود را شِیو کرده و هر مدلی دوست دارید آن‌ها را شکل دهید.

تعداد گرافت‌هایی که کاشته می‌شود می‌تواند بین چند صد الی چند هزار تار مو باشد. جهت دستیابی به نتایج مطلوب و طبیعی باید کاملاً از دستورالعمل‌های دکتر پیروی نمایید. این عمل نیازمند دقت بالایی است و دکتر باید گرافت‌های مو را در جهت و زاویه رشد طبیعی ریش بکارد تا نتیجه کاملاً طبیعی شود. نتایج این درمان دائمی است. تا 5 روز پس از درمان باید ناحیه مورد نظر را خشک نگاه دارید. روز دوم می‌توانید فعالیت‌های سبک را شروع کنید.

به چند گرافت مو نیاز خواهم داشت؟

دکتر در جلسه مشاوره مشخص خواهد کرد که در جلسه اول کاشت ریش و جلسات بعدی آن چه تعداد گرافت مو نیاز خواهد بود. این میزان بر اساس الگوی طاسی شما و میزان ریزش ریش‌ها مشخص می‌شود.

کاشت ریش چقدر طول می‌کشد؟

میانگین زمان انجام این درمان چیزی بین 6 الی 10 ساعت است. باید یک روز کامل را به این درمان اختصاص داده و قرار دیگری را در این روز نگذارید. اگر تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت زیاد باشد (بیش از 1500 گرافت FUE) باید درمان را در دو روز متوالی انجام دهید.

آیا ناحیه تحت درمان پانسمان می‌شود؟

هیچ پانسمانی در کار نیست. دکتر دستورالعمل‌های لازم را در ارتباط با مراقبت‌های پس از درمان در اختیار شما قرار خواهد داد. چند روز پس از درمان باید جهت معاینه مجدد به دکتر مراجعه نمایید. اگر کاشت به روش FUE انجام شده باشد، ناحیه پشت سر که مو از آنجا برداشته شده پانسمانی کوچک می‌شود.