خانم‌ها و آقایانی که دچار ریزش مو هستند یا موهایشان کم پشت شده می‌توانند عمل کاشت موی صاف را انجام دهند اما گزینه‌های درمانی متفاوتی را پیش رو دارند. کدامیک از روش‌های کاشت مو برای شما مناسب است؟ آیا جنس و بافت موها در درمان موثر است؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

مرور کلی بر عمل کاشت مو

مرور کلی بر عمل کاشت مو

در حالیکه گزینه‌های درمانی متعددی برای ترمیم مو وجود دارد اما کاشت مو عمدتاً با دو روش مشخص انجام می‌شود:

کاشت مو با روش FUT

در طول این درمان که پیوند واحد فولیکولار نامیده می‌شود، دکتر نوار کوچکی از ناحیه پشت سر را بریده که این نوار حاوی فولیکول‌های مو می‌باشد. سپس این نوار به قطعات کوچکتری به نام گرافت مو تقسیم می‌شود و در مرحله آخر گرافت‌های تهیه شده در ناحیه‌ای که دچار طاسی است کاشته خواهد شد.

کاشت مو با روش FUE

کاشت مو با روش FUE

در این روش که با نام استخراج واحد فولیکولار هم شناخته می‌شود، ریشه‌ها و فولیکول‌های مو تک به تک برداشته می‌شوند. در این درمان حداقل تهاجمی نیازی به ایجاد برش یا بخیه نیست.

بسیار مهم است که توجه داشته باشید هر دوی این گزینه‌های درمانی مزایای قابل توجهی را دارند. بسیاری از دکترها این را به عنوان یک قاعده کلی قبول دارند که روش FUT برای موهای فِر و روش FUE برای موهای صاف مناسب است. گرچه که مانند همیشه تنها راه شناخت بهترین درمان داشتن یک جلسه مشاوره با متخصص کاشت و ترمیم مو است.

FUT برای موهای فِر

FUT برای موهای فِر

به طور کلی روش FUT نسبت به روش FUE برای موهای فِر کارآمدتر است. دلیل این امر آن است که برداشتن تک به تک فولیکول‌های افرادی که دارای موهای فِر هستند سخت‌تر بوده و زمان بیشتری را می‌گیرد. گرچه که موفقیت در این درمان به چندین عامل مانند میزان شُلی پوست و وسعت ناحیه اهداء مو بستگی دارد. بسیاری از افرادی که موهای فِر داشتند هم توانسته‌اند با انجام روش FUE به نتایجی مطلوب و ماندگار دست پیدا کنند. به همین دلیل است که داشتن یک جلسه مشاوره با دکتر بسیار مهم است.

مزایا و معایب روش FUT

مزایا و معایب روش FUT

انجام روش FUT چیزی حدود 3 الی 4 ساعت طول می‌کشد، این در حالیست که روش FUE بخش زیادی از روز را می‌گیرد. گرافت‌های تهیه شده در این روش جزء استانداردهای طلایی کاشت مو محسوب می‌شوند و می‌توان با انجام حداقل درمان به بهترین نتایج دست یافت. معایب روش FUT این است که نیازمند ایجاد برش و بخیه آن است. در روش FUT اِسکاری خطی بر جای می‌ماند که البته توسط موهای اطراف برش پوشش داده می‌شود.

FUE برای موهای صاف

FUE برای موهای صاف

در این روش از کاشت موی صاف، استخراج واحدهای فولیکولار بسیار آسان‌تر از استخراج واحدهای فولیکولار برای موهای فِر است. نژاد هم می‌تواند عاملی موثر در این درمان باشد. برای مثال کاشت موی صاف برای سفیدپوست‌ها و آسیایی‌ها بسیار آسان‌تر است چون فولیکول‌های آن‌ها معمولاً نازک بوده و بافت پیوندی اطراف فولیکول‌ها نرم است.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

در مقابل برداشتن فولیکول‌های افرادی که از نژاد آفریقایی آمریکایی هستند سخت‌تر است، چون این دسته از افراد معمولاً موهایی فِر دارند و بافت پیوندی اطراف فولیکول‌ها سخت و غیر منعطف است.

مزایا و معایب روش FUE

مزیت اصلی روش FUE طبیعت حداقل تهاجمی آن است. این یعنی که این روش اِسکاری بر جا نگذاشته و درد آن هم بسیار کم است. البته انجام روش FUE مدت زمان بیشتری نیاز دارد چراکه در این روش فولیکول‌ها باید به صورت تک به تک استخراج شوند.